Skocz do zawartości

Dragon Age: Początek


me_who

Rekomendowane odpowiedzi

Za wcześnie zapewne na jakiekolwiek oceny, bo mam ukończone 10% gry, ale powiem jedno - te 10% tak kopie dupsko, ze koniec :] Fantastyczna zabawa, dawno tak się nie rozkoszowałem każdą chwilą przy monitorze. Dragon Age szalenie mi się podoba. Wciągająca fabuła z zawijasami, fajne dialogi, czasem delikatny humor, "odzeryzmdobohateryzm" dobrze zrobiony (nie że amnezja czy coś tam), zakłądam, ze interakcje drużynowe dość złożone, bo jest licznik "sympatii" do naszej osoby a do tego masa mrocznych i ciemnych sprawek. Już początek gry krasnoludzkim szlachcicem (podobno jest 6 rożnych rozpoczęć) jest brutalny, ale jakże życiowy :) Gdy komuś za mało "epickości" to na pewno pewna bitwa w tych pierwszych 10% dostarczy wrażeń :] Oglądając wcześniej filmiki trochę mi się podśmiechiwać chciało z fontann krwi, ale w sumie fantastycznie to wygląda gdy nasza drużyna po cięzkim boju z wrogiem umazana jest posoką od stóp do głów :D Widac, że dobrze wykonali swoją robotę :D

Grafika może nie rewelacyjna, ale mi się podoba, jest wystarczająca i dobrze wykonana. Do dźwięku nie mam najmniejszych zastrzezęn, do polonizacji również (poza tym, że napisy nie dokładnie oddają to co postac mówi, nie wiem dlaczego :D)

System walki dość pracochłonny, trzeba się przyłożyć do schematów taktycznych, których ja nie od końca ogarniam, ale to się zmieni z doświadczeniem pewnie. Interfejs przejrzysty i funkcjonalny.

Tak więc jeśli gra nie wytraci swojego tempa, a ja gdzieś nie utknę z powodu złego rozłożenia talentów ;) czy braku swoich umiejętności to BioWare tylko ugruntuje sobie w moim rankingu miano najlepszego obecnie twórcy gier.

 

Ps - żeby nie było różowo, nie wiem co jest nie tak z patchem, ale u mnie nie działa. Przez to 3 razy musiałem przeprowadzać instalację :/ Bardzo mi się to nie podoba. Już pomijam wydanie łaty w pierwszy dzień, co tez średnio wygląda.

Odnośnik do komentarza

Ps - żeby nie było różowo, nie wiem co jest nie tak z patchem, ale u mnie nie działa. Przez to 3 razy musiałem przeprowadzać instalację :/ Bardzo mi się to nie podoba. Już pomijam wydanie łaty w pierwszy dzień, co tez średnio wygląda.

U mnie na łacie gra śmiga bez zarzutu. Początkowo "zdechła" i nie chciała ruszyć, ale szybkie googlowanie pomogło znależć odpowiednią bibliotekę na stronie Microsoftu i już wszystko hula. Ja z kolei zacząłem krasnoludem plebejuszem i przyznać trzeba, że ciężki to kawałek chleba :D Gra faktycznie wciąga, choć denerwuje mnie sposób prowadzenia ekipy (klawisze klawy oraz mysza). Trochę zarzutów mogę mieć też do szybkości nabierania mocy przez mego krasnala, ale tak najwyraźniej musi być bo wrogowie bynajmniej nie są anorektykami. Fantastyczna jest walka z ogrem :D

 

Swoją drogą jak sprawdzić postęp w grze? Gdzie to mogę znaleźć (owe %)?

 

A oto link do biblioteki niezbędnej do odpalenia gry po instalacji łaty: LINK

Odnośnik do komentarza

Po zabawie w Wiedźmina i Mass Effect, DA trochę mnie przeraziło skomplikowaniem prowadzenia drużyny. Cóż noobem jestem jeśli chodzi o gry RPG. Musze jednak przyznać, ze gra jest fajna. Chociaż mam problemy z jej ogarnięciem, to chcę grać dalej.

Grafika jest ok. Bez szaleństw, ale bardzo miła. Do tego chodzi mi bardzo dobrze na wszystkich detalach na maksa. Fontanny krwy? To mi się bardzo podoba :) . Dialogi też ok. Nawet ja skusiłem się, żeby być niemiłym.

