Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakiś pomysł na stałe fragmenty gry ? Jestem z kolegą w połowie sezonu, i nic jeszcze nie ustrzeliliśmy np. z rożnych (on tam z wolnego z jedną strzelił). Nie chodzi mi tu koniecznie o killer rogi z poprzednich części, gdzie swego czasu Chiellini był królem strzelców ligi, ale o coś chociaż o przeciętnej skuteczności.

Zauważyłem, że dużo jest groźnych sytuacji po rożnych na długi słupek. Tak w Wiśle wpadło mi już kilka bramek (4 lub 3) a nie jestem nawet w połowie sezonu.

 

moi zawodnicy graja pilke z rzutow roznych w pole bramkowe, najwyzszy pilkarz z obrony atakuje bramkarza a drugi obronca odgrywa na krotki slupek jest dobrze ale gram southampton wiec nie mam dobrych grajkow do wrzucania z rogow

Odnośnik do komentarza

Witam

Mam problem z ustawieniem taktyki na słabe zespoły. Mocnymi idzie dobrze (MU , Inter, Bayern), jednak gdy przychodzi grać słabszymi ( Blue Square South, 6 liga angielska) nie potrafię jej ustawić. Nawet taktyką podobno dobrą z internetu potrafię przegrać z własnymi rezerwami.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Ja grałem całe demo w niższych ligach zespołem Welling i tam najlepiej sprawdzal mi się system:

 

 

--------BR---------

 

O-----O-----O-----O

 

------P-----P------

 

---P-----P-----P

 

---------N

 

Co do ustawień osobistych to napastnik był jako lis pola karnego+atak, skrajni ofe pomocnicy jako skrzydłowi+wsparcie, środkowy ofe pomocnik klasyczna 10+atak, środkowi pomocnicy to pomocnik odbierający piłkę+wsparcie a drugi +obrona, obrońcy mieli standardowe ustawienia.

 

Dobrze się sprawdzają rzutu rożne bite w pole bramkowe, wtedy daje środkowym obrońcą atakuj bramkarza, napastnik zbiega na krótki słupek, 10 wychodzi na rozegranie, jeden skrajny ofe pomocnik wykonuje, drugi jak ma dobry strzał to przed polem karnym, boczni obrońcy tył, a srodkowi pomocnicy napastnik czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza

Ja gram taktyka 4231:

 

----------- N -----------

OPL --- OPŚ --- OPP

-------------------------

------ DP ----DP ------

OL -- OŚ -- OŚ -- OP

---------- BR ----------

 

W zależności od predyspozycji OPL i OPP grają jako skrzydłowi lub schodzący napastnicy. Jeden DP ma głównie zadania defensywne, natomiast jego partner ma wspierać pomocników. W ofensywie jest bardzo dobrze ale jeśli chodzi o defensywę to jest tragedia. Na początku próbowałem grać wysuniętymi bocznymi obrońcami ale szybko ich cofnąłem. W środku obrony kombinowałem ustawiając jednego obrońce jako stopera, a jego kolegę jako zabezpieczenie. Następnie kombinowałem z ustawieniami obrońców w linii i kiszka. Ze słabymi zespołami tracę sporo bramek. Moi obrońcy zachowują się jakby mieli gdzieś moje polecenia.

Zauważyłem też, że takie ustawienie (mimo, że odbiór ustawiony mam na normal) cechuje się dość brutalną grą. Co mecz dostaje >5 żółtych kartek, a moi obrońcy po połowie sezonu mają po 4 lub więcej czerwonych kartek (podobnie defensywni pomocnicy)

Odnośnik do komentarza

Macie jakiś pomysł na stałe fragmenty gry ? Jestem z kolegą w połowie sezonu, i nic jeszcze nie ustrzeliliśmy np. z rożnych (on tam z wolnego z jedną strzelił). Nie chodzi mi tu koniecznie o killer rogi z poprzednich części, gdzie swego czasu Chiellini był królem strzelców ligi, ale o coś chociaż o przeciętnej skuteczności.

Zauważyłem, że dużo jest groźnych sytuacji po rożnych na długi słupek. Tak w Wiśle wpadło mi już kilka bramek (4 lub 3) a nie jestem nawet w połowie sezonu.

 

moi zawodnicy graja pilke z rzutow roznych w pole bramkowe, najwyzszy pilkarz z obrony atakuje bramkarza a drugi obronca odgrywa na krotki slupek jest dobrze ale gram southampton wiec nie mam dobrych grajkow do wrzucania z rogow

 

ja jestem w lidze po 24.kolejkach i jestto drugi sezon i wyglada to tak:

- gole z bezposrednich rzutow wolnych - 6

- gole z posrednich rzutow wolnych - 6

- gole z rzutow roznych - 8

Odnośnik do komentarza

czesc chcialbym przedstawic swoja taktyke ktora gram w Premiership :)

 

taktyka dobra, malo traconych bramek i strzelonych dosc :D

 

formacja: http://shared.pho.to/CC143144-2E26-F514-ED83-D416420C3B29

tabela po 18 kolejkach : http://shared.pho.to/10032476-1D18-4A44-51EC-5AF07292C2A3

 

taktyka do sciagniecia : http://www12.zippyshare.com/v/28316988/file.html

 

 

zapraszam do testowania mojej taktyki i komentowania jej :) pozdro

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich :)

 

