Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Moja 10 tj w tym przypadku van der Vaart i gra niezle. Jesli chodzi o podania to ok 55 nawet do 70 w meczu, zalezy jak to sie uklada, wiadomo i z kim gram.

Jesli chodzi o bocznych tj rozbieznosc wg mnie. Wlasnie te taktyke tekstuje na Chelsea Londyn, gdzie ide jak burza - totalna rewelka. Dokupilem tylko Ville, ktory w 8 meczach zaladowal juz 15 bramek oraz Suareza. Tutaj przewage mam miazdzaca i Lampard, ktory jest "10" ma najwiecej podan. No i jesli chodzi o bocznych to mam ich jako atakujacych, przez co kiedy atakuje srodkiem glownie to dolaczaja sie boki i mam masakryczna przewage liczebna ;]

Wiec wlasnie sprawdzilem, ze taktyka chyba jednak ma sens, wymaga jednak zgrania no i coraz to ulepszania skladu.

Odnośnik do komentarza

Ja też tak swego czasu grałem, znaczy się z bocznymi obrońcami z rolą ataku, ale wtedy to muszą być już gwiazdy ligi, szybcy, wytrzymali, ze świetnym przewidywaniem i odbiorem. W Chelsea tacy są i to jest chyba jeden z najlepszych zespołów na taką formacje. Zresztą po kilku sezonach gdy grałem jakiś mecz z Chelsea to właśnie taką taksą na mnie wyszli.

Wracając jeszcze do tej 10 to w obecnym zespole też swojemu OPŚ przydzieliłem taką rolę i gra naprawdę nieźle. W sumie to on raczej nie przypomina takiej klasycznej 10 bo jest bardzo aktywny nie tylko pod polem karnym rywala ale też się wraca po piłkę. Zresztą przypomina mi właśnie swoją grą Lampsa z Chelsea, jest prawdziwym mózgiem. Więc jeśli ktoś chce aby jego OPŚ bardziej rozgrywał niż strzelał to klasyczna 10 z rolą ataku jest idealna.

Odnośnik do komentarza

Gesio to dlatego, ze kiedy "10" jest gwiazda to bierze odpowiedzialnosc gry zupelnie na siebie - a, ze na wyjazdach jest to trudniejsze, to wiecej tego widac. U siebie wiecej zawodnikow gra lepiej, dlatego jest to troche bardziej rownomiernie rozlozone.

 

Wlasnie chodzi o taka "10" jak Lampard, zeby nie gral tylko do przodu ale rozgrywal tez z glebi pola.

 

Musze przyznac, ze w FM 10 gram od paru dni, bo nie mialem wczesniej czasu i jest zrobiony naprawde niezle, zadziwia mnie swoim odbiciem realizmu.

Odnośnik do komentarza

a tak z innej beczki to nie wkurzaja was u rywali killer bramkarze?

wlasnie przed chwila u mnie, strzelilem 5 goli Espanyolowi a Kameni mimo to ma ocene 9.6 :szok:

 

 

 

Mnie to w ogóle nie dziwi dlatego iż w tej grze bramkarze na ogół ciągną dobrze na bramce.. b.często wygrywam mecze po 2-0 3-0 w Bundelsidze Wolfsburgiem a mino to bramkarze zostają MVP.. zapewne w twoim meczu Kameni nie zawinił przy utracie tych 5 bramek.. moze były to błędy obrony albo jakieś kapitalne strzały twoich grajków.. nie wiem nie widziałem tego meczu, ale na pewno C.Kemeni obronił b.dużo sytuacji sam na sam i w ogóle strzałow i dlatego ta nota jest tak wysoka :) Kameni to jeden z lepszych Gk w grze :) w u mnei znalazł by się w 5 najlepszych.. Bajlepszy oczywiście R.Adler, D.Benaglio, Iker, G.Buffon :P

 

Pozdrawiam ;d !

Odnośnik do komentarza

Witam czy gdy ustawię bocznym obrońcą zejście do środka to będą to robili tylko w ataku czy w obronie też

 

To zalezy jakie usposobienie mu dasz. Bedzie ogolnie schodzil, a czy kazesz mu atakowac, czy bronic to Twoja sprawa. W kazdym badz razie on jesli dobrze bedzie sie wywiazywal z powierzonych mu zadan - na ogol zawsze bedzie schodzil. Wg mnie w ataku schodzenie do srodka obroncow to kiepski pomysl, pozdro.

