Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Panowie, znajomy podpytuje, czy znam kogoś, kto:

 

"Rozwiąże kilka zadań z makroekonomi? Chodzi o nurty klasyczny keyensa, is-lm, nowoklasyczny, nowy keyensa".

 

Coś mi się kojarzy, że ktoś z forumka to chyba ogarnia. Byłbym wdzięczny za info, to bym przekazał namiar i się dogadacie (coś tam pewnie będzie można zarobić :)).

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Mam do napisania wypracowanie na polski. Temat to jaką postawę można przyjąć wobec zła.

Potrzebuje 3 (lub więcej) odniesień do różnych dzieł. Obowiązkowe to Jądro Ciemności, chcę też użyć Dżumy lub Zbrodni i Kary. Macie propozycje, co jeszcze można by wykorzystać w tym temacie? Mogą być też filmy byle tylko jakieś łatwe do interpretacji pod ten temat. :>

Odnośnik do komentarza

Mam do napisania wypracowanie na polski. Temat to jaką postawę można przyjąć wobec zła.

Potrzebuje 3 (lub więcej) odniesień do różnych dzieł. Obowiązkowe to Jądro Ciemności, chcę też użyć Dżumy lub Zbrodni i Kary. Macie propozycje, co jeszcze można by wykorzystać w tym temacie? Mogą być też filmy byle tylko jakieś łatwe do interpretacji pod ten temat. :>

Krótkie formy też mogą być? Jeśli tak, to opowiadanie Keitha Flinta "Starcie w pociągu", krótka historia z morałem o starciu intelektualisty z prymitywną codziennością, którą uosabia pijany pasażer.

 

 

A tak na poważnie: Szuler Mrożka to dobry przykład.

Odnośnik do komentarza

Ciężki temat dla mnie. W jądrze ciemności mamy dwie postawy. Marlow się sprzeciwia złu a Kurz oddaje się złu.

 

Nie wiem czy to dobre ale można powiedzieć że Makbet też oddał się złu w swojej rzadzy władzy.

 

W opowiadaniach Borowskiego bohaterow do zła kierowała chęć przetrwania za wszelką cenę.

 

Co do filmów do przychodzi mi na myśl American Psycho. Dokładnie nie wiemy czy Patrick Bateman na prawdę morduje ludzi ale wiemy że czuję się spełniony to robiąc. Ma obsesję by zabijać ludzi (nie wiemy czy ja realizuje)

 

W Zielonej Mili pracownik więzienia próbuje sprzeciwić się niesprawiedliwemu wyrokowi. (nie wiem dokładnie dawno ogladalem) Tam zły jest system więziennictwa który jest nieczuły itd.

 

Gwiezdne Wojny szczególnie postać Vadera który oddaje się złu bo został zmanipulowany, potem uważa że wrócić na jasną stronę jest za późno a na końcu staje się dobry.

 

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

O kurde nie zauważyłem że są już odpowiedzi dlatego niektóre przykłady się powtarzają.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Później wszystkich nagrodzę plusami.

 

Szuler mi przypasował. Z filmów zastanowię się między SW i tym American Psycho.

Chociaż jeszcze nie wiem do końca jak to ugryźć. Słaby jestem w wypracowaniach na polski. :roll:

Temat jest dosyć... oklepany i typowy :p Jak wpiszesz w google "jaką postawę można przyjąć wobec zła", to jest sporo na ten temat. Więc inni też o tym pisali i możesz skorzystać ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...