Skocz do zawartości

Siłownia


Dżukuś

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuacja starego topicu, dziwię się, że jeszcze nikt go nie założył. ;P

 

Ja mam pytanko na temat treningów w wakacje i ogólnie gorące dni. Słyszałem, że wyciskanie na siłce, normalnych treningów nie jest za bardzo wskazane (w ogóle teraz leje się ze mnie podczas ćwiczeń jak z nieba). Co proponujecie w zamian? :)

 

Jeziorko, boiska i sztanga do tego będę miał dostęp.

 

W ogóle po przerwie zimowej, która w moim przypadku trwała aż do końca marca widzę duże efekty, nie tylko w sile, masie czy rzeźbie, ale w samopoczuciu. Po treningu i kąpieli czuję się jak nowo narodzony, rano jak o ludzkiej porze położę się spać aż chce mi się wstawać do szkoły. :)

Odnośnik do komentarza
Kontynuacja starego topicu, dziwie się że jeszcze nikt go nie założył. ;P

 

Ja mam pytanko na temat treningów w wakacje i ogólnie gorące dni. Słyszałem że wyciskanie na siłce, normalnych treningów nie jest za bardzo wskazane (w ogóle teraz leje się ze mnie podczas ćwiczeń jak z nieba). Co proponujecie w zamian? :)

 

Jeziorko, boiska i sztanga do tego będę miał dostęp.

 

W ogóle po przerwie zimowej, która w moim przypadku trwała aż do końca marca widzę duże efekty, nie tylko w sile, masie czy rzeźbie ale w samopoczuciu. Po treningu i kąpieli czuję się jak nowo narodzony, rano jak o ludzkiej porze położę się spać aż chce mi się wstawać do szkoły. :)

 

Graj w kosza i pływaj. To sporty ogólnorozwojowe i przyniosą Ci dużo korzyści.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jako, że zaczęły się wakacje, wypadałoby jakoś nad sobą popracować. Mam zamiar zacząć od jutra 6 Weidera, jednak chciałbym także poćwiczyć na "wyskok" (gram w koszykówkę). Czy połączenie dwóch treningów nie będzie zbyt intensywnym rozwiązaniem? Może lepiej skupić się na jednym i dopiero po zakończeniu zająć się kolejnym programem?

Odnośnik do komentarza

A czy jest moze jakas najlepsza pora dnia na silownie ? Jak sie przygotowac, na silke, aby mozliwie jak najbardziej efektywna byla (pomijam tutaj kwestie cwiczen, raczej chodzi mi o przygotowania - "okolo"-silowniowe ;), typu jesc cos przed silka, po ? ) ?

 

W pracy moge na silke wyskakiwac na godzinke, no 1:20 (zreszta, potem jak prysznic wezme, wroce, zjem cos, postekam, to dochodzi do 2h ;d), no i sie zastanawiam czy mozna jakos sie przygotowac, aby taka wizyta mozliwie jak najlepsza byla :)

Odnośnik do komentarza

imho dobrze godzinkę przed ćwiczeniami zjeść jakiś dobry, zdrowy posiłek. Po ćwiczeniach zaimportować sobie porcję węglowodanów (ja brałem Carbo) a później białko. Nie mówię tutaj o odżywkach, a o zwykłym jedzeniu. Oczywiście po prysznic, to chyba wiadome :>

 

To moje zdanie, ale ja się mogę nie znać :P

Odnośnik do komentarza
A czy jest moze jakas najlepsza pora dnia na silownie ? Jak sie przygotowac, na silke, aby mozliwie jak najbardziej efektywna byla (pomijam tutaj kwestie cwiczen, raczej chodzi mi o przygotowania - "okolo"-silowniowe ;), typu jesc cos przed silka, po ? ) ?

 

W pracy moge na silke wyskakiwac na godzinke, no 1:20 (zreszta, potem jak prysznic wezme, wroce, zjem cos, postekam, to dochodzi do 2h ;d), no i sie zastanawiam czy mozna jakos sie przygotowac, aby taka wizyta mozliwie jak najlepsza byla :)

 

Ok 1,5h przed ćwiczeniami lekkostrawny posiłek węglowodanowo-białkowy (przykład to klasyczny ryż z kurczakiem). Tłuszcze i warzywa są w tej porze niewskazane (obciążają żołądek). Po treningu optymalne jest (ok. 100g) gainera 20-30% białka lub mieszanka carbo z białkiem WPC lub izolatem białka. 30-45 minut później należy zjeść porządny posiłek ;).

Odnośnik do komentarza

Chcę schudnąć kilka kg i jakie aeroby lepsze : orbiterka, czy bieganie. Wakacje są i pogoda, więc wolałbym dziennie wieczorem pobiegać z pół godziny.....wystarczy tyle, żeby zacząć tracić kg?? Moja waga bez względu na to, że sie objadam strasznie jest stabilna, a teraz zaczynam jeść zdrowo i nie dużp + 3x w tygodniu siłownia i tu mam problem z treningiem pleców bo drążka nie mam. Jaki trening na plecy, gdy mam tylko sztangę, hantle i ławeczkę?? Nie chcę obciążać kręgosłupa!

Odnośnik do komentarza

Naucz się raz kiedyś: nie ma czegoś takiego jak "orbiterka." Takie urządzenie nie istnieje!!!

Biegi są dobre na utratę tłuszczu, a ćwiczenia powinny przede wszystkim wzmacniać plecy. Niedawno przenosiłem na działce ok. 90kg kloce drewna, a potem jeszcze przekopałem kawał ziemi. Gdybym unikał "obciążania kręgosłupa" to już przy próbie dźwignięcia kloca pewnie bym sobie coś naciągnął.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Gryf 15-kg jest dość uniwersalny i powinien Tobie wystarczyć.

Nie, nie dobiera się do wzrostu, po prostu krótkie gryfy ograniczają różnorodność technik (np. nie można robić martwego ciągu metodą sumo, ani bardzo szeroko łapać sztangi).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Z tego co wiem to 6 Wiedera jest na wzmocnienie mięśni brzucha...

 

 

I masz racje, nie możesz biegać...trudna sprawa, a rower?? dieta+aeroby. Aeroby to taki przyspieszać w diecie, albo i może być na odwrót zależy od człowiaka. Ja swgo czasu stosowałem samą dietę ale dość derastyczną i zleciałem na prawde sporo jednak a aerobami przyspieszysz i to nieźle. www.sfd.pl!!:) Teraz właśnie po wakacjach pomału wracam na siłownie i aerobów, jakąś dietę też zastosuję bo mięśień piwny od początku mi wybębnił :keke: Ach te wyjazdy i litry piwa ;)

Odnośnik do komentarza

Dżukuś: Thermo Speed należy do grupy słabszych, aczkolwiek skutecznych spalaczy. Zdrowia Ci nie styra, niemniej sam cudów nie zdziała. Dieta, właściwy trening i aeroby (a jeszcze lepiej HIIT) to podstawa przy spalaniu.

 

Wader: 6-ka Weidera jest fajna, ale spalania efektywnie nie wspomoże. Co do spadków masy mięśniowej, to aeroby generalnie powodują jej redukcję, ale można to zjawisko zminimalizować przy stosowaniu odpowiednich antykatabolików lub zamiast aerobów stosując HIIT.

 

 

PS. W ostatnim numerze (wrześniowym) SdW jest artykuł mojego autorstwa "Hargainer, czyli jak budować masę!" :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...