Skocz do zawartości

FM Zone


Ceyvol

Rekomendowane odpowiedzi

Staramy się. Dobra, czekamy z niecierpliwością na pierwszy komentarz Icona na FMZone.pl :D

Doczekacie się ;)

Już to kiedyś pisałem u siebie, ale jeżeli trzeba więcej i jest o czym, to śmiało - zlecę to newsmanom albo sam napiszę.

Od tego żeby oceniać czy jest o czym pisać jest redakcja. Ja osobiście nie będę ingerował w to co robicie sobie na stronie, ale zważ na to, że czasem milcząc o tym co dzieje się na forum szkodzicie swojej stronie.

Ja naprawdę nie potrzebuje uwag stąd do tego, aby to, czym się zajmuje miało lepszy kształt - w zupełności wystarcza mi moja redakcja i opinie, czy sugestie użytkowników CM Revolution.

I widzisz - zamykasz się we własnym gronie. To, że masz manię wielkości i lepszości wiedzą już wszyscy. Irytujące jest to jak traktujesz ludzi. Choćby poniższa wypowiedź jest poniżej krytyki. Kogo nazywasz plebsem?

 

Nie zapominaj, że to co kryje się pod nazwami CMF, CFM, FM Zone czy CM Rev to są ludzie. Wiele osób czuje się częścią tego forum czy wymienionych stron. Taka postawa obraża poszczególne osoby. Pamiętaj, że to zgoda buduje, a niezgoda rujnuje. Wyjrzyj więc od czasu do czasu z tego swojego pałacu i racz spojrzeć na świat obiektywnie. Bo dla mnie zawsze najważniejsze było to czy krytyka jest uzasadniona, a nie to skąd pochodzi. Mówiąc językiem scenowym - nie ważne, że jakiś X nie jest z CM Rev, ważne że jego krytyka jest podparta argumentami.

Odnośnik do komentarza

Rozwiń "zasada nie bratania się z plebsem".

Ja powiem czemu nie komentuje - choc dla mnie to nie jest kwestia nie bratania sie z plebsem...

 

Ja nie komentuje tam, bo nie widze partnerow do dyskusji - moze to dla Was zabrzmi przyrko, ale wiem, ze jesli skomentuje tekst tutaj to bede pomgl popolemizowac nie tylko z redaktorami, ale takze z osobami ktore cenie, znam ich wartosc, licze sie z ich zdaniem.

 

Na samym FM Zone trafiam niestety glownie na mlodych ludzi, ktorzy nie maja za grosz pokory, a na kazda krytyke reaguja niestety mniejsza lub wiesza agresja. A jesli nie reaguja agresja to bardzo czesto maja mizerna wiedze chocby na tematy tak podstawowe jak poprawne pisanie w jezyku polskim i dziwia sie mocno, ze ktos im na cos zwraca uwage i ze komus taki niby blahy blad jak na przyklad ten pokazany przez SZk moze przeszkadzac i wplywac na odbior calego tekstu...

Odnośnik do komentarza

Nie pojawi się w ogóle.

To właśnie tacy ludzie jak ty niszczą esencję sceny. Nie mówię konkretnie o FMZone jako o esencji.

 

Przykro mi z Twojego powodu.

A czym wedlug Ciebie jest ta esencja?

 

To forum pracowalo dekade na to zeby ludzie chcieli tu przebywac, chcieli sie tu wypowiadac, chcieli wyrazac swoje zdanie wlasnie tutaj...

 

Pomysl, ze jesli przez rok, dwa bedziecie prezentowali dobry poziom, bedziecie dostarczali materialow to w koncu ludzie zaczna Was doceniac i wypowiadac sie takze u Was na stronie - stworzy sie jakas mikrospolecznosc, pojawia sie stali dyskutanci.

 

Ale do tego trzeba utrzymywania poziomu i cierpliwosci.

