Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

moja taxa to 4-1-2-3 na starych konwetach

dwaj obronsy sr. i def.pom. tylko bronia nic wiecej... , dwaj pom. sr są od podawania prostopadlych pilek do ataku, a boczni obroncy co robia to juz zalezy z kim sie gra ...

a atak... jeden napastnik to typowy lis pola karnego, drugi to taki ''ala'' Kaka czyli wymaga sie od niego umiejetnosci grania rowniez w pomocy i zagrania do ktoregos z dwoch napastnikow, co nie oznacza ze on nie strzela goli.. ;P i ostatni napastnik to nastawienie defensywne, czyli on i sie cofa i duzo konczy... ;) wkoncu najlepszy strzelec :eusa_clap:

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak jak Hawkeye mówi warto grając ze słabszymi zastosować instrukcje na przeciwnika i wyeliminować 1-2 graczy rywala ścisłym kryciem napastnika czy też pressingiem na super skrzydłowego. Skończyłem Napoli 4 sezon i w 1 sezonie zająłem 2 miejsce. Najczęściej na przeciwników typu Milan, Juve, Inter czy Roma nie dawałem w ogóle poleceń na przeciwnika gdyż każda z tych drużyn miała tyle zawodników mogących w pojedynkę zmienić losy meczu, że wolałem grać "swoją grę". Gram taktyką 4-1-2-1-2 i po 4 sezonach zdobyłem 3 razy mistrzostwo 1 raz vice mistrzostwo i raz LM oraz 2 razy PW. Od razu chciałbym powiedzieć, że taktyka nie jest moim dziełem ale spisuje się rewelacyjnie.

 

tabela 2010:

http://pl.tinypic.com/r/2qmp17p/6

 

taktyka pod łatke 10.1.0 i 10.1.1:

http://www.speedyshare.com/files/19943488/Napoliv5__Napoli__Jun_2013_.tac

 

pozdrawiam.

 

czy ktoś mógłby jeszcze raz wrzucic ta taktyke bo link nieaktywny....

 

ponawiam prosbe. bardzo zalezy mi na tej taktyce poniewaz jest ona bardzo dobra, i jezeli ktos mialby ta taktyke to bardzo bym prosil zeby ktos ja tutaj wrzucil....

Odnośnik do komentarza

Witam. Czy ktoś mógłby mi poradzić jak ustawić zespół żeby:

1) poprawić skuteczność- mam masę sytuacji stuprocentowych, a bramki wpadają od święta, (za porady w stylu kup lepszego napastnika dziękuje ;d) mam dobrych trenerów, napastnicy dużo trenują strzały.

2) chciałbym ustawić zespół na grę z kontry, tak aby moi środkowi obrońcy przerzucali długie piłki za obronę przeciwnika do szybkich napastników (próbowałem już chyba wszystkiego i długich podań, i dośrodkowań i prostopadłych piłek i nic a nic obrońcy nie chcą tak grać).

Gram ustawieniem 4- obrońców, 3- def. pom., 1- amc, 2- napastników.

Odnośnik do komentarza

Mam kilka pytań dotyczących taktyki, ale zacznę od początku.

Gram 4-1-2-2-1, czyli 4 obrońców, DP, 2 ŚP, 2 skrzydłowych i napastnik.

Wszystko działało, jeśli chodzi o słabsze zespoły, które były po prostu miażdżone - zazwyczaj cały czas siedziałem na ich połowie, bramki też raczej, wcześniej lub później padały.

Problem pojawiał się przy mocniejszych drużynach, a zwłaszcza takich, które grały identycznym ustawieniem (np. Arsenal), których praktycznie nigdy nie potrafiłem zdominować - wręcz przeciwnie, to oni dominowali mnie, mimo, że środek obecnie mam chyba najmocniejszy, jaki jest tylko możliwy (gram United, rok 2013, obecnie na środku Gourcuff, Kroos, Fernandez i van der Vaart, do tego Defour i Fletcher, więc szczególnie pierwsza dwójka powinna niszczyć każdego).

Dla próby wziąłem sobie taktykę Ultimo Domination, przez wszystkich chwaloną. Nie chciałem nią grać, bo mam od groma mocnych skrzydłowych, ale chciałem podejrzeć środek pola. I okazało się, że tutaj pomocnicy więcej walczą, lepiej naciskają i odbierają piłkę. Sprawdziłem ustawienia - krycie ścisłe i 1 na 1, nie strefowe, jak to się u mnie miało.

No więc u siebie też poustawiałem ścisłe krycie + 1 na 1. Defensywa wygląda teraz lepiej - przeciwnicy zazwyczaj kończą na strzałach z dystansu, albo tracą piłkę, bo nie mają co z nią zrobić, ale... mimo to jest daleko od ideału.

1) Nie mam płynnego przejmowania zawodników - jeśli ktoś urwie się zawodnikowi A (np. ofensywny pomocnik przeciwnika kiwnie Gourcuffa), to NIKT inny mu nie przeszkadza. Wszyscy stoją.

2) Obrona strasznie się cofa, a za sobą ciągnie mi całą pomoc - tak, że praktycznie w 9 chopa stoję na 16 metrze, a przed polem karnym nie ma żadnego pressingu.

3) Jak zdominować zespół już na starcie? Teraz, po tych modyfikacjach, nie zawsze potrafię zdominować przeciwnika - niezależnie od klasy. Jeśli rywal przeprowadzi pierwszą akcję, to ja na dobrą sprawę nie potrafię odzyskać inicjatywy, ograniczam się do długich wybić do napastnika i szybkich kontr. W ogóle mam wrażenie, że ofensywa sprawowała się wcześniej lepiej.

 

Ktoś mógłby mi coś doradzić? W razie czego proszę pytać, to udzielę dokładnych odpowiedzi albo wrzucę gdzieś taktykę.

Pozdrawiam i z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza

1) IMO jednego zawodnika powienienneś zwolnić ze ścisłego krycia + 1 na 1. Powiniene to być jakiś gość ze środka. Kryłby on strefowo i uzupełniał takie luki. Możesz też odznaczyć intensywny pressing.

2) To w polecenach drużynowych ją po prostu wysuń.

3) Przytrzymaj piłę albo tak na max. Przewaga liczebna, intensywny pressin.

Odnośnik do komentarza

2) No tak, ale jak wysunę linię, to wtedy obrona za bardzo się w ataku wysuwa, a moi obrońcy szybkością nie grzeszą - w taki sposób tracę łatwo bramki po kontrach. Niestety, w FMie nie ma opcji atak/obrona i nie umiem tego wyśrodkować. A może wina leży w linii pomocy, że to oni za bardzo się cofają?

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie czy dużo różni się Strategi wyjściowa Kontrola od Przewagi liczebnej?? bo wgrałem taktykę autora Mr Hough "Ultimo Domination 10.3" I własnie tam jest błąd na stronie bo jest napisane przewaga liczebna a wgrało się Kontrola iteraz się zastanawiam co ustawić:P

Odnośnik do komentarza

1) Jakie inne taktyki, oprócz taktyk Mr Hougha, są godne polecenia? Dominacje nie pasują do mojej kadry, w której roi się od skrzydłowych.

2) I nawiązując Mr Hougha - jak to jest możliwe, że u niego zawodnicy co chwilę grają z pierwszej piłki, a przy moim ustawieniu prawie nigdy? Które suwaki za to odpowiadają, bo nigdy nie sądziłem, że jakiś wpływ się na to ma - ale w jego taktyce gra z klepy jest widoczna gołym okiem, co mnie zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...