Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

z takich pozycji najbardziej chyba książkowych:

1) tworzyć strefy ekonomiczne (nakłanianie inwestorów przez korzystne opodatkowanie, itd.)

2) rozwijać sieć transportową (ułatwiony transport => niższe koszty transportu => większe zyski)

3) prowadzić współpracę z innymi krajami w zakresie wymiany doświadczeń, technologii, etc.

4) doskonalenie liberalizmu gospodarczego - zmniejszanie roli państwa w kształtowanie kondycji gospodarki

tyle ode mnie

Odnośnik do komentarza
Dalej nie rozumiem. Czy to znaczy, ze jezeli dwa fotony oddalaja sie od siebie z predkoscia 0,9999c to odleglosc miedzy nimi zmienia sie tez o te 0,9999c?

 

i co ma do tego szczegolna teoria wzglednosci?

 

no w pewnym sensie, a teoria względności ma to do tego, że wszystkie obiekty, których v jest niewiele mniejsze od c trzeba rozpatrywać relatywistyczne

 

 

 

help

 

Udowodnić równość

card(2^A) = 2^card(A), gdzie:

card(A) - liczba elementów zbioru skończonego A

eeee co to jest "card"? Jakoś sobie z LO nie przypominam takiego określenia na cokolwiek...
Odnośnik do komentarza
z takich pozycji najbardziej chyba książkowych:

1) tworzyć strefy ekonomiczne (nakłanianie inwestorów przez korzystne opodatkowanie, itd.)

2) rozwijać sieć transportową (ułatwiony transport => niższe koszty transportu => większe zyski)

3) prowadzić współpracę z innymi krajami w zakresie wymiany doświadczeń, technologii, etc.

4) doskonalenie liberalizmu gospodarczego - zmniejszanie roli państwa w kształtowanie kondycji gospodarki

tyle ode mnie

Zamiast tego proponowalbym haslo: niski podatek dochodowy (najlepiej liniowy) oraz niski podatek od nieruchomosci co spowoduje, ze caly kraj bedzie jak wielka strefa ekonomiczna.

 

Dodalbym rowniez haslo: uproszczenie przepisow podatkowych szczególnie w obrębie podatku VAT; likwidacja zbednych przepisow i procedur administracyjnych (plus uproszczenie tego co pozostanie). Zwiekszenie nakladow na sadownictwo szczegolnei gospodarcze (zwiekszenie ilosci sedziow, informatyzacja sadow) co powinno prowadzic do skrocenia oczekiwania na wyroki w sprawach o zaplate (aktualnie srednio na nakaz w postepowaniu nakazowym czeka sie ponad 450 dni na nakaz!!!). Prywatyzacja urzedu komornika (z utrzymanym nadzorem sadowniczym).

Odnośnik do komentarza
Dalej nie rozumiem. Czy to znaczy, ze jezeli dwa fotony oddalaja sie od siebie z predkoscia 0,9999c to odleglosc miedzy nimi zmienia sie tez o te 0,9999c?

 

i co ma do tego szczegolna teoria wzglednosci?

 

no w pewnym sensie, a teoria względności ma to do tego, że wszystkie obiekty, których v jest niewiele mniejsze od c trzeba rozpatrywać relatywistyczne

 

 

W jakim sensie? I co to znaczy, ze obiekt jest relatywistyczny?

Odnośnik do komentarza

Kilka zadań z teorii mnogości:

 

 

1. Ile relacji binarnych można zdefiniować na produkcie kartezjańskim AxB, jeżeli A i B są zbiorami skończonymi o ilościach card(A) = n oraz card (B) = m?

 

2. Niech card(A) = n oraz card(B) = m. Jaka jest liczba funkcji całkowitych lub częściowych typu A -> B?

 

3. Uzupełnij i udowodnij wzory:

 

a) (A n B) x C = (A x C) n (B x C)

 

b) (A u B) x C = ?

