Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Ad. 3 (aby było wygodniej czytać, z początku nie pisałem argumentu funkcji trygonometrycznych, ale w domyśle traktujemy, że tam powinien być jeszcze x :) )

cos^4-sin^4=0,5

(cos^2 - sin^2)(cos^2 + sin^2) = 1/2

cos2x = 1/2

cos2x = cos (pi/3)

2x = pi/3 + 2k(pi)

x = pi/6 + k(pi), k należy do Całkowitych

 

Ad. 4 tu najprościej narysować wykres obu funkcji (na jednym ukladzie wspolrzednych) i odczytac po prostu przedzialy w ktorych ta funkcja trygonom. jest wieksza od 1 - nie chce mi sie tego pisac, ani tym bardziej rysowac :)

 

podpunkty 1 i 2 sa dla mnie nieczytelne -odnosnie 1) to nie wiem czy tam jest kwadrat z tgx czy moze tg do potegi 2x ; w przykladzie 2) natomiast kompletnie nie wiem o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick

Mam ogromna prosbe do osob "humanistow" :) Kolezanka z pracy poprosila mnie abym znalazl jej cos nt prezentacji, ktorej temat brzmi:

 

"Czy Cezarego Baryke mozna zestawic z bohaterami poprzednich epok?"

 

Moze jakis ogolny szkic ? Propozycje lektur ? Jak byscie ugryzli ten temat ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Rs - połączenie szeregowe

R1 = R2 = R

Rs = R1 + R2 = 2R

Rr - połączenie równoległe

1/Rr = 1/R1 + 1/R2 = (R1 + R2) / R1 * R2 = 2R / R^2 = 2 / R, Rr = R / 2

 

teraz trzeba skorzystać z prawa (bodajże) Joule'a Lentza (nie wiem jak się pisze to nazwisko :P )

Q - ciepło, Q=W, gdzie W - praca

Q = I^2 * R * t, t - czas

Q1 - ciepło w połączeniu równoległym

Q1 = I^2 * 2R * t

Q2 - ciepło w połączeniu szeregowym

Q2 = I^2 * R / 2 * t

 

stosunek liczymy jako Q1 / Q2 = (I^2 * 2R * t) / (I^2 * R / 2 * t)

jak sobie poskracamy natężenie i czas to wychodzi 2R / (R / 2) = 4

 

czyli Q1 / Q2 = 4, zatem Q1 = 4Q2

Odnośnik do komentarza

Mam problem ze statystyką. W czwartek koło, ja siadam do nauki i z paroma kwestiami mam problem. Pewnie dlatego, że dopiero dzisiaj się zaopatrzę w książkę i ćwiczenia. Ale mimo to, może jest tu ktoś kto się na tym całkiem dobrze zna i mi pomoże. W linku są 3 krótkie zadanka w Excelu. Część mam zrobioną, ale nie chcę żebyście się sugerowali czy coś. Hasła do plików to: "brak" .

Nie wiem jak zrobić głównie te części z obliczaniem dyspersji i asymetrii za pomocą momentów. Liczę na pomoc :)

 

http://s009.wyslijto.pl/index.php?file_id=...266821696237260

Odnośnik do komentarza

Odwołując się do wiedzy historycznej, podaj konkretne przykłady legitymizacji władzy typu tradycyjnego, charyzmatycznego i prawnego. Który typ legitymizacji wydaje ci się najkorzystniejszy dla społeczeństwa? Odpowiedź uzasadnij.

Jeśli nie byłoby to problemem, to prosił bym o jakąkolwiek pomoc, gdyż czasu mam niezwykle mało i nie zdołałbym się wyrobić, gdybym musiał szukać wszystkiego. Praca ma być nie dłuższa niż 1 str. A4

Odnośnik do komentarza

Akurat bystrzakiem z historii to ja nie jestem, ale w gimnazjum uczą chyba o Mezopotamii? Czy nie jest to najlepszy przykład?

Także starożytny Rzym (akwedukty, ogólnie kanalizacja), Egipt (nawadnianie pól? coś takiego było, ale to chyba miało związek z wylewami Nilu...). To nie jest trudny temat :]

Odnośnik do komentarza

Moja komórka mówi mi, że jeden węzeł to 1,85km/h i 0,51m/s.

1m/s to 1,94 węzły.

1km/h to 0,54 węzły.

 

Czyli, jeśli się nie mylę, aby uzyskać km/h z węzłów, to należy je pomnożyć przez 1,85, a w drugą stronę, podzielić przez 1,85.

Aby uzyskać m/s z węzłów, należy podzielić je przez 1,94, a w drugą stronę, pomnożyć przez 1,94.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...