Skocz do zawartości

Sklepy internetowe


Qcz

Rekomendowane odpowiedzi

W dobie coraz to bardziej rozwinietego internetu sklepy internetowe cieszyc sie beda coraz to wieksza popularnoscia. Ja powiem szczerze bardzo czesto kupuje, od pierdolek w stylu ksiazki po sprzety ponad 1000pln (kuchenka). W temacie tym mozna dzielic sie opiniami o sklepach, radzic sie gdzie i co kupic.

Zaczne ja: potrzebowalem monitor do kompa (nie dla siebie), mialem upatrzony i w sumie dosc tanio i na dobrych warunkach bylo w hoopla.pl. wypelnilem zamowienie, przyjeli je, dostalem maila z nr kont, zaplacilem i zaczelo sie :/ Po 2 dniach ciszy dzwonie czy wyslali, czy choc kase dostali...NIKT nie odbieral. Napisalem zjebke w mailu to zadzwonil gosciu ze....monitorow nie maja na stanie i moze mi inny zaproponowac...Wyslal w mailu oferte-odrzucilem ja w srode i poprosilem o zwrot kasy. Konto maja w BRE wiec na mbank pojdzie od razu w sumie (max 1 sesja rozliczeniowa=6h). W czwartek wieczorem pisze maila ze zjebka ze kasy nie dostalem to napisal ze bedzie w piatek a max w poniedzialek...Dzis jest sroda i kasy nie mam :/ Zadzwonilem i o dziwo ktos odebral...powiedzial ze dzis nastapila anulata zamowienia i dzis poszlo do ksiegowosci ze maja przelac...ma byc dzis wieczorem, max jutro.

Generalnie zenada. Kontakt bardzo slaby, dzwonilem z 5 razy w godzinach pracy i raz sie udalo. Przyjmuja zamowienia na towar ktorego nie maja. Tlumaczyl mi sie gosciu przez telefon ze w momencie jak zamawialem ze bylo kilka zamowien na ten towar i sie skonczyl i do mnie nie starczylo...zabawne, bo caly czas mozna ten monitor zamawiac z dostawa 2-5 dni :D Skusilem sia na Hoople bo byli na 1 miejscu sklepow internetowych Komputer Swiata, ale u mnie maja ocene 0/10 i szczerze nie polecam.

Odnośnik do komentarza

niby czytalem na ceneo.pl i ludzie mieli tylko problemy z kurierem (ze nie na czas, ze nie zadzwonil itd), jakos tam nie bylo zjebek takich jak tu. Tak czy siak przestroga dla innych: hoople lepiej omijac z daleka.

Jesli ktos mial podobne przygody z innymi niech smialo pisze-bedziemy mieli baze gdzie nie kupowac a gdzie warto :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
A jezeli ktos jest malo doswiadczony w kwestii zakopow poprzez sklepy internetowe to plecam korzystanie z porownywarki cen. Nie dosc, ze znajdziemy najtanszy sklep, to poczytam tez o nich opinie. :]

Porównywarki nie zawsze mówią prawdę i nie zawsze mająa ktualne ceny. Zdarzało mi się już z googlami znaleźć lepszą ofertę.

Ze sklepów netowych ze sprzetem komputerowym polecam morele.net

Ostatnio wywaliłem u nich sporo kasy (nowelizacja kompa), ale wszystko było na drugi dzień u mnie. Ceny chyba najniższe w polskiej sieci.

Odnośnik do komentarza

Fenomen, gratuluje pomysłu. Wynalazłeś ciekawą niszę rynkową.

 

Może spróbuj jeszcze dodac do oferty modele rolniczych samolotów i śmigłowców :)

Aha i oczywiście stodoły, silosy, płoty, studnia i chaty kryte strzechą.

 

A potem przeslij do centrali Samoobrony propozycje makiety gospodarstwa Leppera :]

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Wczoraj w faktach bodaj pokazali material o....cenach w stanach i roznicy w sklapach miedzy nami a USA ze wzgledu na baaardzo niski kurs $. Wg nich Honde Civik nowa warta 60k w Polsce idzie w stanach po 35k kupic! Aparat fotograficzny wart ok 3.5k u nas za ok 2.200 itd itp.

Pytanie czy ktos z Was kupowal w sklepach amerykanskich? jak to sie ma z czasem oczekiwania na przesylke, z jej kosztami, ubezepieczeniem. Przy autach rozumiem ze trza doliczyc clo jeszcze? od jakiej wartosci jest clo? No i znacie jakies pewne-sprawdzone sklepy z USA? Zmieniam aparat wlasnie i jesli jest szansa kupic cos 40% taniej..to moze warto z USA sciagnac?