Odnośnik do komentarza

Czuje sie poniekad wywolany do tablicy, wiec bede szczery - nie komentuje materialow na FM Zone, bo nie mam tam konta i nie widze potrzeby zakladania go. Jesli bedziecie dobrzy i bedziecie oferowac po rejestracji cos wiecej, anizeli mozliwosc komentowania, to sie zastanowie.

 

Mam konto tylko na CM Rev i CMF, nie mam go na Centrum, nie mialem go na zadnej z dawnych scenowych stron - bo nie mialem takiej potrzeby. Scenowe strony odwiedzam sporadycznie i jesli od razu po wejsciu, bez zadnego wnikliwego czytania, widze tragiczne babole, to nie mam ochoty rejestrowac sie po to, by napisac Wam, ze nie umiecie pisac po polsku... Jest temat na CMF, widze, ze go sledzicie, ze sie w nim udzielacie, wiec pisze tutaj.

Odnośnik do komentarza

esencją jest dla mnie uczestniczenie w życiu strony, a dyskusja na forum powinna być rozmowąnie o materiałach, a o stronie właśnie. Techniczne błedy, propozycje unowocześnień, pochwała/krytyka kierunku rozwoju strony, ale nie komentowanie materiałów... Po to są uruchomione komentarze, by z nich korzystać. Uważacie, że możemy wyłączyć komentarze na najbliższy rok, bo i tak nic się w tej sprawie nie zmieni?

Odnośnik do komentarza

Ja akurat jestem na tej Scenie relatywnie na tyle długo, że jest lekkim nadużyciem mówienie o tym, że ja coś niszczę, zwłaszcza z Twoich ust. Ale śmiało - powiedziałeś "A" to powiedz "B" - w jaki sposób niszczę esencję Sceny i czym, Twoim zdaniem jako doświadczanego wieloletniego scenowicza który niejedno widział, ona jest? Anyway, nie wiem o co Ci chodzi - pytasz, to Ci odpowiadam. Ciekawy jestem czemu się tak nie obrażasz na Henkela na przykład, który wytacza dużo większe działa przeciwko Wam pisząc, że nie znajduje na FMZ partnerów do dyskusji.

 

Każda strona borykała się z problemem niskiej aktywności UU na samej stronie, a Wy jesteście pierwszą od bardzo dawna, która robi z tego problem. I jesteście przy tym żałośni w swoim błagalnym krytykujcie do woli, ale u nas a nie tutaj. Ja na CM Revolution musiałem czekać kilka lat na zbudowanie w miarę aktywnej społeczności (a i tak nie jest to taki poziom, który zadowala w pełni każdego), a Wy chcecie tego po kilku miesiącach, nie dostrzegając przy tym oczywiście prozaicznych przyczyn braku komentowania Waszej aktywności na stronie jaką jest np. brak konta użytkownika na FMZ czy też (tak jak w przypadku Icona) po prostu dużo większe związanie z samym forum niż poszczególnymi stronami. Icon może 2 czy 3 razy (a może i mnie) w ciągu moich 6 lat na stronie skomentował coś bezpośrednio na CM Revolution, tymczasem w temacie CM Rev na CMF robił to dziesiątki jeśli nie setki razy - nikt mu z tego powodu nie robi wyrzutów, on jest po prostu człowiekiem Forum, tu ma partnerów do dyskusji, tu ją chce prowadzić, a my mając ten temat tutaj godzimy się na to.

 

Poza tym podążacie starą ścieżką FCMC, która owszem była przedmiotem wielu żywiołowych dyskusji, ale głównie z uwagi na wpadki i niedociągnięcia. Skończyło się na tym, że FCMC po pewnym czasie nie było w ogóle doceniane za pozytywy, natomiast negatywne aspekty ich działalności było momentalnie wytykane.

Odnośnik do komentarza

Czarls, pokaż mi przykład typowego "burzenia się" chłopców z FM Zone. Ktoś zwraca na coś uwagę, tyle, nikt nie dramatyzuje z tego powodu.

