Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, prosiłbym kogoś bardziej pojętnego ode mnie o wykonanie dwóch zadań z fizyki :*

 

1. Na elementy układu, złożonego z dwóch punktów materialnych o masach m1 i m2, działają siły zewnętrzne F1z i F2z i wewnętrzne F1w i F2w. Korzystając z drugiej i trzeciej zasady dynamiki wyprowadzić związek między wymienionymi siłami i zmianą pędu układu. Kiedy pęd tego układu jest zachowany?

 

2. Na elementy układu złożonego z dwóch punktów materialnych o masach m1 i m2 działają siły zewnętrzne i wewnętrzne. Wybieramy układ odniesienia o początku w punkcie O. Korzystając z drugiej i trzeciej zasady dynamiki wyprowadzić związek między momentami wymienionych sił obliczanymi względem punktu O a zmianą momentu pędu układu obliczanego względem tego punktu. Kiedy moment pędu tego układu jest zachowany?

 

z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

Chciałbym prosić o pomoc z kilkoma zadaniami z matmy, zakres to funkcje logarytmiczne i wykładnicze.

https://docs.google.com/fileview?id=0BxVjK9wX6aWrODVlYTljMzktNWU3MC00YTJjLWEzMGQtMGI0ZDAyYjQ3OWIy&hl=en

Zadania od 6 do końca, jeśli ktoś mógłby pomóc i zrobić choć jedno to już będę bardzo wdzięczny. Mi niestety jakoś te zadania nie leżą i męczę się z tym od kilku dni :/

Odnośnik do komentarza

6 a) zastosuj zmianę podstawy logarytm oraz A^logA(b) = b

reszty cudów z tego zad nie mogę/nia mam czasu sobie teraz przypomnieć, kiedy to było ;)

7.

a) 0,125 to 1/8 czyli 8^(-1); sprowadź wszystko do potęgi 2

b) wyciągnąć przed nawias 3^x 1/sqrt(3) -> 3^(-1/2)

c) jeżeli przedstawisz 5^(x-1) w postaci 1/5^(-x+1) wówczas będziesz miał równanie kwadratowe

d) 12^(x+1) można rozbić na 2*6, niby można by przez to obustronnie podzielić ale nie mam tyle pamięci w głowie, żeby stwierdzić co dalej;)

Odnośnik do komentarza

Potrzebuje odpowiedzi na pare pytan z TEI na studiach. Szukalem po necie, na czesc udalo sie odpowiedz, z reszta mam pewien problem.

 

1. Argumenty biznesowe dla użycia przetwarzania gridowego zawierają poniższe cechy za wyjątkiem:

A) obniżka kosztów

B) mniejszy pobór prądu

C) zwiększona szybkość obliczeń

D) zwinność (agility)

 

Tutaj na pewno nie A i C. W notatkach mam sprawnosc jako jedna z trzech cech, jednak nie wiem czy rowna sie ona zwinnosci.

 

2. Zbiory luźno powiązanych komponentów software-owych, które wymieniają informacje używając standardów języków i komunikacji Internetowej, są nazywane:

A) usługi siatkowe

B) SOA

C) software EAI

D) Web services

 

3. Żeby użyć systemu telefonii analogowej do wysłania danych cyfrowych, trzeba użyć:

A) most (bridge)

B) DSL

C) router

D) modem

 

4. _________działają używając fal radiowych do komunikacji z antenami radiowymi umieszczonymi w przyległych obszarach geograficznych

A) satelity

B) telefony komórkowe

C) protokoły RFID

D) sieci WAN

 

5. Linie DSL (Digital Subscriber Lines)

A) działają na istniejących analogowych liniach telefonicznych

B) używają linii współosiowych (coaxial) do dostępu Internetowego

C) są liniami bardzo szybkiego przesyłania danych leasingowanych z firm telefonicznych

D) mają do dwudziestu czterech cyfrowych kanałów 64-Kbps

 

6. Prawo Moore stwierdza, że

 

A) moc obliczeniowa zmienia się co 18 miesięcy

B) koszt zapamiętywania danych obniża się o 50% co 18 miesięcy

C) rozmiar tranzystorów zmniejsza się o 50% co dwa lata

D) żadna z powyższych odpowiedzi

 

Z gory wielkie dzieki ;).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Czy pracuje ktoś w AutoCadzie? Mam do narysowania profile walcowe m.in teownika, dwuteownika, ceownika. I nie było by problemu (mam potrzebne tablice z wymiarami) ale napotkałem pewien problem. Nie potrafię wyznaczyć nachylenia górnych półek. Na rysunku przykładowym są zamieszczone pewne stosunki. Jak takie stosunki wyznaczyć?

