Skocz do zawartości
Zapraszamy do udziału w tradycyjnym plebiscycie CMF Awards, edycji 2017! Swój głos można oddać w poniższym dziale do 25.01 do godziny 23:59.
CMF Awards 2017
Magic

Pomóżmy sobie w szkole

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, jak córce to obliczyć (5 klasa):

mamy równoległobok o bokach 5 i 10 cm. trzeba obliczyć czerwone h:

t6RPhpU.jpg

Trochę mi długo zajęło (wino!), ale zauważmy podobieństwo trójkątów z szarą i czerwoną krótszą przyprostokątną. Z tego wynika 4 / 10 = h / 5, czyli h = 2. Żadnych wzorów, ani liczenia, tylko prosty pomysł :)

BTW, matematyka to nie fizyka, tu nie ma potrzeby operowania na wzorach i na końcu podstawiać. Wstawić liczby od razu i do boju ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest tu jakiś spec od elektroniki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Albo przerosło mnie zadanie matematyczne dla 2 klasy szkoły podstawowej, albo to zadanie jest nie do rozwiązania

Na  stole  leży  5  monet,  wszystkie  orłami  do  góry.  W  jednym  ruchu można  odwrócić dowolne  3  monety.  Ile  co  najmniej ruchów potrzeba, by odwrócić wszystkie monety reszkami do góry?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W trzech?

0. A A A A A

1. B B B A A

2. B A A B A

3. B B B B B

• Lubię! 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1 ruch

r r r o o

2 ruch

r o o r o

3 ruch

r r r r r 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

x x x x x 0.
x x y y y 1.
x y x x y 2. 
y y y y y 3.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fakt :keke: Juz sam to rozkminiłem. Probowalem w 2 ruchu obracac wszystkie o i wpadałem w pętle

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Umiałby ktoś to zrobić?

1.Czastka porusza się ruchem którego polozenie opisuje rownanie:  x=t3-5t2+6t po tym jak mija punk O poruszając się po lini porostej.

a)Okresl dwie chwile czasu inne niż t=0, kiedy czastka mija punkt O

b)Znajdz wyrazenie na prędkość tej czastki jako fukcji czasu

c)Znajdz czas kiedy czastka ma prędkość v=-2m/s i znajdz przyspieszenie tej czastki kiedy to zachodzi.

2.Samochod rusza ze świateł przyspieszajac  tak ze gegoprzyspieszenie opisywane jest w następujący sposób:

a=1+0,1t      0≤t≤2

a=3                2≤t≤5

a=0                 5<t

Znajdz prędkość v i droge d kiedy :

t=2

t=5

t=10

3.Pocisk poruszajcy się z szybkością 150m/s udeza w srodek nieruchomego drewnianego klocka by tam utknąć.Masa pocisku wynosi m=0,08kg a masa klocka M=4kg.Klocek i pocisk poruszaja się dalej ze stala prędkością Vm/s.

a)znajdz wartość V

b)calkowita prace wykonana by ten klockek osiągnął prędkość V.

c)Srednia sile tarcia w strukturze klocka jeśli pocisk zatrzymal się przebywając w nim droge d= 0,25m.

4.Model samochodu rusza z miejsca i porusza się po prostej drodze.Jego masa wynosi 8kg i doznaje dzialania sily  wypadkowej  F która opisuje rownanie F=20-x, gdzie x to droga przebywana przez samochod od 0 do 10m.

a)Oblicz prace wykonana przez sile wypadkowa na drodze 10-u metrow

b)Znajdz prędkość tego samochodu po 10-u metrach

c)Samochod natychmiast pozniej wylacza silnik i zaciska hamulce i hamuje do zatrzymania sie. Oblicz droge pokonana przez samochod od chwili startu az do zatrzymania sięjesli w tym czasie sila wypadkowa dzialajaca na niego miala wartość F=-20N.

5.Oscylator doznaje drgan opisanych zależnością a=-0,25x, gdzie a to przyspieszenie a x to przemieszczenie względem położenia równowagi.Wiedzac iż prędkość maksymalna tego oscylatora wynosi v=0,8m/s, znajdz amplitde jego drgan, okres i częstotliwość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta