Skocz do zawartości

[FM 2010] DuoTaxPack


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

DuoTaxPack - v. H to taktyka do gry u siebie. Jest to klasyczne 4-4-2. Gra opiera sie na wspolpracy skrzydlowych z napastnikami, wspieranymymi przez strzelajacych z dystansu srodkowych pomocnikow.

Wymagan szczegolnych co do zawodnikow nie ma - po prostu maja byc najlepsi, jakich tylko da sie sciagnac na dana pozycje (FM sam pokaze, jakie atrybuty dla danej pozycji sa kluczowe). Aczkolwiek dobrze by bylo, zeby zawodnicy byli dosc szybcy.

Rzecz jasna w zaleznosci od przebiegu meczu mozna (a wrecz nalezy!!) zmieniac strategie wyjsciowa na ofensywe lub kontrataki. Mozna tez PP i PL przesunac na OPP i OPL.

 

Przecież wszystko masz tu dokładnie opisane. Pogrubiony tekst jest chyba wystarczającą odpowiedzią.

Odnośnik do komentarza

Testuje właśnie ta taktyke w Cracovi i nie za bardzo się sprawdza, moje statystyki:

Dom - 1 zw./3 remisy/2 porażki - stosunek bramek 4-7

Wyjazd - 0 zw./1 remis/3 porażki - stosunek bramek 5-12

W sumie w 10 meczach zdobyłem 7pkt co daje mi 3 miejsce od końca

Gra w obronie wyglada bardzo źle zarówno przy kryciu strefowym jak i przy 1na1

Odnośnik do komentarza

@up

 

A zmieniasz ustawienia np. z ławki ? Samą taktyką tak raczej nic nie wygrasz xD.

 

Mam pytanie jeszcze do autora, jakie ustawiasz polecenia z ławki na wyjeździe i czy zmieniasz w taxie na wyjazdy coś ze słabszymi rywalami od nas ? Np. jak gram Koln to na Freiburg czy coś zmieniasz niż na mecz z np.Wolfsburgiem

Odnośnik do komentarza

Dlugo czekalem jasnox na jakas twoja taktyke bo chyba od fma 07 :) i wkoncu jest i taktyka bardzo dobra 4-4-2 u siebie dlugie utrzymywanie sie przy pilce i konstruowanie ladnych ,skladnych i groznych akcji 42121 na wyjazdy zabojcze kontry . Nie jest to kiler taksa ale zdecydowanie jedna z najlepszych jaka testowalem w tym FM-ie . Gram BVB pierwszy sezon i na polmetku prowadze w lidze z przewaga 3 pkt nad 2 miejscem i 8 pkt nad 3 . MYSLE ZE JESZCZE COS CIEKAWEGO WYMYSLISZ. POZDRO

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie jeszcze do autora, jakie ustawiasz polecenia z ławki na wyjeździe i czy zmieniasz w taxie na wyjazdy coś ze słabszymi rywalami od nas ? Np. jak gram Koln to na Freiburg czy coś zmieniasz niż na mecz z np.Wolfsburgiem

Jesli gram ze slabszymi, to jesli nie strzele zbyt szybko bramki, to przechodze na taxe home. A z lawki? Najczestsze polecenia to - gra na wolne pole i nekanie rywala. W akcie desperacji - strzaly z kazdej pozycji :D

 

MYSLE ZE JESZCZE COS CIEKAWEGO WYMYSLISZ. POZDRO

Mam nadzieje, ze zaspokoje Twoje oczekiwania ;)

 

 

Chcialbym Wam przedstawic maly updejt mojej duotaxy. Eksperymenty w celu poszukiwania nowych rozwiazan drogo mnnie kosztowaly, bo wywalili mnie z FC Koln (seria kilku porazek z rzedu), ale wydaje mi sie, ze stworzylem cos godnego uwagi. Po wylocie z Kolonii dostalem angaz w Karlsruhe, ktore balansowalo na krawedzi spadku. Od momentu jak ich objalem, zaliczylismy olbrzymi progres w tabeli (przegralem 1 mecz, 2 remisy na wyjezdzie, reszta same zwyciestwa). Testowalem takze te takyki w reprezentacji Wybrzeza Kosci Sloniowej. Efekty - pewne zwyciestwo nad Tunezja, remis na wyjezdzie Francja (przegrywalem 2-0, wyciagnalem na 2-2), pechowy remis 1-1 z USA na MS (przewazalem caly mecz, oni mieli jeden rzut rozny i Tima Howarda) oraz 2-2 z Argentyna po niesamowitym spotkaniu.

 

Najpierw screen taktyk - klik.

Jak widac taxa away niewiele sie rozni od oryginalu, pozmieniane sa jednak lekko suwaki. Obecnie testuje jeszcze rozwiazanie z przesunieciem PS na OPS. Testuje tez ustawienie przetrzymywania pilki przez DPS.

Taxa home przeszla glebszy lifting. Tu dosc znacznie pozmienialy sie suwaczki, a wyglada taxy do zludzenia przypomina taxe, ktora uzywalem w FM 2k8.

W taxie home niezbedny jest OPS (ten lewy) z dobrym longshots. Oczywiscie napastnik i skrzydlowi z dobra szybkoscia i przyspieszeniem. NS do tego opanowanie i finishing. Jakby dobrze gral glowa, nie byloby zle.

