Skocz do zawartości

Update - ogólny kącik dyskusyjny


Rekomendowane odpowiedzi

Każdy z nas pragnie idealnych niższych lig w Football Managerze. Tym razem SI dało graczom pole do popisu. Stworzyli edytor, w którym sami możemy dodawać ligi. Po dodaniu tej opcji wielu z nas od razu rzuciło się do tego narzędzia, mając w zamiarze stworzyć idealnie odwzorowane niższe ligi polskie. Wiele projektów zapewne szybko upadnie, inne będą niedopracowane, a kilka z nich zawojuje na Scenie.

 

Otóż my - redakcja CM Rev - mamy zamiar stworzyć jak najwięcej poziomów naszej ligi. Obecnie mamy utworzone poszczególne ligi, ale problemem jest znalezienie szczegółowych informacji o zawodnikach. Potrzebne nam są takie dane jak dokładna pozycja (chcemy jak najbardziej odwzorować ustawienia zawodników na boisku, a same dane typu obrońca, pomocnik wiele nam nie dają) oraz główne wady i zalety zawodników (co pomoże grze odtworzyć mniej więcej profil zawodnika). Tutaj potrzebna jest pomoc was - graczy. Bo któż lepiej od was zna swoje lokalne drużyny?

 

Jeśli chcecie pomóc w tworzeniu niższych lig polskich, prosimy o wysłanie poniższych formularzy na adres bartus@cmrev.com.

 

Klub:
Nazwa drużyny:
Stroje domowe i wyjazdowe - linki:
Rok założenia:
Pojemność i nazwa stadionu:
Imię i nazwisko prezesa:
Minimalna i maksymalna frekwencja:

Zawodnik:
Imię nazwisko:
Data i miejsce urodzenia:
Wzrost i waga:
Dokładna pozycja:
Wady i zalety zawodnika:

Odnośnik do komentarza

Pozwolę sobie na małą dygresję. Nowy edytor to z jednej strony innowacja, a z drugiej wysyp zerowej jakości "Mega Super Awesome Lower League Updates". Zbierzcie się chłopcy - updaterzy i zróbcie coś jednego, a porządnego! Ustalcie widełki CA/PA dla poszczególnych lig, znajdźcie chętnych do uzupełniania składów itd. Zrobić głupi update to niesztuka.

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów w pracy.

Odnośnik do komentarza

No właśnie to samo chciałem powiedzieć. Napierdolicie 582 updaty marnej jakości, bo teraz przecież każdy może robić update :picard: osoby odpowiedzialne za polski research właśnie zbierają się do kupy by stworzyć scenowy produkt. Czemu CM Rev zawsze musi się wyrywać przed szereg? Wiem, nie potraficie pracować w grupie, wszystko musi mieć w swojej nazwie CM Rev :roll: weźcie się zaprzyjcie trochę w sobie, odsuncie na bok wydumane ego i zacznijcie współpracować z resztą Sceny. Razem można zrobić coś wielkiego, osobno nie wiem czy zrobicie to tak dobrze. Ale Wasz update - Wasza decyzja...

Odnośnik do komentarza

Pozwolę sobie na małą dygresję. Nowy edytor to z jednej strony innowacja, a z drugiej wysyp zerowej jakości "Mega Super Awesome Lower League Updates". Zbierzcie się chłopcy - updaterzy i zróbcie coś jednego, a porządnego! Ustalcie widełki CA/PA dla poszczególnych lig, znajdźcie chętnych do uzupełniania składów itd. Zrobić głupi update to niesztuka.

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów w pracy.

 

Widełki mamy już opracowane, kilka składów zrobionych. Zebrać się można, my staramy się porozumiewać z osobami, które działały przy opracowywaniu wcześniej podobnych dodatków.