Odnośnik do komentarza
jesli jest szansa kupic cos 40% taniej..to moze warto z USA sciagnac?

a co z gwarancją? póki się nie zepsuje to jest OK ale jak coś padnie to ślij na własny koszt do USA i czekaj miesiącami na zwrot sprzętu :-k

dla Twej wiadomości (przerabiałem to zastanawiając się nad kupnem laptopa z USA) - gwarancja amerykańska nie jest respektowana w Europie przez europejskie oddziały tej samej firmy

przykre, ale prawdziwe, choć nie wiem czy odnosi się do wszystkich firm

mnie chodzi konkretnie o firmę Dell

Odnośnik do komentarza
o....cenach w stanach i roznicy w sklapach miedzy nami a USA ze wzgledu na baaardzo niski kurs $. Wg nich Honde Civik nowa warta 60k w Polsce idzie w stanach po 35k kupic!

 

Akurat porównanie z samochodem nie jest trafione - tam już od dawna samochody są o wiele tańsze niż w Europie - nie wiem dlaczego - może ktoś mi wytłumaczy???? W Europie "golą nas" a w USA sprzedają po ich kosztach???

 

choć nie wiem zy odnosi się do wszystkich firm

 

Większość

A z aparatami to chyba wszystkie firmy respektuja tylko euro gwarancje

Odnośnik do komentarza
o....cenach w stanach i roznicy w sklapach miedzy nami a USA ze wzgledu na baaardzo niski kurs $. Wg nich Honde Civik nowa warta 60k w Polsce idzie w stanach po 35k kupic!

 

Akurat porównanie z samochodem nie jest trafione - tam już od dawna samochody są o wiele tańsze niż w Europie - nie wiem dlaczego - może ktoś mi wytłumaczy???? W Europie "golą nas" a w USA sprzedają po ich kosztach???

W Europie samochód jest traktowany jako dobro luksusowe i tak jest opodatkowane, w USA nie :>

Odnośnik do komentarza

Qcz kiedyś czytałem dość potężny artykuł o kupowaniu zza oceanu. Wniosek tak, taniej może być parę stówek (porównanie rzeczy elektronicznych, komputery itp), ale komfort zakupu do niczego. Jeżeli kupujesz ze sklepów internetowych to jest duża szansa, że albo nie wysyłają za granicę, albo paczka nigdy nie dotrze.

Najlepiej jest jakby się kogoś miało w stanach, kto by odebrał ów paczkę i wysłał do Polski już na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Wczoraj w faktach bodaj pokazali material o....cenach w stanach i roznicy w sklapach miedzy nami a USA ze wzgledu na baaardzo niski kurs $. Wg nich Honde Civik nowa warta 60k w Polsce idzie w stanach po 35k kupic! Aparat fotograficzny wart ok 3.5k u nas za ok 2.200 itd itp.

Pytanie czy ktos z Was kupowal w sklepach amerykanskich? jak to sie ma z czasem oczekiwania na przesylke, z jej kosztami, ubezepieczeniem. Przy autach rozumiem ze trza doliczyc clo jeszcze? od jakiej wartosci jest clo? No i znacie jakies pewne-sprawdzone sklepy z USA? Zmieniam aparat wlasnie i jesli jest szansa kupic cos 40% taniej..to moze warto z USA sciagnac?

 

Przede wszystkim przed zakupem musisz się dokładnie dowiedzieć jak wygląda sprawa gwarancji. Czy jest międzynarodowa i czy będzie respektowana w Polsce - to dotyczy zakupu każdego sprzętu elektronicznego.

Do ceny zakupu dolicz koszt przesyłki = 20-50$ (w zależności od sposobu wysyłki i ubezpieczenia). Do tego dochodzi jeszcze cło. Cło potrafią naliczyć już od wartości 100$. Nie pamiętam jaka jest stawka VAT na elektronikę spoza UE, musiałbyś sprawdzić w urzędzie celnym (google) Cło naliczają od wartości zadeklarowanej na przesyłce + koszt wysyłki np: kupujesz aparat za 300$, przesyłka kosztuje 50$, cło płacisz od sumy 350$. Czasami dochodzi też opłata za sam fakt, że agencja celna ocli Ci paczkę i łaskawie powiadomi Cię listownie o płatnościach.

 

Odnośnie sprowadzania samochodów z USA - koszty sprowadzenia samochodu do Polski, w zależności od wartości itp mogą wynieść 10-20tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Wczoraj w faktach bodaj pokazali material o....cenach w stanach i roznicy w sklapach miedzy nami a USA ze wzgledu na baaardzo niski kurs $. Wg nich Honde Civik nowa warta 60k w Polsce idzie w stanach po 35k kupic! Aparat fotograficzny wart ok 3.5k u nas za ok 2.200 itd itp.

Tak juz od dluzszego czasu jest, ale teraz ze wzgledu na slaby $, ta tendencja jest jeszcze bardziej widoczne. Mozna to nawet zaobserwowac na otoMoto.pl - duzo jest ofert aut z aukcji w US, z samochodami lekko puknietymi - dla znawcow tematu, ceny naprawde zabijaja, nawet uwzgledniajac koszta. Swego czasu (z 2-3 miesiace temu) na TVN Turbo w jakims tam programie byl wywiad z takim gostkiem, to przy autach kosztujacych 300 tys zl, zarabia on na transakcji jakies 50 tys zl, a nabywca i tak ma auto duuzo taniej.

