Skocz do zawartości

Siłownia


Dżukuś

Rekomendowane odpowiedzi

Po treningu przede wszystkim dobrze zjeść jakieś proste węglowodany, wpompowują z powrotem potas i wypompowują sód z mięśni dzięki zastrzykowi hormonu anabolicznego, insuliny, która oprócz tego ułatwia transport glukozy i aminokwasów.

Ogólnie po treningu najpierw proste węglowodany i wkrótce potem wysokobiałkowy posiłek.

 

a nie lepiej najpierw izolat a po 30 min węgle ? :>

Odnośnik do komentarza

 

Po treningu przede wszystkim dobrze zjeść jakieś proste węglowodany, wpompowują z powrotem potas i wypompowują sód z mięśni dzięki zastrzykowi hormonu anabolicznego, insuliny, która oprócz tego ułatwia transport glukozy i aminokwasów.

Ogólnie po treningu najpierw proste węglowodany i wkrótce potem wysokobiałkowy posiłek.

 

a nie lepiej najpierw izolat a po 30 min węgle ? :>

 

Tym się sugerowałem, z Ajwena wziąłem:

 

Posiłek po treningowy jest prawdopodobniej najważniejszym posiłkiem dnia dla osoby „szlifującej” sylwetkę. Nasz organizm w tym czasie jest bardziej nastawiony na wzrost. Bezpośrednio po treningu średnio i wysoko intensywnym należy dostarczyć optymalną ilość węglowodanów prostych a następnie posiłek wysokobiałkowy.

 

Dlaczego węglowodany proste ?

 

- węglowodany proste bardzo szybko się wchłaniają

- węglowodany silnie pobudzają wydzielanie hormonu anabolicznego – insuliny

- insulina ułatwia transport glukozy i aminokwasów do mięśni, bierze także udział w procesie utrzymywania stałego stężenia potasu we krwi i mięśniach.

 

Podczas treningu duże ilości potasu przedostają się z mięśni do krwi. Insulina uwolniona po zjedzeniu węglowodanów prostych wypompuje z mięśni sód i wpompuje z powrotem potas. Węglowodany proste wspomagają zatem ten korygujący proces.

 

 

e: jeszcze teraz to znalazłem http://www.kulturystyka.pl/art/posilek.htm

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie warto, szkodzi kręgosłupowi i kaloryfera Ci to nie da, kaloryfer to 90% dieta. Jeżeli chodzi Ci tylko o wzmocnienie brzucha to najzwyklejsze brzuszki i ich odmiany poprawnie wykonywane (o ćwiczeniach brzucha jest morze info, poszukaj sobie np. jak Karmowski robi) będą znacznie lepsze i przede wszystkim mniej szkodliwe.

Odnośnik do komentarza

Nie warto, szkodzi kręgosłupowi i kaloryfera Ci to nie da, kaloryfer to 90% dieta. Jeżeli chodzi Ci tylko o wzmocnienie brzucha to najzwyklejsze brzuszki i ich odmiany poprawnie wykonywane (o ćwiczeniach brzucha to jest morze info, poszukaj sobie np. jak Karmowski robi) będą znacznie lepsze i przede wszystkim mniej szkodliwe.

Możemy ten post jakoś tutaj podpiąć? ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Potrzebuje pomyslu na jakis domowy izotonik do wysilku o sredniej intensywnosci (1,5h tenisa). Bez wlasciwosci energetycznych (czyli koniecznie bez cukru czy miodu). Kupuje Oshee 0 ale tam pewnie pelno niezdrowego gowna siedzi. Jakies pomysly? Czy po prostu jakas witaminowa tabletka musujaca?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Generalnie bycie górą mięsa mnie nie interesuje, tylko wzięcie się za siebie, żeby w koncu jakoś wyglądać. Mam ok 180 cm wzrostu i ważę Ok. 75 kg. Nigdy przedtem nie trenowałem, bedzie to moja pierwsza próba przezwyciężenia lenistwa ;) Dlaczego siłownia nie basen? Bo zamierzam chodzić z kolega, a on juz jakiś czas temu zaczął.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Miesiąc temu zacząłem przygodę z siłownią. Do tej pory był to trening bardziej taki ogólnorozwojowy. ( tak żeby się tylko rozruszać.) Prócz diety nie stosowałem żadnych suplementów. Treningi były 2 razy w tygodniu. Efekty jakieś tam zauważyłem ( o ile można to nazwać efektami :) ) Teraz chciał bym się za to zabrać już bardziej na poważnie. Do diety włączyć jakieś suplementy ( białko, bcaa ) I tutaj prosił bym o radę. Jakie te suplementy wybrać? Jakie firmy? Pawoj? coś poradzisz? Wraz z nowym karnetem będę miał kompana, takiego trenera personalnego. Wiec te treningi będą wyglądać bardziej profesjonalnie a nie takie przysłowiowe bezsensowne machanie sztangami. Siłownia na którą chodzę jest naprawdę bogato wyposażona a nie jakaś tam speluna gdzieś w piwnicy. Możliwości są.