 

No właśnie to samo chciałem powiedzieć. Napierdolicie 582 updaty marnej jakości, bo teraz przecież każdy może robić update :picard: osoby odpowiedzialne za polski research właśnie zbierają się do kupy by stworzyć scenowy produkt. Czemu CM Rev zawsze musi się wyrywać przed szereg? Wiem, nie potraficie pracować w grupie, wszystko musi mieć w swojej nazwie CM Rev :roll: weźcie się zaprzyjcie trochę w sobie, odsuncie na bok wydumane ego i zacznijcie współpracować z resztą Sceny. Razem można zrobić coś wielkiego, osobno nie wiem czy zrobicie to tak dobrze. Ale Wasz update - Wasza decyzja...

 

Cieszę się Twoją wszechwiedzą o jakości i stanie naszej pracy, ale te swoje wieczne podjazdy pod CMRev mógłbyś sobie darować.

Odnośnik do komentarza
Cieszę się Twoją wszechwiedzą o jakości i stanie naszej pracy, ale te swoje wieczne podjazdy pod CMRev mógłbyś sobie darować.

Brawo. Bardzo rzeczowa odpowiedź. Czyli jednak jest tak jak pisałem wcześniej ja oraz Profesor. Najważniejsi my, najważniejsze żeby to się nazywało CM Rev update. Reszta to syf, po co integrować się ze sceną i stworzyć wspólny projekt. I jeszcze niech mi De Raph powie, że CM Rev jest otwarte na wspólne projekty czy współpracę :doh!:

Odnośnik do komentarza

No właśnie to samo chciałem powiedzieć. Napierdolicie 582 updaty marnej jakości, bo teraz przecież każdy może robić update :picard: osoby odpowiedzialne za polski research właśnie zbierają się do kupy by stworzyć scenowy produkt. Czemu CM Rev zawsze musi się wyrywać przed szereg? Wiem, nie potraficie pracować w grupie, wszystko musi mieć w swojej nazwie CM Rev :roll: weźcie się zaprzyjcie trochę w sobie, odsuncie na bok wydumane ego i zacznijcie współpracować z resztą Sceny. Razem można zrobić coś wielkiego, osobno nie wiem czy zrobicie to tak dobrze. Ale Wasz update - Wasza decyzja...

 

Nie wiesz kiedy zaczął powstawać update. Nie wiesz także, kto robi ten update, ale to akurat zrozumiałe, bo nie afiszowaliśmy się z tym. Kontaktowałem się wcześniej z GeedieZ i innymi updaterami, jednakże każdy zaczął już swój projekt, bądź wizja naszego nie spodobała się (właśnie dlatego nie odzywałem się do Ciebie, chociaż bardzo cenie Cię jako researcha, ale moja osoba i cmrev pewnie skutecznie by Cię odstraszyły), więc kontynuowaliśmy to co zaczęliśmy wcześniej. Nasz update-nasza decyzja. Tekst o ego stylowy.

 

Cieszę się Twoją wszechwiedzą o jakości i stanie naszej pracy, ale te swoje wieczne podjazdy pod CMRev mógłbyś sobie darować.

Brawo. Bardzo rzeczowa odpowiedź. Czyli jednak jest tak jak pisałem wcześniej ja oraz Profesor. Najważniejsi my, najważniejsze żeby to się nazywało CM Rev update. Reszta to syf, po co integrować się ze sceną i stworzyć wspólny projekt. I jeszcze niech mi De Raph powie, że CM Rev jest otwarte na wspólne projekty czy współpracę

 

Nie, raczej BartuSowi chodziło o Twoją wypowiedzi w stosunku do postępu naszych prac o których nie masz pojęcia. Nikt nic nie wspomniał o cmrev ;) Gdybyśmy nie chcieli się się otworzyć na scenę nie tworzylibyśmy tego tematu. Przepraszam, że nie czytam Ci w myślach i przepraszam, że nic nie wiedziałem, że zbierasz updaterów i przepraszam, że wjebujemy się przed Kleyo ale Ty już się przed niego nie wjebujesz ;)

