Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

znów ja zawsze robie tak ze jednemu z napastnikow rywali daje scisle krycie, pozniej jeden srodkowy pomocnik ma pressing, no i dodatkowo jesli rywal ma na boisku DPS albo OPS to i oni maja pressing

takze kazdy napastnik ma slabsza noga plus ostry odbior, boczni pomocnicy/skrzydlowi: slabsza noga, ewentualnie jesligra tam ktos dobry to agresywny odbior no i kazdy DPS, PS, OPS ma agresywny odbior i slabsza noge i chyba sie sprawdza skoro od poczatku gry Saint-Etienne w lidze nie mam zadnej konkurencji :czarodziej:

Odnośnik do komentarza

Gram Fulham Londyn kończę 3 sezon i zasadniczo mam jeden problem. Moi zawodnicy dobrze prezentują się z bardzo mocnymi zespołami typu arsenal, chelsea, man utd wygrywam z nimi nawet na wyjeździe a potem nadchodzi taki mecz z przeciętnym Newcastle i jest wtopa 3-1 w plecy przykładowo. Miałem wiele takich meczy zdarzało się to nawet czasem z jakimś beniaminkiem typu Bristol City. Co radzicie ? Jak dobierać rozmowy motywacyjne ? czy może gdzie indziej leży problem ? gram 4-3-3 z kontry jeżeli to może mieć jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza

Gram Fulham Londyn kończę 3 sezon i zasadniczo mam jeden problem. Moi zawodnicy dobrze prezentują się z bardzo mocnymi zespołami typu arsenal, chelsea, man utd wygrywam z nimi nawet na wyjeździe a potem nadchodzi taki mecz z przeciętnym Newcastle i jest wtopa 3-1 w plecy przykładowo. Miałem wiele takich meczy zdarzało się to nawet czasem z jakimś beniaminkiem typu Bristol City. Co radzicie ? Jak dobierać rozmowy motywacyjne ? czy może gdzie indziej leży problem ? gram 4-3-3 z kontry jeżeli to może mieć jakieś znaczenie.

a sprobuj grac z kontry tylko na wyjazdach a mecze u siebie zagrac odwaznie do przodu ?

Odnośnik do komentarza

Witam

Mam pytanie co do instrukcji dotyczących rywala:

Jakie dajecie instrukcje dla rywali?

Jakie instrukcje na konkretną pozycje?

Ile instrukcji średnio dajecie?

Ja dla przykładu zawsze środkowym pomocnikom lub ofensywnym środkowym pomocnikom daje pressing zawsze. Skrzydłowym słabsza noga i czasami agresywny odbiór. Jak przeciwnik ma jednego napastnika daje ścisłe krycie. Tu rodzi się pytanie czy wszystko to co robię jest dobre?

Odnośnik do komentarza

Ostatnio zmieniłem te instrukcję. Zależą one także od taktyki, jaką stosujemy.

 

Daję pressing na środkowych pomocników i agresję + jeżeli to możliwe słabszą nogę na wszystkich obrońców, nie daję słabszej nogi jeżeli druga noga zawodnika jest mocna lub gra oboma równie dobrze. No i dają zawsze pressing i agresję na defensywnych pomocników i jeżeli możliwe słabszą nogę też.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Cześć, jeśli ktoś szuka taktyki 4-3-3, to polecam swoją, z którą zdobyłem Wolfsburgiem w 3 sezonie LM. Fajni jakby przetestował ją ktoś grający słabszym zespołem, bo póki co grałem nią tylko na savie z Wolfsburgiem.

 

Kogo potrzeba, aby taktyka była efektywna?

Bramkarz- tutaj nic szczególnego, nie gram bramkarzem libero, po prostu im lepsze atrybuty bramkarskie tym lepiej.

