Skocz do zawartości

Siłownia


Dżukuś

Rekomendowane odpowiedzi

Z resztą, zależy jaką masz przewagę mięśni - tlenowców czy beztlenowców =]

 

Tlenowa albo beztlenowy to może być praca mięśni (rodzaj wysiłku). Mięśnie można podzielić na takie, w których dominują włókna wolno- lub szybkokurczliwe.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Mam pytanie, które nie wiem czy w jakiś sposób nie powtarza pytań innych Chodzę na siłownię i mam dwa cele: poprawienie swojej rzeźby (obecnie jest bowiem ona raczej zenująca), ale przede wszystkich schudniecie 7-8 kilo do końca roku.. W tygodniu na siłowni jestem 3-4 razy, dopiero zaczynam i nie podnoszę jakichś wielkich ciężarów, natomiast treochę czasu spędzam na rowerze. Czy spędzanie ok. 25 minut na rowerze (spalone kCal: ok. 260-280) choć trochę pomoże mi w ambitnym celu stracenia paru kilogramów?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące później...

Jako, że mam teraz mnóstwo wolnego czasu, zaplanowałem sobie, że zapiszę się na siłownię. Nie chodzi mi o jakieś tam specjalne pakowanie, tylko ćwiczenia dla zdrowia i po to żeby zgubić nieco kilogramów, ewentualnie przetopić tłuszczyk na mięśnie ;). Polecacie jakiś specjalny trening? To moje pierwsze zetknięcie się z w miarę poważnymi ćwiczeniami, więc niewiele wiem w tym temacie :). Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza

Na siłowni nie zrzucisz kg. Od tego są ćwiczenia areobowe (bieganie, rower itp).

 

Na początku najlepiej obrać sobie jakiś cel (poprawa siły, zwiększenie masy, trening na rzeźbę itp) i w oparciu o to ułożyć sobie jakiś plan treningowy.

Jak dla początkującego to polecałbym trening obwodowy.

Odnośnik do komentarza

Jako, że mam teraz mnóstwo wolnego czasu, zaplanowałem sobie, że zapiszę się na siłownię. Nie chodzi mi o jakieś tam specjalne pakowanie, tylko ćwiczenia dla zdrowia i po to żeby zgubić nieco kilogramów, ewentualnie przetopić tłuszczyk na mięśnie ;). Polecacie jakiś specjalny trening? To moje pierwsze zetknięcie się z w miarę poważnymi ćwiczeniami, więc niewiele wiem w tym temacie :). Z góry dzięki.

 

No jeśli zapiszesz się na siłownie, to rozumiem, że to jakaś profesjonalna? Na której będzie instruktor i to chyba jego będzie najlepiej zapytać się o zdanie? Będzie Cie widział, więc przyjdzie mu to łatwiej. Moim zdaniem natomiast jesli to jest Twój naprawdę początek, to obwodówka jest jak znalazł ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Ja mam pytanie do forumowych koksów odnośnie kreatyny. Generalnie waham się czy tego nie spróbować no i największą wątpliwość stanowią efekty uboczne, bo w necie znalazłem bardzo wiele opinii często zaprzeczających sobie. Po za tym jaką kreatynę byście polecali na pierwszy raz? No i mniej więcej jakie efekty pozytywne można osiągnąć podczas jednego cyklu?

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie za krótko :)

możesz łyknąć owszem, siła pewnie odrobinę skoczy, ale można osiągnąć dokładnie to samo jedząc odpowiednie rzeczy a na cykl kreatynowy skusić się dopiero po jakimś czasie.

Kreatyna na pierwszy raz hmm co chcesz osiągnąć? po co chcesz ją brać? trening siłowy? czy masowy? Czy po prostu wymyśliłeś sobie krete i chcesz urosnąć duży ;) ?

Odnośnik do komentarza

No generalnie to chciałem osiągnąć zwiększenie siły. Pewnie, o diecie sporo czytałem i w miarę możliwości staram się ją stosować (wzrost masy raczej mnie zadawala) tyle, że właśnie nie zawsze mam warunki by jej dokładnie pilnować. Tylko teraz mam pytanie jaka jest różnica czy wezmę kreatynę po pół roku, roku czy dwóch latach trenowania? Po jakim czasie byłby najlepsze efekty? No i czy jeśli brałbym teraz to ta "odrobina" jest warta świeczki?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...