Odnośnik do komentarza

Brudas ośmieszacie się. A już tekst, że wiedziałeś, że mnie się Wasz projekt nie spodoba dlatego się nie kontaktowaliście wsadź sobie do kosza a później prawym klawiszem myszy wybierz oczyść kosz. Osoba wszechwiedząca :| po ch** się z kimś kontaktować skoro wróżki z CM Rev już wiedzą, że nie warto. No dziecinada. Później się nie dziwcie, że nastawienie większości osób z forum do Was jest negatywne, skoro wypinacie się na nas dupami i pierdzicie prosto w twarz. Bez odbioru. Nie rozmawiam z osobami, które mają mentalność dzieciaka z przedszkola. Dla mnie jedyną kompetentną osobą na tej stronie jest De Raph, a brak odzewu z jego strony to tylko potwierdzenie tego gdzie CM Rev ma Scenę i integrację. Tfu, jaka scena, sceny nie ma.

Odnośnik do komentarza

Nie podoba mi się, czemu wszystko jest interpretowane na opak. Projekt wystartował jakiś czas temu, kiedy jeszcze nikt z nas nie wiedział, że będzie jakiś Kleyo (no offence) produkować coś własnego. A ponieważ - nie było sensu ogłaszać urbi et orbi pomysłów PRZED premierą FM 2010 (bo niby z jakiej racji ktoś miałby nam pomóc, skoro nie ma jeszcze gry?), toteż prośby o rozwinięcie projektu (który jest już dość zaawansowany, a którego jakość firmuje nasz RUT) pojawiły się teraz. Więc o co te utyskiwania? Po to jest ten temat i po to pracujemy spokojnie i bez pośpiechu, aby własnie wydać coś dobrego jakościowo. Sam osobiście także doradziłem kolegom, aby po wydaniu wersji "jesiennej" spróbować zewrzeć siły z Kleyo, aby update "zaktualizowany" po przerwie zimowej był już wykonany wspólnie, aby efekt był jak najlepszy.

 

Nie mogę odpowiadać za każdego, kto wydaje swoje własne produkty. Tym bardziej, że często wydaje się "na tempo", aby być tym pierwszym, bez patrzenia w jakość. A ludzie - jak sobie zassą w listopadzie update i odpalą na nim save, to za miesiąc już po nowy, lepszy, dopracowany nie sięgną bo i po co. Prawo Kopernika-Greshama działa tu dość wyraźnie.

 

Poza tym pojawienie się nowego narzędzia, którego nie było dotąd (edytor rozgrywek) powoduje, że z definicji pojawia się armia nakręconych ludzi, którzy widząc łatwość obsługi narzędzia, produkują gnioty, które zadawalają mało wymagającą gawiedź. My chcemy stworzyć coś, aby wymagający gracze - tacy jak tu się wypowiadający Profesor czy Icon - mogli odczuć dobrze wykonaną robotę. Szkoda, ze GeedieZ odmówił, z nim w teamie byłoby na pewno łatwiej osiągnąć zamierzony efekt. A tak, musimy szukać wśród ludzi. Wierzę jednakowoż, że znajdziemy. Abstrahując od durnej nazwy, która padła w temacie :P

Odnośnik do komentarza

Pytanie proste i proszę o prostą odpowiedź - czy CM Rev jest zainteresowane stworzeniem wspólnego projektu SCENOWEGO? Projektu, nad którym pracować będą ludzie z Forum, z CM Rev, CFM i FM Zone z Kleyo?

 

Pytanie 2: czy jesteście w stanie zapomnieć o wszystkich podziałach, animozjach, niechęciach osobistych dla dobra całej sceny?

 

Pytanie 3: czy chcecie wypuścić update, który byłby produktem scenowym, w którego nazwie nie byłoby ani słowa o forum czy serwisach, a jego nazwa brzmiałaby +/- "Polska Scena FM Update"?

