Skocz do zawartości

FM a netbook.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

 

 

przymierzam się do zakupu laptopa w nienajbliższej przyszłości, ale pierwsze co już w tej chwili mnie interesuje to czy na takim maleństwie jakim jest netbook da się wygodnie grać w FMa. 

 

Konkretnie to posiadam FM 2006 (nowsze mi coś nie podchodziły za bardzo i zostałem przy tej odsłonie) oraz niezmiennie świetnego CM3 01/02 (no, ale tutaj pytań raczej nie mam, bo wiadomo...).

 

 

 

 

Aktualnie mam desktopa o parametrach - C2D 2.13GHz, 2GB RAM, dyski standardowe (SATA, 7200rpm). Pytanie - czy taki Atom w netbooku wsparty (przeważnie) 1GB i dyskiem 5400rpm daje radę, czy któryś z Was może ma takiego i może się wypowiedzieć i dać znać czy taka gra jest komfortowa? Przeważnie wybieram jedną ligę, baza może być normal. Na desktopie chodzi jak burza - wiadomo. Na laptopie (takim za 2k-2,5k powiedzmy) pewnie też będzie chodzić bardzo ładnie, natomiast męczy mnie czy ten Atom wkładany do netbooków da radę? Niestety nie mam możliwości przetestowania takowego *booka.

 

Jeszcze się nie zdecydowałem czy będę brać lapka czy tylko netbooka (zamierzam wyjechać i potrzebuję zastępstwa dla desktopa).

 

 

 

 

Z góry wielkie dzięki!

 

 

Odnośnik do komentarza

Mam netbooka Asusa z Atomem 1.6GHz, ale nie grałem na nim w FM. Przymierzałem się przed wakacjami do gry w FM 2006 właśnie, ale ostatecznie nad morze zabrałem pełnowymiarowy laptop. W netbooku uciążliwy oże być brak napędu (musisz stworzyć obraz płyty z grą - udało mi się to dopiero za pomocą UltraISO) a najbardziej dokuczliwy może być mały ekran. Obecny netbook wykorzystuję wyłącznie do pracy (wystawianie recept za pomocą programu komputerowego) i do tego nadaje się znakomicie, aczkolwiek nie wyobrażam sobie na nim pracy na co dzień w ramach zastosowań zwykłego kompa. Przy moim piecu stoi bowiem monitor 22'' i 10,1'' matrycy netbooka to coś co mocno męczy oczy przy dłuższym wpatrywaniu się w ekran. Jeśli w ogóle myślisz o netbooku to nie bierz nic mniejszego nić 10'' bo te mniejsze mają dziwaczne klawiatury, na których można pisac chyba wyłącznie za pomocą rysika bądź patyczka (maleńkie klawisze).

 

A czy Atom uciągnie FM 2006? Myślę, że bez problemu, aczkolwiek dobrze byłoby dorzucić drugi gigabajt RAMu, bo sklepowe wersje z reguły posiadają tylko 1 GB. W moim laptopie FM całkiem sprawnie ciągnął Celeron M 1.5GHz sprzed czterech lat :) Atom to zdecydowanie świeższy i wydajniejszy procek.

Odnośnik do komentarza

Ja mam doświadczenie w tej kwestii. :)

 

FM 2006 nie pójdzie Ci, bo tam nie ma wyboru rozdzielczości, a w oknie gra nie pójdzie, bo np mój sprzęcik 9 cali ma rozdziałkę nietypową bo 1024x600.

Natomiast z odpowiednią komendą 2008 chodzi już ładnie, ale są pewne niedogodności np "przewianie" atrybutów. 09 chodzi tak samo dobrze, lecz u mnie przy wejściu w "ustawienia" wywala grę.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...