Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

mam do przeprowadzenia pseudozajęcia w którym gimnazjaliści będa korzystali z excela, w celach ogólnie rzecz biorąc geograficznych. Oczywiście wezmę pod uwagę geografie społeczno-ekonomiczną, bo łatwiej po prostu wymyśleć zadania

Nie chcę się otrzeć o banał i nie bede im dawał prostych formuł, typu dodaj, odejmij e.t.c.
Co mogę dać do takiej lekcji?

Myśłałem o: sortowaniu, filtrowaniu i paru funkcjach: jeżeli, licz jeżeli, paru funkcjach statystycznych (średnia, mediana, modalna)

Co moglibyście mi doradzić jeszcze?

Odnośnik do komentarza

Masz 8 liczb w szeregu, to jest liczba parzysta więc:
kwartyl 2 (zwany medianą) = średnia z 4 i 5 liczby, inaczej by było w przypadku nieparzytej ilości liczb, np. w przypadku 9 liczb, medianą by była piąta liczba.
Podzielmy sobie szereg na dwa równe podszeregi, w nich liczebność również jest parzysta. Więc kwarty 1 to bedzie średnia miedzy druga a trzecią liczbą w szeregu, a kwartyl 3 to będzie średnia szóstej i siódmej liczby w szeregu

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie co do excela.

http://i.imgur.com/lkYLvYI.png?1 - Jaką formułę użyć aby excel sprawdzał czy H/Z0 jest mniejsze lub większe od 10 i jeżeli jest mniejsze to używał wtedy 10 bo chciałbym zamienić fragment H/Z0 (G6/H2 itd.) w formule do obliczania A i B aby automatycznie sprawdzał warunek i wtedy obliczał A i B. (I najlepiej aby się dało wpisać ją do formuły na obliczanie A i B. )

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Koleszcy potrzebuję pilnie pomocy z excela, z tematu zbliżonego prognozowaniu popytu.

Polecenie brzmi "prawdopodobieństwo, że w okresie 44, wartość prognozy będzie większa od 20"

http://i.imgur.com/I8qmasr.png chodzi o obliczenie tego dla tego arkusza, jak to policzyć? W okresie 44 jest element losowy wyliczony na podstawie wcześniejszej prognozy F, jest tam wzór =ROZKŁAD.NORMALNY.ODW(LOS();F47;$L$2)

Teoretycznie sądząc po liczbach wynik powinien wynosić 100% albo bardzo blisko 100%.

Jak coś to jest arkusz http://www.speedyshare.com/jdPJd/kolo.xlsx

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam maly problem z kwerenda web w Excelu, ale do rzeczy:

 

 


Dim x As String

x = Format((Date - 1), "yy""/""mm""/""dd"" ")

"URL;xxxcom/xxx/art_xxx_xxx.php?sort_order=1&DATA=14/06/04&NR_SKLEPU=011&DZIAL=207" _
, Destination:=Range("$A$12")

 

Podpowie ktos jak zmodyfikowac makro by wyszukiwalo x w miejscu 14/06/04? Reszta zostaje jak jest bo jest stala. Chodzi oto by nie musiec modyfikowac &DATA=14/06/04. Tylko zeby szukal &DATA=x gdzie x ma wartosc taka jak chce. Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Objętość i pole powierzchni szescianu o krawędzi długiej na 2 razy pierwiastek z 5 cm to:

V= 33 cm sześcienne

P= 54 cm kwadratowe

 

bo nie jestem pewien a takie cuda dzieciom zadają w gimnazjum :keke:

 

ewentualnie jeśli źle, to wrzucili byście jak to policzyć na poziomie gimnazjum :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...