Odnośnik do komentarza

Widzisz, to co proponujesz wygląda fajnie w teorii. W praktyce jest problem "rozproszenia władzy". Tego typu działania zawsze MUSZĄ mieć jakąs ostateczną instancję, która nad tym panuje. A w efekcie, będzie przepychanka niczym przy Traktacie Lizbońskim. Bo temu za mało PA, tamtemu za dużo. Defacto pomysł, który rzucił tutaj BartuS miał być w skali mikro przeniesieniem systemu działającego w przypadku researchingu robionego przez ludzi dla Ścibiorka. Trochę nie widzę w tym potrzeby rozrzucania tego na wszystkie serwisy. Podoba mi się natomiast koncepcja publicznych propozycji dotyczących ustalenia widełek, ram ogólnych, które nie wymagają jakiejś szczegółowej koordynacji. Tak jak Prof rzuca w temacie o tłumaczeniach propozycje jakiegos słowa, to i tak pomimo stu opinii, to on ostatecznie wybiera. Wtedy ma to ręce i nogi. A tu, obawiam sie, ze jak (przykładowo) Brudas zechce dać Lubuszaninowi Drezdenko niską reputacje, a potem nagle wyskoczy na niego armia fanów Lubuszanina z Sejem na czele (pozdrów P. :*) i mamy zonka (celowo podaje nicki z CM Rev żeby zaraz się jakiś paranoik na "D" nie przyczepił). I zamiast fajnej pracy - jak to piszesz - dla dobra Sceny, mamy fantastyczną scenową kupę.

 

Trzeba więc ustalić - czy priorytetem są parytety, czy jakość. Czyli - czy jesteśmy lewakami, którzy dla poprawnosci politycznej poświęcają sens główny, czy dla uzyskania tego co najważniejsze (tu: dobrego produktu) ustalamy jakąś hierarchię działań, koordynację za którą ktoś odpowiada, a reszta się temu podporządkowuje, i sialala zabawa trwa. Na kompromisach nie buduje się jakości, tylko takie twory jak nasza konstytucja albo traktat lizboński. Dużo bełkotu, a mało treści.

 

To moje zdanie. Ja z chęcią będę współpracować z każdym, ale chciałbym, abyśmy na temat tej współpracy rozmawiali na poziomie know-how, które ktoś posiada. My mamy doświadczenie w budowaniu updatów, mamy dużą społeczność, która nam w tym pomoże. Jeśli uda nam się rozszerzyć to także na środowisko na nas patrzące raczej niechętnie - nie widzę przeszkód.

Odnośnik do komentarza

Znowu popełniasz podstawowy błąd. Widzisz tylko siebie i swoją stronę. Zapominasz o tym, że są ludzie, którzy tworzą polską wersję CM/FM od 2002 roku, kiedy nie było jeszcze żadnych updateów. Że są tu ludzie z ogromną wiedzą na temat struktury bazy danych, doświadczeniem w tworzeniu bazy danych. Osobiście mam gdzieś czy głównym koordynatorem będzie Brudas, ja czy Ty. Możesz tam nawet wpisać Kaczyńskiego czy ukochanego Donka Tuska ;) Brudas Ci chyba przekazał moje zdanie na ten temat. Ale żeby nie było, że użytkownicy nie wiedzą o czym w ogóle toczy się dyskusja przybliżę nieco swoją wizję.

 

 

Co się tyczy klubów z niższych klas rozgrywkowych na początek należałoby je po prostu stworzyć i utworzyć strukturę lig, w których miałyby grać. Na początek skupiłbym się na utworzeniu IV ligi i w miarę możliwości klas okręgowych, bo nie ma ich aż tak dużo. Nie dodawalibyśmy żadnych zawodników do okręgówek na początek. Później skupilibyśmy się na szczegółowym uzupełnieniu składów III i IV ligowców. W zespołach niższych klas rozgrywkowych będzie problem ze składami, bo gdybyśmy chcieli do każdego zespołu dodać przynajmniej pierwszą jedenastkę to zajęłoby nam to za dużo czasu. Jest to możliwe, ale potrzeba bardzo wielu współpracowników.

