Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Wprowadzajac współrzedne biegunowe obliczyc podane całki podwójne po wskazanych obszarach:

(a)

 

calka, gdzie D = {(x, y) : x >=0, 1<=x^2 + y^2<= 2}

 

i problem jest taki że we wtorek mam koło ;] zadanie niby rozwiązałem ale w skrypcie jest inny wynik i chciałbym się dowiedzieć czy to ja coś robie źle żeby na kole sie nie rypnąć ;) wynik mój to 3/4 ze skrypty to 0

Odnośnik do komentarza
ad5 trzeba zauważyć, że 12+98=110, 14+96=110 itd zobaczyć ile taki par jest co tworzą 110, pomnożyć i dodać 10, które jest bez pary

 

albo policzyć ze wzoru - ten ciąg wygląda tak: (10,12,14,...,98) więc wzór na S_45 to (a_1+a_45)/2 razy ilość wyrazów(45) - po podstawieniu liczb jest to 54 razy 45 czyli 2970

Odnośnik do komentarza

Siema ;)

 

Potrzebuję dosyć szybko odpowiedzi, pomocy na te dwa zadania:

 

Zadanie 1.

 

Prosta o równaniu x = 2 jest osią symetrii wykresu f. kwadratowej f(x) = ax2+bx-2. Wiedząc, że do wykresu funkcji f należy pkt. P = (-2;4), wyznacz:

a) wzór funkcji

b) zbiór rozwiązań nierówności f(x) < 0

 

Zadanie 2.

 

Wyznacz najmniejszą i największą wartość funkcji f(x) = 2x2-x+1 w przedziale <-2;5>

 

Z góry dziękuje ;)

Odnośnik do komentarza

1. skoro x=2 jest osia symetrii, to jest to wspolrzedna wierzcholka, p=2

-b/2a=2

b=-4a

y=ax^2-4ax-2, P(-2, 4)

4=4a+8a-2

12a=6

a=1/2

y=1/2x^2-2x-2

 

f(x)<0

d=4+4=8

x_1=2-2pierw.z2 lub x_2=2+2pierw.z2

x zawiera sie miedzy tymi x-ami

 

2.

p=1/4, wiec najmniejsza wartosc dla f(p)

najwieksza wartosc dla f(-2)

Odnośnik do komentarza

I zad
z procy wystrzelono poziomo kamień. po uplywie 4 sekund kamień upadl na ziemię w odleglości 80 metrów (licząc poziomo)
1. oblicz prędkość początkową z jaką wyrzucono kamień
2.oblicz predkość wypadkową, z jaką kamień uderzy w ziemię
3.oblicz wysokość z jakiej wystrzelono kamień
4.oblicz o ile trzeba zwiekszyc wysokość, z której wystrzelono kamień aby osiągnąl on na ziemi cel polozony 20 centymetrów dalej niz poprzednio

zad dodatkowe 
wyprowadz wzór na prędkość wypadkową po czasie równym polowie czasu trwania calego rzutu w funkcji Vo,h


II zad
pileczkę wyrzucono z prędkością 15 m/s w kierunku poziomym z pewnej wysokości.
1.oblicz po jakim czasie pileczka uderzyla w ziemię jeżeli spadla w odleglości 45 m
2.oblicz prędkość wypadkową pileczki po uplywie 2 sekund od momentu wyrzucenia
3.oblicz wysokość, z której wyrzucono pilkę
4. oblicz o ile zwiększyl sie zasięg rzutu jezeli rzyt powtorzono z wysokości 3 razy większej

zad dodatkowe wyprowadz wzór na prędkość wypadkową po czasie równym 25% czasu trwania calego rzutu w funkcji Vo i h

 

A ja mam takie dwa zadanka. Pomoże ktoś mi je rozwiązać? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam, jako że jutro maturka z historii to może znalazłby się ktoś tak miły, który powtórzyłby sobie materiał, a zarazem pomógł mi i w wielkim skrócie:

przedstawił sytuację w Królestwie Polskim w latach 1860 - 1863 (odwilż posewastopolska, pojęcia czerwoni i biali oraz stan wojenny w Królestwie Polskim)

 

Mam nadzieję, że ktoś taki się znajdzie i mi wyjaśni o co kaman :P Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Witam, jako że jutro maturka z historii to może znalazłby się ktoś tak miły, który powtórzyłby sobie materiał, a zarazem pomógł mi i w wielkim skrócie:

przedstawił sytuację w Królestwie Polskim w latach 1860 - 1863 (odwilż posewastopolska, pojęcia czerwoni i biali oraz stan wojenny w Królestwie Polskim)

 

Mam nadzieję, że ktoś taki się znajdzie i mi wyjaśni o co kaman :P Pozdrawiam ;)

Szczerze? Nie ucz się jeden dzień przed maturą. To nic nie daje, a może Ci tylko namieszać w głowie. Idź na ryby, piwo czy pokopać w piłkę. Rób wszystko, żeby nie myśleć o swoim egzaminie.