Boczni obrońcy - Przede wszystkim szybcy, i z dobrym dośrodkowaniem. Jeśli są wolni to najlepiej zmienić im ataki z głębi pola na z często na czasami i na wyjazdach ograniczyć do minimum rajdy z piłką. Ja osobiście na prawej obronie mam świetneo Azplicuete, natomiast z lewej gra młody regen, bo nie stać mnie obecnie na nikogo lepszego, i jeśli ograniczę mu właśnie rajdy do przodu radzie sobie świetnie. Z tańszych zawodników na prawą obrone polecam Daniela Opare z Realu Madryt, kosztuje jakieś 250 tys euro, na lewą niezły jest Dodo z Corinthias, ale kosztuje już koło 1 mln i jak dla mnie ma troszkę za niski odbiór.

Środkowi obrońcy - wiadomo odbiór, krycie, koncetracja. Ważna jest szybkość i przewidywanie, bo gramy z wysoko ustawioną defensywą i spalonymi. Plus dobre solidne podania i dobre decyzje, bo mają ustawione krótkie podania. I szkoczność bo kryją wysokich przy stałych fragmentach gry. Z tanich zawodników świetny jest Pejcinović, ale w pierwszym sezonie jest na wypożyczeniu i nie można go kupić, i Botia z rezerw Barcelony.

Def. pom. typowy defensywny pomocnik, dobrze jak ma dobre podania i kreatywność, wtedy zaliczy w ciągu sezonu kilka asyst dzięki podaniom za obrońców rywala. Domyślnie ma ustawiony krycie wysokich przy sfg, więc jeśli ma słabą skoczność to trzeba mu to zmienić. U mnie na tej pozycji gra Sandro, ale jest on dość drogi.

Środkowi pomocnicy- obaj to rozgrywający, czyli dobre podania, kreatywność, błyskotliwość. ten z prawej to typowy playmkaer np Ozil, a z lewej taki rozgrywający z troszkę większym zaangażowanie w obronę np Hitzlesperger. Z tanich zawodników świetnie sprawdzi się duet James Rodriguez i Server Jeparov. Jeparov jest do kupienia za 600 tys euro, a gra świetnie, nie pamiętam ile kosztował Rodriguez, ale też wpasował się idealnie.

Ofensywni pomocnicy boczni - ważne, żeby byli szybcy i mieli wykańczanie i opanowanie na poziomie, bo mają sporo sytuacji w meczu. Oprócz tego ważna jest dobra wrzutka. Obaj mają takie same ustawienia indywidualne, poza kreatywnością, który u mnie prawy skrzydłowy ma nieograniczoną. Nie wiem czy jest to spowodowane właśnie tą kreatywnością, ale prawy skrzydłowy częściej dochodzi do sytuacji strzeleckich. U mnie na lewym skrzydle grają Neymar, a na prawym Alexis Sanchez, obaj spisują się świetnie zwłaszcza Alexis, który mimo opanowania i wykańczania kacji na poziomie 10 strzela ok 20 bramek na sezon.

Napastnik - najważniejszy zawodnik. Musi być wysoki, bo wszyscy zawodnicy grający na boku mają ustawione dośrodkowania na odgrywającego, którym jest właśnie napastnik. Do tego dobre szybkość, wykańczanie akcji i ustawianie się, bo oprócz bramek głową musi wykorzystywać prostopadłe piłki od środkowych pomocników. Dobrze jest jak ma podania i kreatywność na poziomie wtedy rzuca dużo prostopadłych piłek skrzydłowym. U mnie takim zawodnikiem jest Edin Dżeko. Inni, którzy powinni się sprawdzić to np Lukaku. W Auxerre jest też fajny młody Sanogo, ale na początku ma bodaj 17 lat, także jest to propozycja dla kogoś kto ma na swoim savie przynajmniej 2012 rok.

 

SFG, mam ustawione domyślnie, najwyżsi zawodnicy ustawieni na długim i krótkim słupku.

 

Domyślnie ustawione jest wolne tempo, szerokość wąska, linia obronna wysunięta, jednak jeśli asystent przed meczem podpowie, że rywal ma kłopoty jeśli mamy grać szybko lub szeroko, to wtedy zmieniam wg jego poleceń i sprawdza się to znakomicie.

 

Link do taktyki:

http://www.sendspace.com/file/fqxtri

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...