 

Co chce osiągnąć? Na pewno nie chce być jakaś górą mięcha. Chciałbym nabrać jakieś sylwetki, poprawić sprawność, nabrać trochę siły.

Jak już wspomniałem dietę trzymam już dłuższy czas. Na dzień dzisiejszy mam 178cm wzrostu i ważę 80kg. Od 8 miesięcy nie palę. Gdy pożegnałem się z nałogiem pokazał się delikatny brzuszek. Nie wiem czy to jest przyczyna czy może tej praca. Bo pracę mam siedzącą. Brzuszek pokazał się mniej więcej 6-7 miesięcy temu. Może nie widoczny dla otoczenia jednak ja widzę.

 

Edit:

Zapomniałem dodać. Jeśli chodzi o alkohol bo to chyba też ważne. Ja już zapomniałem jak alkohol smakuje. Jak już wypomniałem pracę mam siedzącą a dokładniej za kierownica. A czegoś takiego jak "po piwko po 2 godzinach można jechać - nie stosuję"

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, jaki masz plan na treningi, ale lepiej robić sobie treningi całego ciała, niż takie typowo kulturystyczne, że: pon: klatka + biceps, śr: barki + nogi itd.

Na pewno mniej nużą takie ćwiczenia, niż ciągłe robienie tych samych partii w tygodniu. A wariantów na FBW masz pełno.

Ogólnie bardzo dobrze jest to omówione tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=wWIBb1bCmac&ab_channel=JacekBilczynski

 

Proponuję też zapoznać się z kanałem Jacka, chyba najlepszy, najbardziej merytoryczny kanał odnośnie treningów, diety etc:

https://www.youtube.com/user/JacekBilczynski/search?query=full+body&ab_channel=JacekBilczynski

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Do tej pory był to trening całego ciała. Przez ten miesiąc poznałem dużo ludzi którzy trenują dłuższy czas. I nie mówię tu o roku czy dwóch ale o znacznie dłuższym czasie. Dużo z nimi rozmawiałem i praktycznie wszyscy radzili zająć się treningiem właśnie całego ciała niż dzielonym. ( Ja jestem początkujący. Kiedyś tam baraaaardzo dawno była jakaś tam styczność z siłownia ale to było coś na zasadzie tej małej klitki gdzieś w domu z atlasem. I przyznam szczerze, że do tej pory właśnie myślałem, że większe rezultaty daje ten trening dzielony. tak jak piszesz. W poniedziałek klatka + biceps i tak dalej) Chodzę na treningi miesiąc. Ja tam rezultaty widzę. Chociażby takie pierdoły jak zakwasy. Pamiętam po pierwszym treningu na drugi dzien się nie mogłem ruszyć. Teraz ich już prawie nie ma, A jak są to napewno nie takie duże jak na początku)

Odnośnik do komentarza

Ja kilka lat temu jak zaczynałem, to też miałem jakąś rozpiskę treningów i to był typowy trening dzielony. Teraz jak przeglądam jakieś materiały albo oglądam Jacka, to wiem, że nie jest to za dobre rozwiązanie. Rozrośniesz się, fakt, ale często w takim rozkładzie ćwiczeń nie skupiałem się aż tak na nogach. Chyba każdy, kto ćwiczył splitem miał większego lenia, gdy był dzień nóg. FBW ma to do siebie, że nie ma opcji, żeby jakąś partię odpuścić lub słabiej trenować ( trening dobrze rozpisany ) i przede wszystkim, moim zdaniem jesteś bardziej sprawniejszy, a i pobudzasz więcej mięśni na raz przy jakimś ćwiczeniu. W splicie z kolei masz typowo ćwiczenia izolowane, np. "pompowanie" samego bicepsa. Moim zdaniem nużące.

Zresztą popatrz sobie na sylwetkę Jacka. W którymś z materiałów wspominał, że prawie wcale nie ćwiczył splitem. Cały czas FBW + treningi interwałowe z obciążeniem.

Poza tym jeśli już chcesz się wziąć porządnie za treningi, to nie lekceważ rozgrzewki! Dobrze, że masz trenera, bo na pewno o tym będzie wspominał.

Przed treningiem, jako rozgrzewka rozciąganie dynamiczne, z kolei po treningu, rozciąganie statyczne -> Mniej zakwasów, o wiele lepsze efekty treningu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...