Odnośnik do komentarza

Nikt się nie zadeklarował, ale mimo wszystko wrzucę. Może ktoś w nocy zobaczy i zechce pomóc biednemu Fasolkowi. Wejdę jeszcze rano i sprawdzę...

 

Bajka, proszę się tylko nie śmiac z mojej twórczości.

 

Dawno, dawno temu w pięknym zamku mieszkało 3 braci - Urlich, Udo i Zygfryd. Pewnego dnia przyjechala do nich piekna ksiezniczka i kazdy z nich chcial sie z nia ozenic. Jednak ona mogła wybrac tylko jednego. Postanowiono urządzic zawody. Bracia mieli wykonac 3 niezwykle trudne zadania. 1 zadanie polegalo na narysowaniu rózowego jednorozca lewą nogą. Udo zostal zdyskfalifikowany poniewaz nie umyl stóp. Zygfryd narysowal jakiegos potwora zamiast jednorozca, a Urlich poradzil sobie doskonale. 2 zadaniem bylo zjedzenie jak najwiecej lodów o smaku wątróbki, Zygfryd zjadł tylko 5, Urlich 20 a Udo aż 100. W 3 zadniu trzeba bylo przeplynac cale jezioro, wspiac sie na drzewo a na koncu pocalować zabę. Najlepszy tym razem okazal Zygfryd. Każdy z braci był w jakiejś kategori najlepszy i ksiezniczka postanowila ze nie ozeni sie z zadnym z nich bo sa za brzydcy. ksiezniczka odjechala a bracia zyli długo i szczesliwie jako kawalerowie.Jaki morał z tej bajki? Że babom nigdy nie dogodzisz.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

kilka zadan z oszacowania metoda najwiekszej wiarygodnosci - moze ktos umie mi pomoc?

 

1. Dla liniowego wzgledem parametrow obiektu o opisie y=a^T*o(u) dokonano N pomiarow. Uzyskano ciagi Un = [u1, u2, ... , uN] na wejsciu obiektu i Wn=[w1, w2, ... , wN] na wyjsciu obiektu. Zaklocenia dodaja sie do mierzonego wyjscia oraz maja wartosc oczekiwana rowna zeru i skonczona wariancje. Wyznacz estymator wektora parametrow a.

 

2. Dla obiektu liniowego y = au dokonano N pomiarow. Dla zadanej serii wejsc o wartosciach [u1, u2, ... , uN] mierzono wyjscie i w wyniku pomiarow uzyskano wartosci [w1, w2, ... , wN]. Wyznacz estymator parametru a, wiedzac ze w=y+z, f(z)=1 dla z[0,1] i 0 w przeciwnych przypadkach

 

3. W pudelku znajduja sie kule o wagach 0,5g, 1g, 1,5g. Kulek o wadze 0,5g jest 20, 1g jest 50, 1,5g jest 30. Wylosowano jedna kulke. Odpowiedz: jaka kulke wylosowano?

a) wyznacz optymalna decyzje bez wazenia, przyjmujac funkcje strat L(a, a')=(a-a')^2

b) wyznacz optymalna decyzje na podstawie trzech niedokladnych pomiarow v1=0.8, v2=1.2, v3=1.4. Wiadomo, ze do pomiaru dodaja sie zaklocenia o rozkladzie f(z)=1 dla z[0,1] i 0 w pozostalych przypadkach

 

4. Dla obiektu liniowego y = au dokonano N pomiarów. Dla zadanej serii wejsc o wartosciach [u1; u2; : : : ; uN] uzyskano pomiary wyjsc o wartosciach [w1;w2; : : : ;wN]. Zakłócenia z sa addytywne i maja rozkład normalny N (0; sigma). Badany obiekt wylosowany jest z populacji o rozkładzie normalnym N (mi; sigma). Wyznacz estymator Bayes’a przyjmujac funkcje strat L(a; a') = -delta(a-a').

Dla wyprowadzonego algorytmu rozwaz dwie skrajne sytuacje:

a) N jest małe, sigma(z) >> sigma(a),

b) N jest duze, sigma(z) << sigma(a)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...