Odnośnik do komentarza

oto moja taktyka którą tworzyłem ją w Interze i sie sprawdziła w lechu tez wiec narazie podam link testujcie a potem ja opisze jak sie wam spodoba

http://www.speedyshare.com/files/20782861/Tak-Tyka_by._h2o.zip

 

ps. zdobylem w pierwszym sezonie interem LM a lechem półfinał LE

 

tu jeszcze mała poprawka -----> http://www.speedyshare.com/files/20807032/Tak-Tyka_Inter_41212_Inter_pa_._2009_.tac

Odnośnik do komentarza

Witam!Mam problem z bocznymi pomocnikami i odgrywającym.Odgrywający ma 192 cm wzrostu,15 skoczności,11 siłą,13 gry głową ale prawie żadne dośrodkowania do niego nie docierają.Oglądając kilka meczy(tylko z kluczowymi momentami)praktycznie ani razu nie było akcji typu zagrania na skrzydło do pomocnika -> strzał głową lub odegranie do drugiego napastnika.Boczni pomocnicy mają ustawione wsparcie lub atak jednak prawie wgl.nie dośrodkowują.W statystykach pomeczowych było np.,że lewy pomocnik 8 razy dośrodkowywał ale ani razu celnie a prawy pomocnik ani razu nawet nie próbował...Co prawda mają dośrodkowania tylko na odpowiednio 11 i 12 ale przynajmniej kilka piłek powinno dotrzeć do celu zważywszy na to ,że to 1 liga polska.Odgrywający też nie jest powalający ale na zaplecze ekstraklasy powinien wystarczyć.W poleceniach taktycznych mam ustawione podania do odgrywającego na głowę.Odgrywający ma w poleceniach atak.Co robić? Mam jeszcze jedno pytania czy funkcja odgrywającego ogranicza się jedynie do zgrywania piłek głową do partnerów czy też gdy ma dobrą sytuację to próbuje strzału głową? Wolałbym raczej ,żeby więcej strzelał.

I jeszcze jeden problem.Moi zawodnicy na 5 sytuacji sam na sam w meczu praktycznie żadnej nie wykorzystują...

Odnośnik do komentarza

Witam!Mam problem z bocznymi pomocnikami i odgrywającym.Odgrywający ma 192 cm wzrostu,15 skoczności,11 siłą,13 gry głową ale prawie żadne dośrodkowania do niego nie docierają.Oglądając kilka meczy(tylko z kluczowymi momentami)praktycznie ani razu nie było akcji typu zagrania na skrzydło do pomocnika -> strzał głową lub odegranie do drugiego napastnika.Boczni pomocnicy mają ustawione wsparcie lub atak jednak prawie wgl.nie dośrodkowują.W statystykach pomeczowych było np.,że lewy pomocnik 8 razy dośrodkowywał ale ani razu celnie a prawy pomocnik ani razu nawet nie próbował...Co prawda mają dośrodkowania tylko na odpowiednio 11 i 12 ale przynajmniej kilka piłek powinno dotrzeć do celu zważywszy na to ,że to 1 liga polska.Odgrywający też nie jest powalający ale na zaplecze ekstraklasy powinien wystarczyć.W poleceniach taktycznych mam ustawione podania do odgrywającego na głowę.Odgrywający ma w poleceniach atak.Co robić? Mam jeszcze jedno pytania czy funkcja odgrywającego ogranicza się jedynie do zgrywania piłek głową do partnerów czy też gdy ma dobrą sytuację to próbuje strzału głową? Wolałbym raczej ,żeby więcej strzelał.

I jeszcze jeden problem.Moi zawodnicy na 5 sytuacji sam na sam w meczu praktycznie żadnej nie wykorzystują...

 

Co do napastnikow w tej grze to normalka. Trening, trening i jeszcze raz trening i moze zlapie super forme, dzieki czemu zacznie byc bardziej skuteczny, a jezeli nie no to pozostanie tak jak jest. U mnie w angielskiej super napastnicy marnuja duzo strzeleckich, to co dopiero w 1. polskiej...