 

c) (A u B) x (C u D) = ?

 

(umówmy się, że małe literki "n" i "u" oznaczają odpowiednio iloczyn i sumę zbiorów :) )

Odnośnik do komentarza

algorytm skoczka, czyli znalezienie drogi dla skoczka (konika) na szachownicy tak zeby przeszedl po calej szachownicy stajac na kazdym polu tylko jeden raz.

na necie szukalem i ogolnie jak ten algorytm ma wygladac znalazlem. program z tym tez sobie znalazlem. ale problem polega na tym ze trzeba ulepszyc jakos ten algorytm tak zeby dzialal sprawniej (szybciej) ma ktos jakies pomysly, albo robil cos podobnego??

Odnośnik do komentarza

x- łączna wielkość majątku [ha]

 

1/3x = 7/21x = 21/63x

2/3 * 3/7x = 2/7x = 6/21x = 18/63x

2/3 * (21-13)/21x = 2/3 * 8/21x = 16/63x

 

 

21/63x + 1 + 18/63x + 1 + 16/63x + 1 = x / * 63

21x + 18x + 16x = 189

55x = 189

 

ja bym tak to liczył, ale chyba gdzieś się jebłem w rachunkach bo lipny wynik wychodzi

albo po prostu zła metoda jest...

Odnośnik do komentarza
x- łączna wielkość majątku [ha]

 

1/3x = 7/21x = 21/63x

2/3 * 3/7x = 2/7x = 6/21x = 18/63x

2/3 * (21-13)/21x = 2/3 * 8/21x = 16/63x

 

 

21/63x + 1 + 18/63x + 1 + 16/63x + 1 = x / * 63

21x + 18x + 16x = 189

55x = 189

 

ja bym tak to liczył, ale chyba gdzieś się jebłem w rachunkach bo lipny wynik wychodzi

albo po prostu zła metoda jest...

hmm, np drugi syn to 3/7 * (2/3x - 1) + 1, z trzecim tez ryples

 

Mi po szybkim liczeniu wyszlo 19,875 ha ale moglem sie sypnac

Odnośnik do komentarza

x - wielkość majątku

Pierwszy syn: 1/3*x + 1

Drugi syn: (2/3*x - 1)*(3/7) + 1

x - Pierwszy syn - Drugi syn = 9/21*x + 33/21 = Reszta majątku

Reszta majątku * 2/3 + 1 = 18/63*x + 66/63 + 1 = Trzeci syn

 

21/63*x + 1 + 18/63*x - 27/63 + 1 + 18/63*x + 66/63 + 1 = x

57/63*x + 228/63 = x / *63

57x + 228 = 63x

-6x = -228

x = 38 ha

 

Wydaje mi się, że dobrze ;-)

Odnośnik do komentarza

Dziękuje próbującym a szczególnie Fince która je rozpykała :*

rozwiązanie dla ciekawych :)

 

3 syn. 2/3x+1=x

czyli x=3

2 syn. (za kazdym razem iksem jest ilosc ziemi dla danego syna, mozesz zmienic oznaczenia na y i z przy kazdym z nich)

3/7x+1+3 = x - to jest ogólna ilość ziemi dla drugiego i trzeciego

x=7

 

3/7x+1 czyli

3+1 = 4

no i 1 syn

1/3x+1+7 = x to nam da, ze x = 12

a pierwszy dostal 1/3x+ 1

czyli 5

majątek mial łącznie 12 hektarów

Odnośnik do komentarza

Gwizdek o częstotliwości drgań = 60 Hz porusza się po okręgu z prędkością kątową = 15 rad/s. Ile wynosi najniższa, a ile najwyższa częstotliwość odbierana przez nieruchomego obserwatora stojącego obok.

 

Takie zadanie z fizyki... Wiem tyle, ze na pewno nalezy wykorzystac Zjawisko Dopplera. Z gory dziekuje za rozwiazanie :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...