Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

A juz jesteś pewien, co do tych sześciu lat? Bo niedawno się wahałeś.
A co do rad (sam co prawda nie mam dziecka, ale co nieco mam wspólnego ze szkołą) z pewnością czeka cię sporo pracy z dzieciakiem, ale im prędzej tym lepiej. Jeżeli córka bedzie przejawiać jakieś zainteresowania nie obawiaj się realizować programu "do przodu" to w przyszłości zaprocentuje.
Więcej nie jestem w stanie powiedzieć, bo to wiele zależy od dzieciaka, jak i od atmosfery w jakiej dziecko przebywa.

 

BTW- jak twoja latorośl radzi z prostymi obliczeniami i czytaniem?

Odnośnik do komentarza

Czyta, pisze, dodaje, odejmuje, mnozy i dzieli. ;) Bardziej chodzi mi o psychiczny aspekt dlatego pytam kogos z takimi doswiadczeniami

 

Czego się obawiam w sytuacji kiedy jej nie puszcze do szkoły

a) wynudzi się w przedszkolu jak mops. Obecnie w miarę czyta (składając literki), pisze (choć tylko drukowanymi), dodaje i odejmuje, nawet pomnoży coś ;) Przeliczy od 1 do tysiąca bez problemu

b) obstawiam, że obecny rocznik będzie w szkole mało liczny. To spowoduje mniej liczne klasy, mniejszą konkurencje do gimnazjum/liceum itp.

c) sporo "dzieciaków z piaskownicy" idzie do szkoły, więc byłaby rok do tyłu stosunku do nich

 

Czego się obawiam, jeśli puszcze

a) czy poradzi sobie psychicznie

b) wszyscy ostrzegają, że prawdziwe problemy pojawiają się od 4 klasy

c) no to jednak jest to "skracanie dzieciństwa". Chociaż córa jest z lutego, ja sam byłem z grudnia i jakoś w szkole sobie radziłem ;)

Odnośnik do komentarza

Jasonx zobacz na to jeszcze ze "swojej" perspektywy. Ile dni wolny jest w szkole, które będziesz musiał spędzić Ty czy żona jednak z dzieckiem. Przedszkola są czynne cały czas, w szkole święta, po świętach, ferie, w wakacje nie ma dyżurów itepe. 6 latek może być jeszcze za mały żeby spędzać czas samemu.

Odnośnik do komentarza

Moja siostra (obecnie prawie 20 letnia, więc trochę czasu minęło) też poszła w wieku 6 lat do podstawówki i tak naprawdę w żaden wymierny sposób nie wpłynęło to czy na jej kontakt z rówieśnikami czy wyniki w nauce. Nawet się tym wtedy specjalnie nie stresowała z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza

Mojego brata córka powinna iść do szkoły we wrześniu 2015 jako sześciolatka ale nie puścili jej i teraz żałują. Młoda "cofneła" się w rozwoju pozostając w przedszkolu. Powtarza to co robiła już rok temu i się nudzi, panie w przedszkolu starają się przygotowywać jakieś rzeczy dla pojedynczych dzieci, które zostały w przedszkolu ale to nie wiele rozwija dzieciaki. Najgorsza rzecz jest to, że młoda przejmuje nawyki od młodszych dzieci. Wszyscy uważamy, że pod względem rozwojowym psychicznym i naukowym to był bład pozostawienie jej w przedszkolu.

 

Dodatkowo teściowa jest nauczycielką w szkole podstawowej. Z jej opowieści nt. dzieci szczególnie 6latków nie słychać aby te dzieci w jakikolwiek sposób nie radziły sobie. Radzą sobie doskonale i z programem szkolnym, a także z atmosferą w szkole. Na rozpoczęciu roku tylko pojedyncze dzieci coś odwalają ale tak samo jest podobno z 7latkami.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

@smigler - na rysunku wszystkie dane są właśnie. Nie ma nic więcej.

@adamus - jasne, można i tak, tylko dzieciakowi z 5 klasy nie wytłumaczę co to sin alfa :p


Zadanie udało mi się rozwiązać. Na przyszłość :p

 

4 cm=h2

a=10

b=5

 

P=a*h1=b*h2

P=10*h1=5*4

P=10h1=20

h1=20/10

h1=2

 

Ale weź i tak wytłumacz dziecku, które nie miało przekształcania wzorów, ma tylko gotowe 4 odpowiedzi i w zasadzie ma zgadnąć :picard:

Odnośnik do komentarza

Wytłumacz jak równanie z jedną niewiadomą (takie coś chyba jest w 5klasie?)

No właśnie nie bardzo :p

Ja to już od dobrych trzech lat wkurzam się, iż zadania generalnie polegają na... zgadnij. Żadnych wzorów wcześniej nie było. Teraz są na pole i na obwód. I tyle. Żadnego podstawiania, zmieniania, wyprowadzania wzorów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...