Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie jak zneutralizować szybkich skrzydłowych przeciwnika?? Ścisłe krycie?? przypisać prawego obrońce do lewego skrzydłowego?? Mam obrońców którzy mają ustawione krycie 1 na 1 ale taki skrzydłowy który ma szybkość/przyspieszenie od 15 w górę mijają ich ja by ich tam nie było

A twoi obrońcy są szybcy? Praw fizyki nie przeskoczysz :) Jak rywal jest znacznie szybszy to i tak ci ucieknie. Możesz spróbować kryć go bardzo krótko, agresywnie odbierać piłkę, faulować tak aby nie mógł się rozpędzić. Tak często Theo Wolcotta wyłączają rywale z gry w rzeczywistości. Twój obrońca musi przede wszystkim doskonale kryć i odbierać, być agresywnym i zdeterminowanym. Ustaw mu obronę niech nie wychodzi do przodu tylko czeka na skrzydłowego i od razu go kosi. Takie granie powinno pomóc ale w ataku będzie ciężej.

Odnośnik do komentarza

no więc obrońców nie mam jakoś powalająco szybkich jeden ma przyspieszenie/szybkość 15/13 a 2 14/13 mam z czego 1 ma kontuzje zastępuje go Alan Sheehan 11/12 mam jeszcze na prawą obronę Daniela Opare 18/17 ale krycie ma na 9 i odbiór 14 niedawno go ściągnąłem wiec nie jest za bardzo zgrany. Gram Leeds United w Coca-Cola Championship taktyką Ultimo Domination

Odnośnik do komentarza

Czyli tacy wolni nie są. Ustaw ich w jednym meczu tak jak pisałem i zobacz jak to będzie wyglądało. W instrukcjach przeciw rywalom daj pressing zawsze, ścisłe krycie i agresywny odbiór piłki. Swoim bocznym daj krycie indywidualne każdy swojego skrzydłowego (możesz tak ustawić tylko jednemu jak boisz się ich jednego skrzydłowego a nie obu). Dodatkowo ustaw im (bocznym obrońcom) agresywny odbiór (chyba że mają agresje >18, wtedy zostaw normalny) i gre przy przeciwniku na 3/4 suwaka. To ich powinno wyłączyć z gry, ale jak są świetnymi dryblerami to pewnie w meczu kilka razy zakręcą twoimi obrońcami. Na takich co się lepiej kiwają niż biegają to ja bym poczekał spokojnie, nie atakował agresywnie, niech on tam sobie przekłada te nogi nad piłką jak Krystyna a jak się zmęczy do mu ją zabiorę, znaczy piłkę :) Ashley Cole kilka razy pokazał jak się gra przeciw C. Ronaldo i jemu podobnym.

Odnośnik do komentarza

Czyli tacy wolni nie są. Ustaw ich w jednym meczu tak jak pisałem i zobacz jak to będzie wyglądało. W instrukcjach przeciw rywalom daj pressing zawsze, ścisłe krycie i agresywny odbiór piłki. Swoim bocznym daj krycie indywidualne każdy swojego skrzydłowego (możesz tak ustawić tylko jednemu jak boisz się ich jednego skrzydłowego a nie obu). Dodatkowo ustaw im (bocznym obrońcom) agresywny odbiór (chyba że mają agresje >18, wtedy zostaw normalny) i gre przy przeciwniku na 3/4 suwaka. To ich powinno wyłączyć z gry, ale jak są świetnymi dryblerami to pewnie w meczu kilka razy zakręcą twoimi obrońcami. Na takich co się lepiej kiwają niż biegają to ja bym poczekał spokojnie, nie atakował agresywnie, niech on tam sobie przekłada te nogi nad piłką jak Krystyna a jak się zmęczy do mu ją zabiorę, znaczy piłkę :) Ashley Cole kilka razy pokazał jak się gra przeciw C. Ronaldo i jemu podobnym.

 

 

poustawiałem tak jak napisałeś 2 mecze było super 3 mecz 2 skrzydłowych obaj szybkość i przyspieszenie powyżej 16 zakręcili obrońcami i do 20 minuty było 3 - 0 to już po meczu do tego napastnicy zawodzą mam problem bodajże od 5 meczy moi napastnicy a przypominam mam ich 3 strzelili może ze 2 - 3 bramki wygrywam dzięki trafieniom Hernaniego po rzutach rożnych.

