Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Mam problem, mianowicie kompletnie nie mam pojęcia jak ugryźć takie zadanie:

Wokół Marsa krążą dwa jego księżyce Fobos i Dejmos. Fobos krą­ży po orbicie o promieniu RF =9,4*103 km, a Dejmos po orbicie o promieniu RD = 2,35-104 km. Oblicz okresy obiegu księ­życów wokół Marsa. Masa Marsa M = 6,4*1023 kg.

Zatrzymałem się na wypisaniu danych i wzoru na I prędkość kosmiczną. Co dalej? Skąd wyznaczyć wzór na T? Jeśli ktoś mógłby to rozwiązać opisując cały tok rozumowania to byłbym dozgonnie wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Mam nie tyle co klopot, ale zagwozdke z praca licencjacka. Otoz pisze na temat wizerunku medialnego kibicow pilkarskich w 2011 roku i jeden z podrozdzialow mojej pracy nosi tytul: "Debata polityczna na temat wydarzen stadionowych w 2011 roku". Co Waszym zdaniem powinienem tam umiescic i na jakie zrodla sie powolywac? Nie wiem czy moge korzystac wylacznie z internetu, ale literatury do tego raczej nie znajde ;)

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że nie znajdziesz. To Twoja praca ma być w przyszłości opracowaniem na ten temat. Ja bym na Twoim miejscu opisał przykładowe zdarzenia, reakcje rządu (na stronie kancelarii, MSW, wojewodów i policji znajdziesz odpowiednie notki), komentarze prasowe i stanowiska grup kibicowskich. Chyba najlepiej chronologicznie.

Odnośnik do komentarza

jest ktos w stanie wyjasnic mi roznice miedzy państwem prawnym i państwem prawa? w roznych zrodlach spotykam sie z jednym i drugim pojeciem, a nie mam pewnosci czy jest to samo. natrafilem na artykul w necie, ktory nazywa sie: "Państwo prawa a państwo prawne - porównanie", gdzie jeden z akapitow zaczynal sie slowami:

"Państwo prawa i państwo prawne są dwoma zbliżonymi koncepcjami państw"

a kolejny juz temu przeczyl:

"Państwo prawa (lub państwo prawne) jest państwem, w którym kluczową rolę odgrywa praworządność"

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Josep Guardiola trenerem popularnego Bayernu Monachium od lipca 2013. Zastąpi na tym stanowisku Juppa Heynckesa, który udaje się na sportową emeryturę. Dla Hiszpana będzie to pierwszy klub, który poprowadzi od momentu przerwy wyrządzonej na własne życzenie po fali sukcesów, kiedy to był jeszcze trenerem FC Barcelony. Bayern w obecnym sezonie prowadzi w Bundeslidze z ogromną przewagą nad drugim Bayerem, a krytycy aż wrzą, że objęcie bawarskiej drużyny to dla Guardioli żadno wyzwanie.

 

Wrzuci mi to ktos na niemiecki ;)?
Odnośnik do komentarza

Beliebte Trainer Josep Guardiola Bayern München im Juli 2013. Dieser Beitrag ersetzt Jupp Heynckes, der den sportlichen Ruhestand geht. Der Spanier wird der erste Club, der eine Pause nach dem Schaden auf eigenen Wunsch nach einer Welle des Erfolgs, als er noch Trainer des FC Barcelona stattfinden wird. Bayern in dieser Saison führt die Bundesliga mit einem riesigen Vorteil gegenüber anderen Bayer und Kritiker zum Kochen bringen, decken Sie die bayerische Team, das für Guardiola niether herausfordernd ist.

 

Prosze.

Odnośnik do komentarza

Beliebte Trainer Josep Guardiola wird Bayern-Trainer ab Juli 2013. Er wird Jupp Heynckes auf dieser Position, die in den Ruhestand zu ersetzen. Für Spanier ist es der erste Klub, den er schon schaffen, da der Pause nach seiner Welle von Erfolgen als Barcelona-Trainer übernommen. In aktuellen Spielzeit Bayern ist ein Bundesliga Marktführer mit riesigen Vorsprung auf Bayer, die den zweiten Platz einnimmt, so Guardiola Kritiker ärgern, dass die Einnahme Spitze der bayerischen Team ist nicht eine Herausforderung für von Gottshalk Sohn.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...