Co do odgrywajacego - to nie jego wina, ze dosrodkowania nie dochodza na jego glowe. Mowi sie, ze taktyke sie robi pod zespol a nie zespol pod taktyke. Chyba, ze masz na to fundusze, jednak w polsce na pewno owych nie ma. Wiec musisz grac taka takyka, pod jaka masz najlepszych zawodnikow. Skoro masz slabych skrzydlowych, sprobuj wiecej grac srodkiem. Jesli wg Ciebie twoj odgrywajacy jest naprawde dobry jak na ligowe warunki i wygrywa pojedynki glowkowe, to ustaw np. obroncow dlugie pilki wtedy beda je sadzic do odgrywajacego. On spelnia role tzw. sciany - czyli zastawia, odgrywa. Jesli ma dogodna sytuacje to oczywiscie strzela. Jesli koniecznie chcesz grac skrzydlami na swojego odgrywajacego to zrob specjalny trening dla swoich skrzydlakow gdzie dosrodkowania itp beda cwiczone bardziej intensywnie. Pocwicz takze rozwiazania z miekkimi badz ostrymi dosrodkowaniami. Kombinuj, ale w sezonie zbyt duzo ustawien nie zmieniaj, trzymaj sie czegos konkretnego, zeby zawodnicy mogli sie troche zgrac. No a tak przede wszystkim, to od tego chyba powinien zaczac. Zobacz jak Twoj odgrywajacy radzi sobie w pojedynkach glowkowych. Wlacz pare meczow poprzednich i zobacz ile pojedynkow glowkowych stoczyl, a ile z tego wygral. Jesli ponad polowe wygrywa, lub okolo 3/4 to juz warto stawiac na odgrywajacego - takie jest moje zdanie.

Ten FM to jest gra raczej srodka pola. Takze zasanow sie czy chcesz grac ciagle angielski drugoligowy styl i tylko wrzucac na drwali, czy moze masz jakies wizje przyszlego grania i zaczniesz troche rozgrywac i przejmowac kontrole na boisku?

 

pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza

Witam!Mam problem z bocznymi pomocnikami i odgrywającym.Odgrywający ma 192 cm wzrostu,15 skoczności,11 siłą,13 gry głową ale prawie żadne dośrodkowania do niego nie docierają.Oglądając kilka meczy(tylko z kluczowymi momentami)praktycznie ani razu nie było akcji typu zagrania na skrzydło do pomocnika -> strzał głową lub odegranie do drugiego napastnika.Boczni pomocnicy mają ustawione wsparcie lub atak jednak prawie wgl.nie dośrodkowują.W statystykach pomeczowych było np.,że lewy pomocnik 8 razy dośrodkowywał ale ani razu celnie a prawy pomocnik ani razu nawet nie próbował...Co prawda mają dośrodkowania tylko na odpowiednio 11 i 12 ale przynajmniej kilka piłek powinno dotrzeć do celu zważywszy na to ,że to 1 liga polska.Odgrywający też nie jest powalający ale na zaplecze ekstraklasy powinien wystarczyć.W poleceniach taktycznych mam ustawione podania do odgrywającego na głowę.Odgrywający ma w poleceniach atak.Co robić? Mam jeszcze jedno pytania czy funkcja odgrywającego ogranicza się jedynie do zgrywania piłek głową do partnerów czy też gdy ma dobrą sytuację to próbuje strzału głową? Wolałbym raczej ,żeby więcej strzelał.

I jeszcze jeden problem.Moi zawodnicy na 5 sytuacji sam na sam w meczu praktycznie żadnej nie wykorzystują...

 

Według mnie odgrywający jest najbardziej efektywny nie wtedy, gdy ma Atak, ale Wsparcie. Poza tym skoczność 15 i gra głową 13 to słabe parametry, żeby dać mu wyłącznie piłki na głowę, zwłaszcza, gdy boczni mają dośrodkowanie 11. To znaczy, że może co druga piłka do niego trafi, a on z tego co trzecią-czwartą wygra, a jeszcze nie wiadomo czy dobrze odegra, sam zanalizuj czy się opłaca. Sprawdź też takie parametry jak Współpraca, Agresja i Determinacja.

 

kingmajster: ja bym powiedział, że ten FM to jest gra 3 napastników. Jeszcze nic w nim mi się nie udało wygrać grając dwójką z przodu.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich mam pytanie jak zneutralizować szybkich skrzydłowych przeciwnika?? Ścisłe krycie?? przypisać prawego obrońce do lewego skrzydłowego?? Mam obrońców którzy mają ustawione krycie 1 na 1 ale taki skrzydłowy który ma szybkość/przyspieszenie od 15 w górę mijają ich ja by ich tam nie było

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...