Zamieszczam screena z tym o co mi dokładnie chodzi. Patrz czerwone kółka.

http://img3.imageshack.us/img3/7246/stomf.jpg

Odnośnik do komentarza

Wyznaczyć w sensie wartość kąta? Pochylenie to tangens tego kąta.

lub też inaczej pochylenie to (d-d1)/2l czyli np http://img705.imageshack.us/img705/5652/tempsn.png

aczkolwiek potem się skapnąłem, że l można dać 14,5 i w tym samym miejscu zaznaczyć d

 

Kurde nie wiem czy potrafie to dokładnie wytłumaczyć o co mi chodzi. Po prostu rysuje dwuteownik, dochodzę do momentu kiedy musze narysować tą górną krawędź. Jak to narysować? Skąd mam wiedzieć pod jakim kątem ona ma być nachylona? W tablicach mam podane tylko wysokość, długości, i promienie. Jak patrzyłem na przykładowe zadania w internecie to człowiek który to rysował wiedział ze nachylenie jest właśnie w takim a nie innym stosunku :> Z czegoś to musiał policzyć :/ Znając ten magiczny stosunek - narysowanie tego nachylenia nie stanowi żadnego problemu - wyłączam orto i stosuje np @12.5 , -1. I nachylenie narysowane pod odpowiednim kątem. :)

Jak na złość prowadząca zajęcia sie rozchorowała - konsultację odwołała a termin oddania pracy się nieuchronnie zbliża :P

Odnośnik do komentarza

Mam kolejny problem z AutoCadem :P tym razem sam "zepsułem" i nie wiem jak naprawić ;D

A to było tak:

Przed rysowaniem ustawiłem sobie jednostki na milimetry. I tak jak chciałem narysować jakiś wymiar = 8 cm to dawałem sobie polecenie linia i pisałem 80 i enter :) Narysowałem cały rysunek, zwymiarowałem i przez nieuwagę nacisnąłem coś na klawiaturze i "pomieszały" się jednostki. Wszystkie wymiary "powęszyły" się o 10. Tj tam gdzie było 80 jest 800 ( i dalej jest to 8 cm) itp.

Chce wprowadzić teks gdzie wielkość liter ma być 5 mm to muszę wpisać 50. Inaczej wszystko jest mikroskopijnej wielkości :/. Dodam jeszcze, że w menu: Format--> jednostki nadal są ustawione milimetry.

Mogę komuś kto sie na tym zna i był by tak miły rzucić na to okiem podesłać ten mój projekt.

Ja nie mam pomysłu co zepsułem i jak to naprawić, wujek google nie pomógł, mam jeszcze jakąś książkę ponad 1000 stronicową ale narazie nic tam nie znalazłem

Odnośnik do komentarza

Mam kolejny problem z AutoCadem :P tym razem sam "zepsułem" i nie wiem jak naprawić ;D

A to było tak:

Przed rysowaniem ustawiłem sobie jednostki na milimetry. I tak jak chciałem narysować jakiś wymiar = 8 cm to dawałem sobie polecenie linia i pisałem 80 i enter :) Narysowałem cały rysunek, zwymiarowałem i przez nieuwagę nacisnąłem coś na klawiaturze i "pomieszały" się jednostki. Wszystkie wymiary "powęszyły" się o 10. Tj tam gdzie było 80 jest 800 ( i dalej jest to 8 cm) itp.

Chce wprowadzić teks gdzie wielkość liter ma być 5 mm to muszę wpisać 50. Inaczej wszystko jest mikroskopijnej wielkości :/. Dodam jeszcze, że w menu: Format--> jednostki nadal są ustawione milimetry.

Mogę komuś kto sie na tym zna i był by tak miły rzucić na to okiem podesłać ten mój projekt.

Ja nie mam pomysłu co zepsułem i jak to naprawić, wujek google nie pomógł, mam jeszcze jakąś książkę ponad 1000 stronicową ale narazie nic tam nie znalazłem

 

Problem rozwiązany :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...