Skocz do zawartości

Edytor FM2010


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Ktoś ma jakiś pomysł jak stworzyć puchar regionalny tak żeby jego reguły nie kolidowały z resztą ligi krajowej? Już wyjaśniam o co chodzi. Chcę stworzyć Puchar Śląska, w którym regularnie grywałyby tylko drużyny z Górnego Śląska. Konkretnie 8 drużyn. Stworzyłem więc strukturę pucharu, wszedłem w opcje reguł krajowych, użyłem kreatora, dodałem jako inny puchar (Other Cup) i zamiast dodawania klubów z danej klasy rozgrywkowej dodałem 8 wybranych drużyn. No i pojawił się problem > http://img708.imageshack.us/img708/5662/erreb.jpg którego od kilku dni nie mogę przeskoczyć.

 

Może ktoś już kiedyś robił coś podobnego i podpowie jak inaczej można zrobić taki puchar/ligę :)

Odnośnik do komentarza

Utworzyłem na szybko puchar do testów wg wymienionych wytycznych i test reguł wyszedł poprawnie. Sposób inny jest, ale myślę, że szybciej by było zrobić kreatorem od nowa (z takim komunikatem błędu pierwszy raz się spotykam), niż ustawiać to za pomocą advanced panel (bo tam trzeba od zera ustawiać praktycznie opcje kraju i wszystkich rozgrywek).

Odnośnik do komentarza

Uwierzysz, że ładując Twoją ligę testową pojawia mi się ten sam błąd? Ładuję czystą bazę danych, bez żadnych zmian. Ligę stworzyłem od zera.

 

Ernie, najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że pomimo tego błędu liga normalnie odpala w grze :-k

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedno pytanie. Tym razem o sugar daddy. Co oznaczają poszczególne opcje?

Foreground -

Background -

Underwriter -

 

Co daje ich zaznaczenie? Wiem, że to czyni prezesa bardzo hojnym i dokładającym pieniądze do budżetu, ale co zmieniają te trzy opcje?

Odnośnik do komentarza

Foreground - dają kasę bez ograniczeń (choć wielkość wsparcia może być zależna od posiadanych przez prezesa atrybutów). Background - to samo co foreground z jednym wyjątkiem: działa do momentu osiągnięcia przez klub określonego poziomu (jak to działa w praktyce to nie wiem, bo w bazie są aż cztery kluby z tym ustawieniem). Underwriter - wyrównuje poniesione straty finansowe na koniec sezonu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Szybkie pytanko: istnieje możliwość ustawienia filtra w edytorowej wyszukiwarce zawodników tak, aby zwrócone wyniki przedstawiały wszystkich zawodników o narodowości polskiej (zarówno rodowitych Polaków, jak i np. Brazylijczyków z polskim paszportem)? Ustawienie w filtrze polskiej narodowości pokazuje tylko plejerów o "pierwszej" narodowości ustalonej na polską, a nie widzi mi się przeszukiwanie profili graczy jeden po drugim. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Witam! mam pytanie odnośnie edytora. Ściągnąłem nowe skłay iale nie wszyscy byli w wiśle wię ich tam ściągnąłem poprze edytor i wzmocniłem lekko dudu bitona ale nie mam jego wzmocnień w nowej grze. Myślałem że może chodzi tu o jego podstawowe umiejętności ponieważ ma je na 88 a potencjał chyba na 122 ale nie wiem dokładnie. czy wie ktoś jak mogę zrobić aby dudu był lepszy w nowej grze. Prosze o odpowiedz.

 

Z góry dzięki!

 

POZDARWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 7 miesięcy później...

Postanowiłem sobie na własny użytek nieco ulepszyć update na wersję 10.3 PL Update v 0.9. Ulepszyć w tym sensie, że pozmieniałem frekwencję (zwłaszcza w niższych ligach) na bardziej realną (wg mnie), ustawiłem także więcej rywalizacji między klubami np. Tarnów - Sandecja itp. Zmieniłem też Oderkę Opolę na normalą Odrę.

 

Problem polega na tym, że im więcej danych wrzucam edytorem do tej łatki tym więcej danych.... ucieka. Jeżeli np dodałem kilkanaście zmian w rywalizacjach klubów Ekstraklasy i pozmieniałem frekwencję w 1 lidze i II Wschód i Zachód to nagle.... uciekły mi kluby z III ligi dolnośląskiej. Zamiast 16 zrobiło się ich 7. Co oczywiście spowodowało, że update nie chciał się wczytać. W związku z tym postanowiłem odpalić grę równocześnie na "czystym" update PL Update v. 0.9 wraz z moją "łatką". I nawet się odpaliło, ale oczywiście okazało się, że mam dwa Mazury Karczew itp. Poza tym by skończyć całą moją łatkę musiałem zrobić dwa kolejne pliki, bo w czasie gdy robiłem IV mazowiecką okazało się, że uciekło wszystko z II wschodniej i tak dalej.

 

Pytanie moje brzmi: o co chodzi? W oficjalnej łatce jest wprowadzonych już tyle zmian, że wiecej się nie da i update wariuje? A może sam update ma jakieś zabezpieczenia, że nie można mu dodawać więcej zmian?

 

Czy ktoś spotkał się kiedykolwiek z takim problemem? A może jest to problem powszechny? Czy istnieje wobec tego jakieś rozwiązanie? No, bo nie ukrywam, że chciałbym sobie nieco urealnic granie w nizszych ligach polskich, by była to rzeczywiście polska niższa liga, krwista, z ostrą rywalizacją między np. BKS Bielsko, a Odrą Opole czy Hutnikiem HN, a Unią Tarnów.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...

Uwaga, bardzo ważne pytanie!!! Jeśli ktoś kiedykolwiek tworzył drużynę w edytorze i wrzucał do tej drużyny zrobionych przez siebie piłkarzy a nie wygenerowanych przez grę, to bardzo proszę o kontakt na PW. Potrzebuję pomocy w związku z pewnym pomysłem dotyczącym tego forum a dokładniej mówiąc działu karier.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...