Chcialem was prosić o rade, gram Górnikiem Zabrze w obronie moj zespół gra idealnie (34 mecze 19 straconych bramek), ale jeśli chodzi o ofensywę to tragedia. Gram dwójką napastników odgrywajacy (Ales Besta-silny (19), gra głową (14), wytrzymały (18) i na srednim poziomie reszta atrybutow) jako drugiego napastnika ustawialem juz szybkiego i zwrotnego Roberta Szczota (bez powodzenia), Dawida Jarka (przebłysk jeden mecz, 3 bramki a potem zablokowal sie) i jest jeszcze Przemysław Pitry (zawiódł na calej linii), aha i jeszcze zapomnialem o Tomaszu Zahorskim który dopiero co wrócił po kontuzji, narazie w 2 meczach 1 gol :) . Bramek mam zdobytych 59 na 36 meczy co daje srednia 1,6 bramki na mecz. Drużyna tak mocna jak Górnik, który spadł z Ekstraklasy i praktycznie nie ubyło zadnego piłkarza powinien pokonywać takie zespoly jak Dolcan itp. wysoko :)

 

[wiem, wiem ktoś może pomysleć ze mój Górnik gra tak samo jak ten w rzeczywistości :] ]

 

Prosze o pomoc jak ustawić napastników aby zwiekszyli swoja skutecznośc, nie musi to byc 30 bramek w 30 meczach :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

A może poradzicie mi tez cos?... Moje podbeskidzie przez 7 meczy z rzędu wygrywało wszystkie spotkania, 1 miejsce w tabeli... i teraz nagle przegrywa ze wszystkimi, a obrona jest totalnie zakrecona i puszcza wszystkie podania ;/ Niczego nie zmienilem w swoim ustawieniu caly czas jest tak samo i nagle takie zalamanie... zero bramek zero akcji ciagle obrona i przepuszczanie piłek

Odnośnik do komentarza

A może poradzicie mi tez cos?... Moje podbeskidzie przez 7 meczy z rzędu wygrywało wszystkie spotkania, 1 miejsce w tabeli... i teraz nagle przegrywa ze wszystkimi, a obrona jest totalnie zakrecona i puszcza wszystkie podania ;/ Niczego nie zmienilem w swoim ustawieniu caly czas jest tak samo i nagle takie zalamanie... zero bramek zero akcji ciagle obrona i przepuszczanie piłek

 

 

Mam to samo :/ 10 meczy szlo bardzo dobrze a pozniej nagle 5 porazek z rzedu :P

Odnośnik do komentarza

troche to jest bez sensu... wydaje mi sie, że ta gra jest troche schematyczna tj. najpierw idzie bardzo dobrze, poznej nagly spadek, a poźniej juz gra srednio ponadto niektore mecze wygladaja tak jakbysmy poprostu musieli przegrać. Z góry jest założenie, że ten mecz bedzie przegrany i tak on wygląda. Z dobrej druzyny, któa stwarzała bardzo dużo akcji pod bramka nagle nie ma ani jednej akcji! Nie wiem czy ten silnik to jakis bład czy co... w FM09 tak nie było

Odnośnik do komentarza

Mam małe zaufanie do tego kreatora. Zawsze przez niego mam niesamowicie wysuniętą obronę. Nikt z was tego nie koryguje? Ja dostawałem dużo piłek za plecy, ciągłe kontry. Zaś jak cofnąłem obronę itd, to asystent non stop trąbi o dziurze pomiędzy formacjami. Zmiana ustawien indywidualnych nie pomaga ; <

 

 

Kurcze nie rozumiem dostaliście kreator taktyki, a mimo to robicie takie błędy ? Masz dziurę po między formacjami ponieważ, w swojej taktyce nie masz łączników po między poszczególnymi liniami. Ktoś musi być zawodnikiem łączącym obronę z pomocą (def. pomocnik), pomocnik łączący linie ataku.

 

Kreator taktyki daje tylko ogólny zarys, ja praktycznie zawsze "dopieszczam" taktykę w opcjach "zaawansowanych".

Odnośnik do komentarza

Też gram cały czas tą samą taktyką (1-4-1-3-1) i uważam, że trzeba ciągle dostosowywać polecenia indywidualne do ustawienia i gry przeciwnika. Jeżeli blokowane mam w danym meczu dośrodkowania, ustawiam schodzenie do środka bocznych pomocników itp.

Komputer uczy się naszej gry, więc w tym FM na pewno nie będzie tzw. killer taktyki.

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi o killer taktyke bo to znowu jest gra bez sensu. Chodzi mi o to włąsnie, to oc mowilem wczesniej, że są takie mecze które wygladaja na takie jakbym poprostu musial przegrać. Moi zawodnicy wogole nie stwarzaja akcji ani nie sa przy pilce, gdzie normalnie zawsze mam wiecej akcji niz przeciwnik. I najlepsze jest to, że z lepszymi radze sobie lepiej jak ze słabszymi drużynami.

 

PS Ja zawsze modyfikuje ustawienia kreatora, mam linie obrony cofnieta na maksa w niektorych meczach a i tak puszczaja pilki jak dzieci... łączników tez mam dwoch srodkowych pomocnikow jeden defensywny drugi ofensywny

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że zawsze po serii zwycięstw będą przychodziły porażki, bo - najprawdopodobniej - stosujecie zasadę, iż wygrywającego składu się nie zmienia. A tu czasem można juniora wpuścić, kogoś odsunąć, dać odpocząć... To, że wszyscy zawodnicy mają kondycję 98% nic jeszcze nie znaczy. Jest ukryty atrybut, odpowiadający za znudzenie zawodnika. I może być w doskonałej formie fizycznej, ale piłki może mieć już dość. 2 tygodnie na ławce załatwiają problem. Tylko znowu nie zmieniajcie na zasadzie hokejowej, że nagle wszystkich. Rotacja w składzie to podstawa. W każdym meczu staram się wpuszczać 1-2 zawodników, którzy nie są podstawowymi. W razie problemów - szybka zmiana, ale jeśli idzie, to tym sposobem można utrzymywać formę baaaardzo długo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...