Skocz do zawartości

Sklepy internetowe


Qcz

Rekomendowane odpowiedzi

10 dni? W takim razie już za późno :/

Nie jest za późno. Jeśli przysłali towar niezgodny z Twoim zamówieniem, masz prawo do reklamacji przez 2 lata(tak jest w przypadku wszystkich zakupów jesli towar jest "niezgodny z umową").

10 dni dotyczy kazdego rdzaju zakupów przez internet. wszystko co sie kupi poza "siedziba przedsiebiorstwa mozna zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Jeżeli kupowałeś w sklepie internetowym i nie odbierałeś osobiście w siedzibie firmy tylko dostałeś przesyłkę pocztą/kurierem to masz prawo do zwrotu w przeciągu 10 dni bez podania przyczyny. Podstawa prawna: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=332

Z tego co mi mówili prawnicy we firmie, ów przepis jest już nieaktualny.

Odnośnik do komentarza
Jeżeli kupowałeś w sklepie internetowym i nie odbierałeś osobiście w siedzibie firmy tylko dostałeś przesyłkę pocztą/kurierem to masz prawo do zwrotu w przeciągu 10 dni bez podania przyczyny. Podstawa prawna: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=332

Z tego co mi mówili prawnicy we firmie, ów przepis jest już nieaktualny.

Bullshit. Nie siejmy zamętu.

W dalszym ciągu obowiązuje ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, której artykuł 2, pkt 1 stanowi:

 

"Konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej

odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w

terminie dziesięciu dni od zawarcia umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy

wysłanie oświadczenia przed jego upływem."

Odnośnik do komentarza
Jeżeli kupowałeś w sklepie internetowym i nie odbierałeś osobiście w siedzibie firmy tylko dostałeś przesyłkę pocztą/kurierem to masz prawo do zwrotu w przeciągu 10 dni bez podania przyczyny. Podstawa prawna: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=332

Z tego co mi mówili prawnicy we firmie, ów przepis jest już nieaktualny.

 

To pseudoprawnicy, którzy pewnie dostali się do palestry dzięki więzom krwi

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

W tym temacie proszę pisać o własnych doświadczeniach (tych negatywnych, jaki i pozytywnych) o sklepach internetowych dostępnych na naszym rynku. Ostatnio przeraziłem się, gdy usłyszałem, że takie strony jak ceneo, czy radar.pl nie dopuszczają do głosu negatywnych opinii na tamatych pewnych sklepów.

 

To może ja zacznę.

 

Sklepy godne polecenia (głównie branża komputerowa):

Morele.net

Esc.pl

Apollo.pl

Primacomp.pl

Agito.pl

 

Sklepy na które powinieneś uważać :

sprzetkom.pl (inwazjapc)

[niemiła i niekompetentna obsługa, zakupiony towar nie był nowy wbrew zapowiedziom, mój kolega sporo z nimi walczył]

Odnośnik do komentarza

Pozytywy:

1) Agito.pl -> zakupy robiłem kilka razy, zawsze szybko i bez kłopotów

2) Emarket.pl -> podobnie jak w Agito

3) Morele.net -> ogólnie pozytywnie, choć denerwuje mnie ich filtr na niezbyt pochlebne komentarze (publikują jedynie te pozytywne). Zdarzyło mi się też, że zamówiony towar nie był tym czym miał być (karta graficzna ASUSa miała być w wersji TOP a usiłowano mi wcisnąć zwykłą wersję, proponując rabat [błąd pracownika]).

 

Negatywnych doświadczeń raczej nie miałem, choć mogę wspomnieć o elektromarket.pl, gdzie zakupów na pewno już nie zrobię (kompletne jaja z transportem zamówionych towarów).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Inwazja PC zla? Hmm, znalazlem na allegro laptopa, zobaczylem , ze to sklep, wlasnie inwazja PC, wiec napisalem na gg, gdyz widzialem, ze maja tez oddzial w Szczecinie. Dostalem od razu fachowa odpowiedz, ze jest na stanie w sklepie jeden egzemplarz , tego dnia w poludniu juz mialem laptopka. Wszystko wporzadku:)

Odnośnik do komentarza

Ja ze swojej strony mogę dać opinie na temat dwóch sklepów.

Agito- fachowa pomoc, dobry kontakt, ekspresowa wysyłka. Kupowałem u nich telewizor LCD.

Max24- taka sama opinia co o Agito. Szybkość przesyłki mnie wręcz zadziwiła. Zamówiłem przedmiot jednego dnia o 15, zrobiłem przelew, a następnego dnia o 11 byłem szczęśliwym posiadaczem słuchawek. I to było przed samymi świętami :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...