Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

no to wynik bedzie zalezny od r

 

v=omega*r, gdzie omega=15

v = 15r

V = 330 (m/s)

 

 

mamy dwa rozwiazania skrajne - gdy gwizdek jest najblizej obserwatora lub najdalej

 

I rozwiazanie (gdy jest najblizej obserwatora):

f'=f(V)/(V-v) = 60 * 330 / (330 - 15r)

 

II rozwiazanie (gdy jest najdalej od obserwatora):

f''=f(V)/(V+v) = 60 * 330 / (330 +15r)

Odnośnik do komentarza
Zadanie z trygonometrii:

Uprościć wyrażenie.

(cos a + 1/cos a)^2 + sin^2a - tg ^2a

 

a to jest alfa

tam gdzie jest / to chodzi o kreskę ułamkową

a ^2 to do potęgi

 

Tak gwoli wyjaśnienia :)

 

(cos a + 1/cos a)^2 + sin^2a - tg ^2a = cos^2 a + 1/cos^2 a +2 + sin^2 a - tg^2 a= 1/cos^2 a - tg^2 a + 3 =

1/cos^2 a - 1/cos^2 a + 3 = 3

 

Ale nie jestem pewny czy to jest dobrze :)

 

Edit: Na końcu mam błąd:P

Odnośnik do komentarza

' - do potegi 2

/ - kreska ulamkowa

a jesli jest nawias to znaczy ze to jest licznik i to wszystko jest nad kreska ulamkowa :)

 

=cos'a + 2*cosa*1/cos'a + 1/cos'a + sin'a-tg'a = cos'a + 2 + 1/cos'a + sin ' a - tg'a = 1+2+1/cos'a-tg'a + 3 + 1/cos'a - sin'a/cos'a = 3 + (1-sin'a)/cos'1 = (3cos'a+1-sin'a)/cos'2) = {3cos'a + 1 - (1-cos'a)} / cos'a = (3cos'a + 1 - 1 + cos'a) / cos'a = 4cos'a/cos'a = 3 cos'a

 

Jak cos to pytaj.

Odnośnik do komentarza

Dość pilna sprawa - na jutro muszę napisać esej po polsku, w którym to będą opisywał w jaki sposób miejsce i czas budują temat i atmosferę książek (How far has setting served to carry or underscore thematic concerns in fiction you have studied?)

 

Rzecz w tym, że piszę ten esej na temat książek "Blaszany bębenek" i "Kolumbowie rocznik dwudziesty" i, wstyd się przyznać, żadnej z nich nie przeczytałem :/ Dlatego jeśli może mógłbym się skontaktować z kimś kto przeczytał chociażby Kolumbów, bo Blaszany bębenek widziałem film, i mógłby mi pomóc w pisaniu tego wypracowania dzisiaj wieczorem :/ Albo jeżeli macie jakieś ważne punkty, które mogłyby być przydatne dla mnie, to proszę o ich wypisanie tutaj...

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Czy znalazłby ktoś chwilkę czasu i odrobinkę chęci na napisanie przemowy/mowy o dowolnej tematyce :> Jeśli nie to mile widziane będą chociaż propozycje kwestii (skłaniam się ku polityce), jakie warto poruszyć :)

 

Hmm, ja mam gdzieś na mailu chyba jeszcze mowę z licealnej debaty na temat tego, że warto głosować, aczkolwiek przedstatawia tylko jedną stronę medalu.

Jak chcesz, to mogę Ci podesłać na @ i sobie ewentualnie przerobisz.

Odnośnik do komentarza
Ad. Zimny: skorzystaj ze wzoru na sinus i cosinus potrojonego kąta, potem zamień kwadrat cosinusa na kwadrat sinusa i skorzystaj ze wzoru na sumę sinusów.

a po co tak kombinować - wystarczy zauważyć, że można tutaj zastosować pewien wzór:

 

sin3x + cos3x = 2^(1/2)

2^(1/2)sin((pi)/4 + 3x) = 2^(1/2) / 2^(1/2)

sin((pi)/4 + 3x) = 1

sin((pi)/4 + 3x) = sin((pi)/2)

(pi)/4 + 3x = (pi)/2

3x = (pi)/4

x = (pi)/12

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...