Skocz do zawartości

Siłownia


Dżukuś

Rekomendowane odpowiedzi

Na jutro kumpel z doświadczeniem ma mi ułożyć właśnie trening holistyczny, który bardzo sobie chwalił, mówił, że dużo masy nie zrobił ale zyskał w przeciagu kilku miesięcy sporo siły i troche rzeźby. Zabronił mi aerobów.....aż tak szkodzą przy treningu na siłowni?? Co do błedó to oczywiście ćwicze pn, śr, pt tylko sie pomyliłem sory. Niestety z nogami cienizma bo dzwigam wszystko co mam a i tak mi to nic nie daje, muszę się rozejżeć za obciążeniami nowymi, a co do pleców to zamiast szrugsów dam martwy ciąg, zresztą zobacze jak mi to ułoży i wkleje tutaj.

 

Jak masz mało masy mięśniowej, to aeroby obecnie nie są potrzebne. Podaj jakie wyniki ma ten Twój kolega w martwym ciągu, pełnym przysiadzie i wyciskaniu, to się zabaczy jaką ma praktyczną wiedzę.

 

 

Powiedz lepiej jak wygląda ten Twój trening "na spalanie"...

 

 

Jeszcze nie zacząłem i się zastanawiam czy w ogóle zaczynać :-k Cały czas myśle czy jest sens się nastawiać bezpośrednio na spalanie ?

 

Wszystko zależy od priorytetów. Najlepiej najpierw zbudować masę mięśniową, a potem ją powoli dorzeźbić.

Odnośnik do komentarza
Te wyniki poprawiam z tygodnia na tydzień. Doskonale mnie to regeneruje i stawia na nogi po pracy...

Oj, zgadzam sie, mam ten komfort, ze w pracy kolo 13 wyskakuje na silke, wtedy kiedy czacha paruje, no i normalnie jak wracam z silki, prysznica to praktycznie jak nowo narodzony.

 

Jedno pytanko, zaczalem cwiczyc pon, sr, piatek (albo raczej wznowilem po dlugim czasie), tak raczej aby nie zdziadziec, ale teraz to juz najchetniej troszke masy chcialbym nabrac - umiesz ukladac Jack jadlospis ? :D Po uprawianiu futbolu zostala mi chyba przemiana materii i na nadmiar tluszczu to w sumie nie narzekam...

 

To nawet nie musi byc szczegolowe, ot od myslnikow, takie ogolniki pewnie bardziej. W sumie nie chodzi mi o to, aby jakos pompowac w siebie cuda, ale zebym wstal i zrobil sobie sniadanko (potem kolejne posilki) z poczuciem, ze bedzie lepsze do cwiczen, niz zwykle badziewie ;) Obiad w sumie ograniczony bo w pracy (no i potem po), ale chyba z takich sensowniejszych rzeczy to maja spaghetti :D Nigdy w sumie nie przejmowalem sie zbytnio tym ile jaki produkt ma wartosci odzywczych, no i w sumie teraz chcialbym sie jakos przyjrzec temu :) Chodzi mi raczej o jakies uniwersalne rady bo wiem, ze ciezko tak z powietrza wyczarowac cos idealnego

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Więc ja planowałem się zapisać na siłownię jakiś czas już, a ostatnio rozmawiałem z kumplem, który już rok chodzi i się teraz waham, bo kilka rzeczy mnie zdziwiło.

On ćwiczy 7 razy w tygodniu. 5 razy normalnie siłownia i 2 razy rozruch.

Pokazałem mu ten trening: http://www.sfd.pl/%5Bart%5D_ACT%2C_czyli_t...21-t350762.html

jako przykładowy, to powiedział, że jest dla bab. O_o

Potem jeszcze powiedziałem, że bez odżywek to i tak kiepsko, chociaż on dopiero teraz jakąś zaczął brać. (hmb) No i że po 2-3 miesiącach już się powinno brać te odżywki.

