Skocz do zawartości

Siłownia


Dżukuś

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Gdzieś od dwóch tygodniu bolą mnie plecy. Górna część między kręgosłupem a łopatka ten taki długi mięsień ;)  Czasami aż do karku i promieniuje na rękę, głównie lewa (moja dominującą), wcześniej nie miałem czasu się tym zająć, bo miałem większe zmartwienia, a przeszkadza mi to głównie w nocy - nie mogę spać przez to. Biorę pyralginę i w kime. Próbowałem rozmasować taka piłka z wypustkami, słaby efekt, kłaść się na twardym tymczasowa ulga, kłaść coś twardego pod mięsień i się ruszać też chwilową ulga. Jak byłem na fotelu co masuje - fajnie a potem mocniej boli. Na masaż zabroniła mi doktor iść z powodu innych schorzeń. Zrobili mi RTG nic tam nie ma. Praca siedząca ale taka sama od prawie dwóch lat. Co można na to polecić? Dobre maści? Voltarent extra nie dziala, może jakieś sprawdzone ćwiczenia lekkie? Może jakieś kąpiele gorące? Bo mam tylko prysznic.

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.07.2018 o 00:49, jmk napisał:

Gdzieś od dwóch tygodniu bolą mnie plecy. Górna część między kręgosłupem a łopatka ten taki długi mięsień ;)  Czasami aż do karku i promieniuje na rękę, głównie lewa (moja dominującą), wcześniej nie miałem czasu się tym zająć, bo miałem większe zmartwienia, a przeszkadza mi to głównie w nocy - nie mogę spać przez to. Biorę pyralginę i w kime. Próbowałem rozmasować taka piłka z wypustkami, słaby efekt, kłaść się na twardym tymczasowa ulga, kłaść coś twardego pod mięsień i się ruszać też chwilową ulga. Jak byłem na fotelu co masuje - fajnie a potem mocniej boli. Na masaż zabroniła mi doktor iść z powodu innych schorzeń. Zrobili mi RTG nic tam nie ma. Praca siedząca ale taka sama od prawie dwóch lat. Co można na to polecić? Dobre maści? Voltarent extra nie dziala, może jakieś sprawdzone ćwiczenia lekkie? Może jakieś kąpiele gorące? Bo mam tylko prysznic.

 

Ćwiczenia korekcyjne? Może masz kifozę?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Śmigam od lutego, cały czas na FBW. Wzmacniam całe ciało. Uznałem, że w moim przypadku kompletnie nie ma sensu robić ćwiczenia izolowane, to jest dobre dla kulturystów i osób z mega stażem. Chodzę 3 razy w tygodniu. Każdy trening ma ten sam schemat:

  • nogi
  • plecy
  • klatka
  • barki
  • triceps
  • biceps
  • brzuch

Zmieniam jedynie ćwiczenia, żeby atakować mięśnie pod różnym kątem lub w różnych miejscach, np. plecy w pon. martwy ciąg, w środę podciąganie, w piątek wiosłowanie.

Używam tylko wolnych ciężarów, efekty są całkiem niezłe.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Hajd napisał:

Elo forumowe koksy

 

Gdzieś tam mi się przewinęło kilka razy, że parę osób regularnie tu ćwiczy, a nie tylko zamula przed komputerem, na pewno @lad i @schizzm.

 

Koledzy, jak wyglądają wasze treningi? Ćwiczycie żeby nabrać masy, schudnąć czy jeszcze coś innego?

Ja zrzucam sadło, bo znowu awansowałem do kategorii heavy weight w kilka miesięcy (z 85 na 93). Generalnie poza treningiem siłowym i liczeniem kalorii nie robię nic dodatkowo - jedyne cardio jakie mam to w pracy. Waga leci w dół spokojnym tempe

 

Co do treningu, to ja postanowiłem się zresetować i jadę 5x5 (uż. @Gabe też to chyba robił) dla początkujących, czyli podobnie jak @Morpheus trening wszystkich partii 3 x tygodniowo z niewielką ilością izolowanych ćwiczeń.

 

U mnie jest tak. Niektóre ćwiczenia po angielsku, bo nie chce mi się szukać tłumaczeń. Ale wystarczy przekopiować do google.

 

Wtorek:

Przysiady ze sztangą na barkach 5x5

Wiosłowanie w opadzie 5x5

Wyciskanie ławka pozioma 5x5

Push press 5x5

Cable rope triceps 3x10

Wznosy hantli bokiem 3x10

Łydki 3x10

 

Czwartek:

Martwy ciąg 5x5

Podciąganie nachwytem 5x5

Wyciskanie ławka skos 5x5

Overhead press 5x5

Barbell curls 3x10

Bent over flyes 3x10

Łydki 3x10

 

Sobota:

Przysiady 5x5

Pendlay rows 5x5

Pompki na poręczach 5x5

Single arm DB shoulder press 5x5

Cable front raises 3x10

Łydki 3x10

 

Spokojnie mogę taki trening polecić każdemu na dobre pół roku ćwiczenia. Oczywiście z każdym treningiem trzeba dokładać ciężaru i bić swoje rekordy (i szlifować technikę na deloadach co jakiś czas), bo z tego największa przyjemność.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, lad napisał:

Dlaczego? Zawsze można podciąganie zastąpić ściąganiem drążka z wyciągu, jeżeli nie jest się w stanie podciągać na początek.

 

No więc właśnie na początku lepsze ściąganie. Podciąganie i martwy to przecież 2 najbardziej wymęczające i obciążające ćwiczenia na plecy, stąd początkujący może mieć z tym problem.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Morpheus napisał:

 

No więc właśnie na początku lepsze ściąganie. Podciąganie i martwy to przecież 2 najbardziej wymęczające i obciążające ćwiczenia na plecy, stąd początkujący może mieć z tym problem.

No ja na początku robiłem 5, 4, 4, 3, 3 jakoś, bo więcej nie dawałem rady, ale w miarę progresu i wzrostu siły nie odczuwałem żadnych dolegliwości.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...