Odnośnik do komentarza

Mnie bardzo denerwuje to że nawet przy ustawieniu delikatnego odbioru i presingu obrońcy w najmniej odpowiednim momencie opuszczają swoją pozycje i biegną do zawodnika z piłką robiąc miejsce dla wbiegającego napastnika czy skrzydłowego. Boczni obrońcy to już w ogóle jacyś wściekli są:) praktycznie za każdym razem lecą "na raz" ale najgorsze, że zdarza się to środkowym co z reguły kończy się bramką. Ktoś zna na to jakąś receptę??

Odnośnik do komentarza

poustawiałem tak jak napisałeś 2 mecze było super 3 mecz 2 skrzydłowych obaj szybkość i przyspieszenie powyżej 16 zakręcili obrońcami i do 20 minuty było 3 - 0 to już po meczu do tego napastnicy zawodzą mam problem bodajże od 5 meczy moi napastnicy a przypominam mam ich 3 strzelili może ze 2 - 3 bramki wygrywam dzięki trafieniom Hernaniego po rzutach rożnych.

Po pierwsze to nie wygrasz wszystkiego. Po drugie skoro dwa mecze był dobre to znaczy że ta metoda może być skuteczna, a to że w trzecim meczu 3 bramki ci strzelili oznacza tylko że obrońcy mieli słabszy dzień, rozmowa motywacyjna im nie podpasowała, lub np byli zmęczeni po dwóch meczach w krótkim czasie. Przyczyn może być wiele. Poza tym nie musisz tak grać w każdym meczu.

 

Co do napastników to ich skuteczność a raczej jej brak też ma gdzieś swoje przyczyny. Ostatnio dowiedzieliśmy się że tylko co trzecią sytuację sam na sam wykorzysta napastnik i nie ma znaczenia to jakie ma atrybuty, bo to jest ustawione już w silniku gry i bierze się ze statystyk rzeczywistych piłkarzy którzy to ponoć co trzecią taką sytuacje wykorzystują.

Odnośnik do komentarza

poustawiałem tak jak napisałeś 2 mecze było super 3 mecz 2 skrzydłowych obaj szybkość i przyspieszenie powyżej 16 zakręcili obrońcami i do 20 minuty było 3 - 0 to już po meczu do tego napastnicy zawodzą mam problem bodajże od 5 meczy moi napastnicy a przypominam mam ich 3 strzelili może ze 2 - 3 bramki wygrywam dzięki trafieniom Hernaniego po rzutach rożnych.

Po pierwsze to nie wygrasz wszystkiego. Po drugie skoro dwa mecze był dobre to znaczy że ta metoda może być skuteczna, a to że w trzecim meczu 3 bramki ci strzelili oznacza tylko że obrońcy mieli słabszy dzień, rozmowa motywacyjna im nie podpasowała, lub np byli zmęczeni po dwóch meczach w krótkim czasie. Przyczyn może być wiele. Poza tym nie musisz tak grać w każdym meczu.

 

Co do napastników to ich skuteczność a raczej jej brak też ma gdzieś swoje przyczyny. Ostatnio dowiedzieliśmy się że tylko co trzecią sytuację sam na sam wykorzysta napastnik i nie ma znaczenia to jakie ma atrybuty, bo to jest ustawione już w silniku gry i bierze się ze statystyk rzeczywistych piłkarzy którzy to ponoć co trzecią taką sytuacje wykorzystują.

 

 

Wiem wiem ze wszystkiego nie wygram co to by była za gra :) chciałem się dowiedzieć jak można coś poustawiać żeby grać troszke lepiej wielkie dzięki za pomoc będę próbował tych rad co je napisałeś :)

Odnośnik do komentarza

Jest oddane, wystarczy dobrze go ustawić. Dla tych wszystkich którzy narzekają na skuteczność swoich napastników i zwalają to na grę, mam screena który zadaje kłam waszym narzekaniom:

Neto Berola, moje odkrycie w FM 2010. Jakoś nie widać żeby miał problemy ze strzelaniem bramek.

Wielki wyczyn to to nie jest , również mam w składzie takich napastników

Odnośnik do komentarza

dragonfly

Jak możesz to podaj ss z poleceń indywidualnych, bo u mnie sporo lepsi grajkowie pakują non stop w bramkarza, na 5 stuprocentowych okazji wykorzystali tylko jedną...

Nie tylko polecenia indywidualne decydują o skuteczności napastnika. Zapraszam do Akademii Taktycznej. Tam możesz się zapoznać z moją taktyką Iron 2010.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...