 

Powiem szczerze, nazwa home i away sa dosc umowne. Sa to najczesciej taxy startowe, ale manewruje miedzy nimi. Np. to 2-2 z Francja, to efekt 0-2 do przerwy na taxie away i pogon na 2-2 juz z wykorzystaniem taxy home. Jesli u siebie prowadzimy, warto na koncoweczki przejsc na taxe away.

Czasami, jesli musze mocniej zaatakowac, zmieniam w taxie home filozofie ze sztywnej na plynna (mozna tez zaczac od zrownowazonej), strategie wyjsciowa na ofensywe i gra na czas na minimum. Tylko koniecznie wylaczyc offsajdy wtedy! Mozna tez PP i PL zmienic zadania ze wsparcia na atak.

W obu taxach rozegranie SFG jest ustawione na dlugi slupek.

I na ten moment to tyle. Czekam na Wasze uwagi.

 

Taxa do zassania - klik

Odnośnik do komentarza

Testuję pierwszą taktykę i idzie nieźle. Gram Napoli, 6 miejsce po 16 kolejkach. Jednak mam problem - tracę więcej bramek niż strzelam, na szczęście strzelam ich dużo, ale i tak mam twardy orzech do zgryzienia...Moja obrona wygląda naprawdę źle :/ strefa i 1 na 1 nie skutkują. Zmieniłem bocznym pomocnikom i bocznym obrońcom krycie 1 na 1 i lepiej się gra.

 

No i zmodyfikowałem kilka rzeczy z tej taktyki wg moich przekonań, ale efekty tak jak pisałem są dobre w ofensywie. Dziwi mnie to, bo przecież taktyka nie jest ofensywna :/

 

Masz jakieś porady odnośnie gry środkowych obrońców ? Mam ustawioną normalną linię defensywy i grę bez pułapek ofsajdowych. Średnio się to sprawdza.

 

Jednak grając w West Hamie pułaki wysunięta linia obrony spisywała się równie słabo jak ta. Nie wiem, jakie rozwiązanie jest lepsze.

Odnośnik do komentarza

Mozesz potestowac z glebokoscia ustawienia obrony. Popróbuj tez z ustawieniami indywidualnymi na przeciwnika, Zacznij od slabszej nogi dla skrzydlowych. Bo zauwazylem, ze jak poprosze asystenta o te ustawienia, to poustawiane jest na 6-7 zawodnikow. I moi obroncy zamiast grac jak bym chcial zaczynaja latac w jedna i druga strone niczym dzieci we mgle.

Odnośnik do komentarza

jasonx, teraz daję skrzydłowym pressing, agresywny odbiór oraz zagranie słabszą nogą, to samo napastnikom i środkowym pomocnikom (chyba, że któryś jest naprawdę dobry) i efekty są dobre. Skończyłem sezon na 5 pozycji Napoli, była realna szansa na Ligę Mistrzów. Praktycznie to goniłem cały czas Fiorentinę, i walkę z nimi przegrałem w ostatniej kolejce.

 

kaczyzio, wypróbuję te nękanie rywali. Czekają mnie Mistrzostwa Świata z Ghaną, skład mam słaby (poza 3 dobrymi pomocnikami) i na dodatek wypadli dwaj obrońcy i będą grać młodzi, może w turnieju starsi dojdą do zdrowia. Kontuzja wyklucza również najlepszego napastnika, na 3 mecz może będzie gotowy a je nie wiem, czy w ogóle można kontuzjowanych graczy brać...

 

Także taktyka się sprawdziła, dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

w taxie away zmieniłem rolę środkowego pomocnika z długodystansowca, gdzie Trasshorras mi się w ogóle nie sprawdzał na wysuniętego rozgrywającego. od razu skok jakościowy ;] ogólnie bardzo dobrze się taktyki sprawdziły w lidze angielskiej, na co dowodem jest 8 miejsce Wolverhamptonem ;] mógłbyś tylko jeszcze napisać jakichś swoich flagowych zawodników na napad i na bardziej ofensywnego pomocnika (ten po lewej) w taxie domowej ?? bo Doyle mi się nie sprawdził, Ronaldo też nie, dopiero po sezonie jak mnie było stać na Suareza to mogę w miarę oczekiwać bramek od napastnika zamiast od wszystkich innych ;] a na tego pomocnika najlepszy zawodnik jakiego na razie znalazłem to Dominguez z Argentyny i Veratti, z tym że ten drugi pod warunkiem, że mu pozwolę bić z dystansu kiedy tylko ma ochotę ;]

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

a nie masz wrażenia, że za dużo bramek przeciwnik strzela z okolic 20-25 metra ?? kombinowałem z ustawieniem obrońców ale jakoś nie mogę ich tak zgrać, żeby wyłączyli z obiegu tą strefę. O ile w wersji domowej mógłbym to zwalić na jednego pivota, o tyle w wyjazdowej gdzie jest ich dwóch dzieje się praktycznie to samo. Tu się przy okazji nasuwa pytanie czy ten pivot drugi jest niezbędny i czy nie lepiej balansować samym nastawieniem, a grać konsekwentnie na 2 mediapunta ;]

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...