 

Ktoś mógłby się do tego jakoś odnieść. :> Nie wiem czy tam iść i w ogóle jest ktoś, kto by potrafił ułożyć dla mnie jakiś plan treningowy. :roll:

Odnośnik do komentarza

Kumpel chodzi już rok? Uuuu, zawodowiec :roll: Ja ćwiczę dopiero 14 lat...

Jego treningu nie będę komentował, bo poza częstotliwością żadnych szczegółów nie podałeś.

Trening ACT, który zaprezentowałeś jako przykładowy, jest dobry na początek przygody z siłownią i od takiego możesz zacząć. Z odżywkami daj sobie na razie spokój, staraj sie po prostu jadać często i zdrowo, nie zapominając o warzywach. To wystarczy, by robić dobre postępy.

 

PS. Co do HMB, to jest to jeden z najbardziej kontrowersyjnych suplementów (ze świecą znaleźć osobę, która zauważyła jakieś pozytywne efekty związane z jego przyjmowaniem).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Postanowiłem z 2 kumplami założyć taką prowizoryczną silownie. Posiadamy standardowe wyposażenie / tj. gryf łamany, prosty, hantelki x2, ławeczka/ ciężko z odważnikami /drogie/ ale na chwile obecną posiadamy ok 50kg. Mam do was pytanie. Jaki zestaw ćwiczeń będzie dla nas / początkujących/ najlepszy. Może macie jakies namiary na fajna stronkę gdzie to wszystko było by ładnie wytłumaczone.?

Odnośnik do komentarza

Czas na mnie :) Zaczynają się wakacje i wypadałoby trochę popracować na sobą. Co prawda od dwóch miesięcy regularnie robię pompki (kilka serii dziennie, klasyczne+z "podpartymi" nogami), efekty są widoczne, ale że teraz będę miał więcej czasu chciałbym trochę więcej poświęcić się ćwiczeniom. Niestety nie mam możliwości chodzenia na siłownię, pozostaje mi tylko hantle. Zależy mi na ogólnej rozbudowie ciała. Przy okazji chciałbym trochę przytyć. Macie jakieś propozycje, porady odnośnie ćwiczeń?

Odnośnik do komentarza

JACK, mam pytanie do Ciebie jako do specjalisty ;)

Od nieco ponad 3 miesięcy ćwiczę regularnie, wiek 22, waga 82-83, wzrost 186. Moim celem jest w tej chwili masa, dietę mam i stosuję, ale ponieważ ciężko mi czasami uzupełnić wszystko jak należy chciałbym dodać jakieś suplementy. Z tego co się zorientowałem to w tej chwili móglbym uzupełnić taką dietę np. PVL Mutant Mass + animal pak universala - co o tym myślisz? Jest sens i warto?

 

Następnie, chciałbym też za około 4-5 mies., w październiku-listopadzie (lub później gdy nie będzie takiej potrzeby), zacząć pierwszy cykl, kreatynę czy zwykłe mono, jak to wyglada? Oczywiście póki co nie potrzebuję tego, ale chciałbym to zaplanować w dłuższym okresie czasu już teraz.

 

Z góry dziękuje za pomoc i wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Mocno spóźniona odpowiedź :roll: :

Gainery są dobre jeśli jesteś hardgainerem i masz szybką przemianę materii. Najlepszy składowo na rynku jest obecnie Up Your Mass (firmy MHP). Generalnie (to taka najprostsza wskazówka) warto wybierać te, które mają jak najmniej cukrów. Animal Pack to taka "zabawka"; jeśli dostaniesz w cenie nie wyższej niż 65 zł, to możesz kupić, ale żadnych cudów się nie spodziewaj. Już lepszy byłby zestaw witaminowo-mineralny "Adam" firmy NOW. Kalorie zawsze warto podbijać orzechami oraz oliwą z oliwek (z pierwszego tłoczenia). Duży łyk oliwy możesz dodawać do każdego posiłku (zapijaj od razu czymś smakowym :) ).

 

Co do kreatyny to zdecydowanie najlepsze opinie pod względem skuteczności i relacji cena/wydajność zbiera zestaw Storm + Shock Universala. Można go nabyć w cenie < 200zł.

 

Poszukaj tego wszystkiego w sklepach internetowych, np. aminy.pl.