 

Po dokładnym stworzeniu III i IV ligi można wypuścić wersję beta. Stworzone zostałyby również struktury okręgówek, ale bez składów. Gra sama uzupełnia braki w drużynach dodając brakujących zawodników, więc na początek nie musi nas nad tym boleć głowa. To zrobi się w dalszym etapie prac.

Marzy mi się podobny projekt jaki był prowadzony kiedyś na Scenie gry Medieval Total War, gdzie zapaleńcy przez ponad 9 miesięcy tworzyli wspaniały update dla Polski. Na początku było mnóstwo głosów sceptycznych, patrzących na to negatywnie, wróżących szybki koniec projektowi. Z czasem kiedy osoby zaangażowane w forum widziały, że osoby pracujące nad projektem robią coraz większe postępy zaczęły się włączać w to kolejne osoby. W efekcie powstał znakomity update.

 

Wiem, że nie będziemy w stanie realnie odwzorować wszystkie klasy rozgrywkowe, ale imho nie jest to koniecznie. Nie wiem czy macie jakiś wgląd na niższe klasy, takie jak Okręgówki, A, B, C klasy, ale tam jest zawsze taki burdel, że praktycznie do końca sezonu nie wiadomo ile drużyn awansuje/spada. Więc możemy przyjąć sztuczne zasady, że np. awansuje 1 drużyna, 2 spadają i zastosować to co wszystkich tych niższych klas. Nie ma szans by realnie odwzorować ligi poniżej IV. I tutaj musielibyśmy przyjąć jakieś wspólne wytyczne, które zaakceptowaliby wszyscy.

 

Policzyłem jak wygląda struktura niższych klas. Jest to wolna amerykanka i w niektórych regionach jest to tak dziko potworzone, że z ogarnięciem może być problem:

 

Małopolski ZPN - 54 (IV liga, 2x V liga, 4x okręgowa, 16 x A, 21 x B, 10 x C)

Łódzki ZPN - 24 (IV liga, 4x okręgowa, 8x A, 11 x B)

Lubuski ZPN - 20 (IV liga, 2 x okręgowa, 5 x A, 10 x B, 2 x C)

Lubelski ZPN - 23 (IV liga, 4 x okręgowa, 8 x A, 8 x B, 2 x C)

Kujawsko-Pomorski ZPN - 16 (IV liga, 2 x okręgowa, 4 x A, 9 x B)

Dolnośląski ZPN - 53 (IV liga, 4 x okręgowa, 13 x A, 31 x B, 4 x C)

Mazowiecki ZPN - 27 (2 x IV liga, 6 x A, 9 x B, 10 X C)

Opolski ZPN - 31 (IV liga, 2 x okręgowa, 4 x A, 14 x B, 10 X C)

Podkarpacki ZPN - 34 (IV liga, 5 x okręgowa, 12 x A, 20 x B, 4 x C)

Podlaski ZPN - 4 (IV liga, 1x okręgowa, 1 x A, 1 x B)

Pomorski ZPN - 22 (IV liga, 3 x okręgowa, 6 x A, 12 x B)

Śląski ZPN - 39 (2 x IV liga, 6 x okręgowa, 13 x A, 14 x B, 4 x C)

Świętokrzyski ZPN - 7 (IV liga, 1x okręgowa, 2 x A, 3 x B)

Warmińsko-Mazurski ZPN - 11 (IV liga, 2 x okręgowa, 4 x A, 4 x B)

Wielkopolski ZPN - 31 (2 x IV liga, 6 x okręgowa, 10 x A, 13 x B)

Zachodniopomorski ZPN - 24 (IV liga, 2 x V liga, 4 x okręgowa, 9 x A, 8 x B)

 

łącznie 420 klas rozgrywkowych

 

Myślisz, że jesteśmy w stanie zrobić wszystko? ;) Chyba na początek trzeba będzie się zatrzymać na okręgówkach, opracować wszystko w miarę szczegółowo, wydać update do testowania, a później jeżeli będą chętni do pomocy zabrać się za A, B i C klasy. Ale to już perspektywa kilku następnych miesięcy. Realnie patrząc to robota na 6-9 miesięcy. Uważam, że warto.