 

Wiochi, jaka znowu statystyka? Już niejeden raz mówiono, że koniec, że nie wrócą, że nic się nie dzieje. Jak widać jednak się trzymamy. A powiedz czemu tak nie twierdziłeś, gdy na CFM przez całkiem długi okres działał jedynie Lipa? Wtedy było jedynie wielkie oburzenie, że Pucek zauważył takową rzecz, teraz są statystyki.

Odnośnik do komentarza

Wiochi, jaka znowu statystyka? Już niejeden raz mówiono, że koniec, że nie wrócą, że nic się nie dzieje. Jak widać jednak się trzymamy. A powiedz czemu tak nie twierdziłeś, gdy na CFM przez całkiem długi okres działał jedynie Lipa? Wtedy było jedynie wielkie oburzenie, że Pucek zauważył takową rzecz, teraz są statystyki.

 

A bardzo prosta statystyka. Ile mamy serwisów teraz? A ile mieliśmy różnych serwisów w ostatniej dekadzie?

 

Nie zrozum mnie źle. Ja bardzo Wam kibicuję. Ale utrzymać się można poprzez ciężką pracę, cierpliwość, samodoskonalenie się, naukę. Reszta przyjdzie z czasem. Dlatego dziwię się, że wolicie poświęcać czas na dyskusję na forum o komentarzach (albo o ich braku) zamiast poświęcić te kilka minut dla Zone. Tym bardziej, że gołym okiem widać, że jest wiele do zrobienia - od SEO począwszy.

Odnośnik do komentarza

Wiochi, tak tu masz zdecydowaną rację. SEO wychodzi słabo, trzeba będzie nad tym popracować. Ta ciężka praca oraz cierpliwość, uwierz mi jest, lecz co z tego, gdy przejawia się ona u paru osób. Tym gorzej, gdy zaczyna iść nam dobrze, są efekty pracy, a tu nagle ktoś traci zapał, ktoś woli iść na Rev, inny po prostu odchodzi, by za chwilę znaleźć się gdzieś tam, a następny obiecuje, że dużo wniesie, a go nawet na forum redakcyjnym nie widać. Jakoś tak dziwnie mało komunikatywni są dziś ludzie...

 

Czarls, IMO to są proste stwierdzenia, które z założenia mają na kogoś podziałać. Chociaż dziwnie to wygląda, gdy pare osób mówi, iż woli komentować TU, ponieważ mogą TU liczyć na odzew. Gdyby tak te same osoby robiły to na naszej stronie jednak miałyby z kim rozmawiać (te same osoby co na forum). To mi przypomina sytuację z wyborami, gdy kolejne osoby myślą, że ich głos nic nie zmieni, aż uzbiera ich się pare milionów (strzelam).

Odnośnik do komentarza

Wiochi, tak tu masz zdecydowaną rację. SEO wychodzi słabo, trzeba będzie nad tym popracować. Ta ciężka praca oraz cierpliwość, uwierz mi jest, lecz co z tego, gdy przejawia się ona u paru osób. Tym gorzej, gdy zaczyna iść nam dobrze, są efekty pracy, a tu nagle ktoś traci zapał, ktoś woli iść na Rev, inny po prostu odchodzi, by za chwilę znaleźć się gdzieś tam, a następny obiecuje, że dużo wniesie, a go nawet na forum redakcyjnym nie widać. Jakoś tak dziwnie mało komunikatywni są dziś ludzie...

 

FM Zone nie jest pierwszym i nie będzie ostatnim serwisem, który boryka się z takimi problemami. Więc nie ma się co rozczulać, żalić, tylko przeć do przodu. I czyny nie słowa. Bo to nie dla Was, nie dla nas (redaktorów innych stron czy innych "scenowiczów") jest serwis tylko dla użytkowników. Jak będą statystyki szły w górę to zapewniam, że takie kwestie jak kto i gdzie komentuje nie będą istotne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...