Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

radzilbym zaczac od przeczytania lektury :> i pisze to jak najbardziej powaznie

 

w Panu Tadku bylo (jest?) kupe opisow przyrody i wlasciwie z kazdego da sie cos wyciagnac - samo wyszukanie antropomorfizacji nie powinna byc trudne, bo Mickiewicz czesto stosowal porownania homeryckie

Lekturę przeczytałem :)

Sęk w tym, że mam to przedstawić jak na ustnej maturze i nie wiem za bardzo z której strony się wziąć za to.

Oczywiście, że znajdziemy wiele antropomorfizacji przyrody, jednak jaki to ma związek z bytem człowieka, z zachowaniami, zwyczajami i uczuciami ludzi? Prosiłbym przynajmniej o jeden przykład.

Odnośnik do komentarza

Banał, ale sam juz zgłupialem, wiec prosze o pomoc...:

 

2 funkcje:

 

U(x1, x2, x3) = x1^(1/2) * x2^(1/3) * x3^(1/6)

V(x1, x2, x3) = 9ln(x1) + 6ln(x2) + 3ln(x3)

 

i potrzebne mi teraz V=f(U). Co oznacza ten zapis (tzn, jak to zapisac matematycznie, bo oznacza to, ze V jest funkcja U). A z tego V=f(U) mam ustalić jak bedzie wygladac f (uzywajac dzialan na logarytmach, ale to proste - chodzi mi o pierwszy "matematyczny" zapis).

 

Czy chodzi tu o to, ze:

 

V=ln(x1^9*x2^6*x3^3) i teraz wyciagamy ^18 przed nawias i mamy f(U)? Tak przynajmniej rozumiem to stwierdzenie... :-k

Odnośnik do komentarza

zadanie z gimnazjum :] prosze o pomoc

a) Ramie trojkata rownoramiennego ma dlugosc 29cm, a wyskokosc poprowadzona do podstawy ma dlugosc 21cm. Jaka jest dlugosc promienia okregu wpisanego w ten trojkat?

 

b) W trojkat prostokatny o przyprostokatnych dlugosci 6cm i 8cm wpisano okrag. Jaka dlugosc ma promien tego okregu?

Odnośnik do komentarza

Potrzebuje jakiegoś magika co kuma rachunek sekwentów Gentzena

 

1. Przedstawic i uzasadnic reguly eliminacji z sekwentow spojnikow logicznych NOR oraz NAND.

2. Podac dolne i gorne oszacowanie liczby wierzcholkow drzewa dowodu formuly rachunku zdan metoda sekwentow Gentzena, przy zalozeniu ze liczba wystapien spojnikow logicznych w formule wynosi n

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mnożymy obustronnie razy dwa i "przenosimy" wszystko na lewą stronę, otrzymując:

 

a^2 - 2ab + b^2 + a^2 -2ac + c^2 + b^2 - 2bc + c^2 = 0

(a-b)^2 + (a-c)^2 + (b-c)^2 = 0

 

Ponieważ wszystkie kwadraty są nieujmne, stąd wniosek że wszystkie muszą być równe 0. Zatem a-b=a-c=b-c=0, z tego wniosek, że a=b=c

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam taki model prawdopodobienstwa:

 

||| X: 2 | 4 | 8|

Y: 1| 0.1 | 0.1 | 0.2

 

Y:2| 0.2 | 0.05| 0.15

 

Y: 3| 0 | 0.1 | 0.1

 

(to ma byc tabelka 4x4 ;) )

 

 

Mam pokazac, ze Var(2X-3Y)=15.96

 

Wczesniej pokazuje, ze:

 

E(X)=4.3

E(Y)=1.8

Var(X)=2.91

Var(Y)=0.56

Cov(X,Y)=0.06

 

Czy Var(2X-3Y)=4Var(X)+9Var(Y)-2x2x3Cov(X,Y) ??? Bo jak tak licze to mi nie wychodzi tyle ile powinno. Moze pomylilem tutaj znaki? A moze mam zle wyliczone VarX lub VarY (E(X) i E(Y) sa dobre bo w zad. mam tez pokazac, ze E(2X-3Y)=3.2 i to mi wychodzi...)? Jakby ktos mogl to posprawdzac i powiedziec co zle zrobilem bylbym wdzieczny. Z gory dzieki :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...