Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, jak córce to obliczyć (5 klasa):

mamy równoległobok o bokach 5 i 10 cm. trzeba obliczyć czerwone h:

t6RPhpU.jpg

 

 

 

 

Trochę mi długo zajęło (wino!), ale zauważmy podobieństwo trójkątów z szarą i czerwoną krótszą przyprostokątną. Z tego wynika 4 / 10 = h / 5, czyli h = 2. Żadnych wzorów, ani liczenia, tylko prosty pomysł :)

BTW, matematyka to nie fizyka, tu nie ma potrzeby operowania na wzorach i na końcu podstawiać. Wstawić liczby od razu i do boju ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 4 miesiące później...

Albo przerosło mnie zadanie matematyczne dla 2 klasy szkoły podstawowej, albo to zadanie jest nie do rozwiązania

 

Na  stole  leży  5  monet,  wszystkie  orłami  do  góry.  W  jednym  ruchu można  odwrócić dowolne  3  monety.  Ile  co  najmniej ruchów potrzeba, by odwrócić wszystkie monety reszkami do góry?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Umiałby ktoś to zrobić?

 

1.Czastka porusza się ruchem którego polozenie opisuje rownanie:  x=t3-5t2+6t po tym jak mija punk O poruszając się po lini porostej.

a)Okresl dwie chwile czasu inne niż t=0, kiedy czastka mija punkt O

b)Znajdz wyrazenie na prędkość tej czastki jako fukcji czasu

c)Znajdz czas kiedy czastka ma prędkość v=-2m/s i znajdz przyspieszenie tej czastki kiedy to zachodzi.

2.Samochod rusza ze świateł przyspieszajac  tak ze gegoprzyspieszenie opisywane jest w następujący sposób:

a=1+0,1t      0≤t≤2

a=3                2≤t≤5

a=0                 5<t

Znajdz prędkość v i droge d kiedy :

t=2

t=5

t=10

3.Pocisk poruszajcy się z szybkością 150m/s udeza w srodek nieruchomego drewnianego klocka by tam utknąć.Masa pocisku wynosi m=0,08kg a masa klocka M=4kg.Klocek i pocisk poruszaja się dalej ze stala prędkością Vm/s.

a)znajdz wartość V

b)calkowita prace wykonana by ten klockek osiągnął prędkość V.

c)Srednia sile tarcia w strukturze klocka jeśli pocisk zatrzymal się przebywając w nim droge d= 0,25m.

4.Model samochodu rusza z miejsca i porusza się po prostej drodze.Jego masa wynosi 8kg i doznaje dzialania sily  wypadkowej  F która opisuje rownanie F=20-x, gdzie x to droga przebywana przez samochod od 0 do 10m.

a)Oblicz prace wykonana przez sile wypadkowa na drodze 10-u metrow

b)Znajdz prędkość tego samochodu po 10-u metrach

c)Samochod natychmiast pozniej wylacza silnik i zaciska hamulce i hamuje do zatrzymania sie. Oblicz droge pokonana przez samochod od chwili startu az do zatrzymania sięjesli w tym czasie sila wypadkowa dzialajaca na niego miala wartość F=-20N.

5.Oscylator doznaje drgan opisanych zależnością a=-0,25x, gdzie a to przyspieszenie a x to przemieszczenie względem położenia równowagi.Wiedzac iż prędkość maksymalna tego oscylatora wynosi v=0,8m/s, znajdz amplitde jego drgan, okres i częstotliwość.





 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Panowie! Z góry uprzedzam, że jestem niezwykle zażenowany całą sytuacją, ale mam problem z bazą danych w accessie, którą muszę oddać na zaliczenie. Od razu przyznam, że kwerendy najnormalniej w świecie mnie przerastają (ominąłem zajęcia na których je wprowadzano i tak się to za mną ciągnie). Wracając do meritum: Muszę przygotować b.a.z.ę. d.a.n.y.c.h p.i.z.z.e.r.i.i (może to pozwoli uniknąć odnalezienia tematu przez prowadzącego zajęcia ;) ). Stworzenie i uzupełnienie nie było problemem, do czasu aż musiałem stworzyć kwerendę, która pozwalałaby oszacować wysokość zamówienia pizzy.

1. Wymyśliłem to sobie tak: mam tabelę pizza, gdzie każda z nich ma swoją cenę. W praktyce to cena małej pizzy, a wybór innego rozmiaru (średniej czy dużej) wiążę się z dopłatą, np. 2,50 i 5 zł. Nie wiem tylko jak to przenieść do bazy - gdy próbuję robić kwerendę wybierającą z funkcją IFF to wtedy brakuje mi możliwości, gdyż są tylko 2, a ja rozmiarów mam 3.

 

Tak wygląda ogólnie baza:

https://drive.google.com/file/d/1h1bwImb-BDQupIRLajOsHfOfuxhOVOqk/view?usp=sharing

 

Tutaj próba kwerendy:

https://drive.google.com/file/d/1CB6zF8eK1Q9sYRwcloJ4-hfyrlNs8bJd/view?usp=sharing

 

A tutaj błąd przy uruchomieniu powyższej kwerendy:

https://drive.google.com/file/d/1uoXxXS1C19QohYRFedK5y1D-h36AgSLe/view?usp=sharing

 

Sprawdziłem i zarówno cena jak i dopłata mają typ danych waluta.

 

Gdyby ktoś miał chwilkę, a rzucił mu się w oczy błąd to proszę o pomoc. Podejrzewam, że przy moich elementarnych brakach błąd może być bardzo podstawowy, ale nie mam pomysłu jak to ugryźć.

 

PS. w razie potrzeby plik z bazą:

https://drive.google.com/file/d/1cctw_Y7cjJH51Fs770wXlt4nMzlI_wmE/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...
  • 11 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...