Wybrałem grę człowiekiem, bo chłopaki grają krasnoludami. Poziom normalny. Na razie kopią mi tyłek i chyba rozpocznę grę od początku. Muszę się wprawić w walce :) .

Odnośnik do komentarza

Wybrałem grę człowiekiem, bo chłopaki grają krasnoludami. Poziom normalny. Na razie kopią mi tyłek i chyba rozpocznę grę od początku. Muszę się wprawić w walce :) .

Skoro od nowa to może zaczniesz elfią panienką :D

Co do skali trudności walki to kwestia przywyczajenia się do gry. Na razie tez mam problemy z taktyką ekipy, ale samodzielnie potrafię już dokopać rywalowi, pląsając mu koło zadu niczym Anna Mucha w powłóczystej sukni :keke: Tyle, że miast zalotnych spojrzeń brzydal co i rusz dostaje kosą w plery...

 

BTW do pomarańczy jeszcze nie dotarłem, natomiast przymierzam się do szturmu na Twierdzę Strażników. Może tam zastanę cytrusy? :-k

Odnośnik do komentarza

Ja zacząłem grę człowiekiem szlachcicem. Gra się dobrze, gra poraża ogromem swojego świata, dbałością o szczegóły. Od dawna nie było takiej gry w której rozmowy były tak wciągające. Po prostu jest to hit roku.

 

 

 

W Redcliff wybrałem opcję z poświęceniem Izoldy. Nie udałem się do kręgu maginów o pomoc i trochę tego załuje. Zastanawiam się teraz co się stanie jak arl się obudzi :(

 

 

 

PS. Procent ukończenia gry znajdziesz w opisie postaci jak klikniesz heroiczne osiągnięcia.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem ciekawy kiedy mój bohater się zorientował, że średnio pasuje do swojej rodzinki. W końcu on jest czarny, a reszta familii biała jak śnieg :keke:

 

Taka rada ode mnie: warto trzymać wciśnięty Tab (w nowych miejscach), który podświetla wszystkie "klikalne" przedmioty. Dzięki temu można znaleźć sporo wpisów do Codexu (nie wiem jak to jest przetłumaczone na polski, gram w angielską wersję). Czasami kilka wpisów na ten sam temat uruchamia nowe zadania.

 

BTW Świetnie gra mi się Łotrzykiem - Zabójcą, szkoda tylko, że backstaby wykonuje się jedną bronią (przez co druga jest średnio potrzebna).

Odnośnik do komentarza

Właśnie zakończyłem Twierdzę Strażnika. Kosztwało mnie to kilka dodatkowych € wydanych na grę, ale jeśli ktoś się zastanawia to naprawdę warto. Kawał dobrej zabawy a i walki cała masa. Gra podoba mi się coraz bardziej a efekty graficzne walki

kilku magów/demonów

są po prostu prażające :D

Odnośnik do komentarza

Czy gameplay na Xboxa różni się znacząco od wersji PC i jeśli tak, to czy na korzyść czy też wręcz przeciwnie?

Z tego co czytałem na gamespocie to gameplay jest taki sam, wersje konsolowe mają gorszą grafikę, brak widoku izometrycznego, kilka błędów graficznych więcej ;) Generalnie też są bardzo wysoko oceniane.

Odnośnik do komentarza

Taka rada ode mnie: warto trzymać wciśnięty Tab (w nowych miejscach), który podświetla wszystkie "klikalne" przedmioty. Dzięki temu można znaleźć sporo wpisów do Codexu (nie wiem jak to jest przetłumaczone na polski, gram w angielską wersję). Czasami kilka wpisów na ten sam temat uruchamia nowe zadania.

W opcjach gry możesz tą funkcję na stałe włączyć.

 

Edyta: widzę, że TAB jednak pokazuje więcej :D

Odnośnik do komentarza

Czy gameplay na Xboxa różni się znacząco od wersji PC i jeśli tak, to czy na korzyść czy też wręcz przeciwnie?

Z tego co czytałem na gamespocie to gameplay jest taki sam, wersje konsolowe mają gorszą grafikę, brak widoku izometrycznego, kilka błędów graficznych więcej ;) Generalnie też są bardzo wysoko oceniane.

 

Wersja na konsole jest łatwiejsza - tzn "normalny" na pececie to nie to samo co "normalny" na konsoli.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...