 

Na forum toczyłaby się dyskusja dotycząca reputacji oraz PA/CA. Nie dopuszczam takiej możliwości, o której wspominasz, że ktoś by się kłócił o reputację dla jakiegoś klubu - takie coś wynikałoby ze wspólnej dyskusji, w której trzeba iść na kompromis. Co roku mamy taki problem przy ustalaniu reputacji dla drużyn Ekstraklasy i I ligi. Reputacja klubów w niższych klasach nie może się bardzo różnić od siebie.

 

Na CM Forum powstaje osobny dział Polska Scena Update. W tym dziale powstają tematy dotyczące konkretnych poziomów rozgrywek. Wypowiadać prawo mają się wszyscy. Decyzję podejmuje grupa odpowiedzialna za projekt. Podajemy na bieżąco informacje o postępach. Pracujemy w sposób zsynchronizowany, tak żeby była ciągłość. Screenujemy, wszystkie strony włączają się w projekt, piszą o tym u siebie, reklamują to.

 

Na forum nie brakuje zapaleńców. Osobom, które będą się najbardziej angażowały mogę obiecać półroczny status przyjaciela CMF i wszystkie związane z tym przywileje.

Odnośnik do komentarza

Hm, to teraz poleciałeś w drugą stronę robiąc z tego projekt forumowy (Przyjaciele CMF i inne tego typu pierdoły). Struktura naszej bazy jest już gotowa do trzeciej ligi, więc jest jakiś punkt wyjścia. Ja uważam, że po ustaleniu "widełek" i przygotowaniu bazy (na bazie tego co już mamy zrobione - nie ma sensu wyważać otwartych drzwi), można zacząć wklepywanie (tzn doklepywanie, bo też już jest sporo graczy wklepana) piłkarzy. Mój koncept był też taki, aby wydawać update kaskadowo (po co komuś update w lipcu, skoro w październiku jest nowa gra), czyli - najpierw wydajemy 3 ligę, potem klepiemy IV i wydajemy III + IV, itp itd. Wtedy mamy co jakiś czas jakiś sensownie działajacy produkt. Dlatego też uważam, że najlepszym koordynatorem tego dodatku byłby Brudas, jako, że jest on od początku w niego najbardziej zaangażowany i fizycznie i emocjonalnie. Ma on też wysokie kompetencje merytoryczne, a także - co też moim zdaniem jest istotne - ma już część "szkieletu". Nie widzę żadnych problemów z kwestiami jakichś tam marek, każdy wrzuci to do siebie i będzie promować pod ogólną nazwą, która będzie famous worldwide i będziemy się mogli pobrandzlować potem na zlocie, jacy jestesmy cudowni. Nie znam struktury plików update z nowego FM-a, ale jesli jest duże rozproszenie plików i nie mają one jakiejś ogromnej "wagi", to możnaby nawet użyć do tego znanego systemu do kontroli wersji SVN.

 

To jest moje zdanie, które podziela redakcja CM Revolution, i można traktować je jako oficjalne.

 

Aha, przypominam, że na CM Rev też jest aktywna społeczność, która już zaczęła przysyłać nam dane, o które prosilismy, więc fajnie jakbyś jednak nie robił z tego ostatecznie inicjatywy forumowej, bo jak dobrze wiesz - Forum to nie jest cała Scena.

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...