 

Nawet w lokalnych gazetach coraz czesciej pisze. Nie dalej jak 3 dni temu, czytalem ze tam tansze jest ... po prostu wszystko. Ubrania, perfumy, sprzet elektroniczny, no ale jest tez tak jak tutaj ktos wspominal, trzeba kupowac tylko w uznanych sklepach bo moze byc problem z realizacja zamowienia.

 

 

W kwestii motoryzacji to powiem, ze np. w Japonii zajebiste alufelgi z firmowymi oponami kosztuja tyle co u nas same takie opony... :| Juz nie pamietam dokladnie producenta, ale naleze do pewnego fan clubu i gosc byl w japonii, narobil tone fotek i jak ludzie zobaczyli cene takiego kompletu to sie zlapali za glowe.

 

Co wiecej, niedawno mowili, ze nowe auta w salonie sa u nas drozsze niz w Holandii, Niemczech. Kiedys Niemcy przyjezdzali kupowac do nas Mercedesy, teraz kupuja u siebie bo ... sa tansze. To normalnie jakas parodia jest.... Zeby zyc w tym kraju jakos normalnie to musialbym chyba z 6 tys zl na reke wyciagac (czyt. normalnie - tak jak w normalnym europejskim panstwie).

Odnośnik do komentarza
a co z gwarancją? póki się nie zepsuje to jest OK ale jak coś padnie to ślij na własny koszt do USA i czekaj miesiącami na zwrot sprzętu

 

Ja kupiłem laptopa w Kanadzie i dostałem tzw. paszport, który upoważnie mnie do napraw gwarancyjnych na terenie Europy. Laptop miał drobną usterkę to postanowiłem się dowiedzieć jak z gwarancją. Odesłali do Warszawy a w Warszawska centrala powiedziała, że do gwarancji go nie przyjmą bo dział Acera w Polsce jest likwidowany (cały albo serwisowy). Żenada.

 

Co do sklepów internetowych widzę praktycznie same nieprzychylne opinie, dlatego przy zakupie aparatu fotograficznego poszukam najtańszego sklepu internetowego, ale na terenie Wrocławia, zamówię towar i dogadam się, aby płatne było przy odbiorze kiedy sam się do nich wybiorę. Ot co.

Odnośnik do komentarza
Nawet w lokalnych gazetach coraz czesciej pisze. Nie dalej jak 3 dni temu, czytalem ze tam tansze jest ... po prostu wszystko. Ubrania, perfumy, sprzet elektroniczny, no ale jest tez tak jak tutaj ktos wspominal, trzeba kupowac tylko w uznanych sklepach bo moze byc problem z realizacja zamowienia.

 

 

W kwestii motoryzacji to powiem, ze np. w Japonii zajebiste alufelgi z firmowymi oponami kosztuja tyle co u nas same takie opony... :| Juz nie pamietam dokladnie producenta, ale naleze do pewnego fan clubu i gosc byl w japonii, narobil tone fotek i jak ludzie zobaczyli cene takiego kompletu to sie zlapali za glowe.

 

Co wiecej, niedawno mowili, ze nowe auta w salonie sa u nas drozsze niz w Holandii, Niemczech. Kiedys Niemcy przyjezdzali kupowac do nas Mercedesy, teraz kupuja u siebie bo ... sa tansze. To normalnie jakas parodia jest.... Zeby zyc w tym kraju jakos normalnie to musialbym chyba z 6 tys zl na reke wyciagac (czyt. normalnie - tak jak w normalnym europejskim panstwie).

 

OT: U nas po prostu ceny są "światowe" (albo i wyższe) a zarobki niestety nasze, polskie. W takiej Japonii na przykład, kawa w czymś w stylu ich Coffe Heaven kosztuje w przeliczeniu 4 zł. U nas? 10 ... Czyli Tyle ile wiele osób zarabia w godzinę! Tam sytuacja gdy swoje godzine! zarobki trzeba wydac na jedną kawę jest nie do pomyślenia. Niestety, u nas jest inaczej. /OT

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Może ktoś będzie ode mnie mądrzejszy i podpowie ile może kosztować przesyłka do Polski korzystając z tego sklepu Całkiem fajne ceny na ciuchy, no i marki co niektóre dość ciekawe (YSL).

 

Jeśli ktoś kupował ciuchy z zagranicznym sklepie, proszę niech podzieli się info jak wygląda sprawa przesyłki.

 

EDIT: spoko, znalazlem najtansza forma przesylki 4GBP

 

Koszulka polo Lonsdale wraz z przesylka wyszla 50 zlotych. Taniej niż na allegro :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...