Odnośnik do komentarza
Mocno spóźniona odpowiedź :roll: :

Gainery są dobre jeśli jesteś hardgainerem i masz szybką przemianę materii. Najlepszy składowo na rynku jest obecnie Up Your Mass (firmy MHP). Generalnie (to taka najprostsza wskazówka) warto wybierać te, które mają jak najmniej cukrów. Animal Pack to taka "zabawka"; jeśli dostaniesz w cenie nie wyższej niż 65 zł, to możesz kupić, ale żadnych cudów się nie spodziewaj. Już lepszy byłby zestaw witaminowo-mineralny "Adam" firmy NOW. Kalorie zawsze warto podbijać orzechami oraz oliwą z oliwek (z pierwszego tłoczenia). Duży łyk oliwy możesz dodawać do każdego posiłku (zapijaj od razu czymś smakowym :) ).

 

Co do kreatyny to zdecydowanie najlepsze opinie pod względem skuteczności i relacji cena/wydajność zbiera zestaw Storm + Shock Universala. Można go nabyć w cenie < 200zł.

 

Poszukaj tego wszystkiego w sklepach internetowych, np. aminy.pl.

Dzięki, Animal Packa odpuszcze bo to za dużo łykania. A jeszcze pytanie o jakieś białko, chyba najlepiej na noc? Jakiej firmy? Jaki jest wpływ tego typu suplementów na zdrowie?

 

Druga sprawa trochę z innej beczki, chodzi o sprzęt. Obecnie mam w domu atlas, całkiem sporo ćwiczeń (rozpiętki, motyl, wyciskanie na klatkę siedzac, modlitewnik, itp itd.), jednak małe obciążenie (80kg), zresztą, tutaj link. Do tego hantelki (5, 10, 15kg) + uchwyt do podciągania + ławka do brzuszków. Nie mam jednak normalnej sztangi + większego obciązenia, więc np. martwego ciągu już nie zrobię bo nie mam jak. Pytanie, jakiej firmy gryfy/obciążenia (i jakiego typu) polecasz?

Odnośnik do komentarza
Witam. Ja jeszcze na siłownię nie chodziłem, ale może od tego roku się zapiszę. Na razie w domu lajtowe ćwiczenia z hantelką 5-kgową. Jakie polecacie ćwiczenia na brzuch?

 

Bawiłem się kiedyś w szóstkę Weidera, zrobiłem 2 cykle z rzędu i efekt nie był zadowalający. Jednak zaczerpnąłem języka i wszystko zależy od tego jak Twój brzuch aktualnie wygląda. Jeżeli masz na mięśniach brzucha tkankę tłuszczową dobrze jest zrobić sporo ćwiczeń na dolne partie brzucha. Spalisz nieco tłuszczu i wtedy zobaczysz czego brakuje Twoim mięśniom.

Weider jest dobry na wzmocnienie wytrzymałości mięśni. Powiększa też trochę objętość, ale licho ze spalaniem tkanki. Z resztą, zależy jaką masz przewagę mięśni - tlenowców czy beztlenowców =]

Odnośnik do komentarza

Rotfl.

 

1 ćwiczenie. W leżeniu na plecach, ręce wyprostowane wzdłuż tułowia, unosimy klatkę piersiową zginając kręgosłup do przodu w części piersiowej (część lędŹwiową pozostaje prosta na podłożu) jednocześnie unosimy jedną nogę w górę zginając część udową w biodrze do konta 90o i kolano również zginamy do kąta 90o. W pozycji uniesionej klatki i nogi przytrzymujemy lekko obiema rękami kolano dłońmi i obu stron. Jest to pozycja maksymalnego napięcia, którą utrzymujemy, przez 2-3 sek. Następnie wykonujemy szybkie przejście do leżenia początkowego i powtarzamy ćwiczenie do drugiej nogi, co daje nam pełne jedno powtórzenie.

 

Na bank robię coś źle bo podczas tego krótkiego ćwiczenia 'czuję' tylko jak mi kręgosłup się przemęcza, nic w części brzucha.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...