Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko fajnie, ale nie zawsze da się od razu taką taktykę ustawić. Mało jest drużyn w których jest wielu wartościowych środkowych pomocników od samego początku, dlatego niekiedy jesteśmy skazani na grę skrzydłowymi. Warto by się zastanowić jakie polecenia najlepiej się spisują w tym FM'ie. Może zamiast gry przy linii bocznej dać im schodzenie do środka? Do tego jeszcze ofensywne wejścia bocznych obrońców i mamy coś w stylu gry w piłkę ręczną z "pół lewym", "środkowym", i "pół prawym" rozgrywającym :) Napastnik musiał by być silny, grał by jak obrotowy. Pozostali zawodnicy to np. 2 DM którzy zabezpieczali by tyły wraz z 2 obrońców, oraz pomagali w przejściu z obrony do ataku. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Wąski diament to rewelka tutaj. Pierwszy sezon grałem diamentem z szkydłowymi i 4-2-4 i byłem na dole tabeli, udało mi się podratować na 9 miejsce bo zacząłem grać wąskim diamentem. Obecnie mam 29 mecz sezonu, jestem 1 i mam 6 punktów przewagi nad 2 Marsylią.

Odnośnik do komentarza

Właśnie po raz pierwszy wygrałem tarczę wspólnoty. Wiele razy już wygrywałem w lidze z Chelsea, ale w tarczy nie udawało mi się do tej pory.

 

Moja obecna taktyka 4-1-2-1-2 atak:

http://www.speedyshare.com/files/20712409/4-1-2-1-2_atak_Man_Utd_sie._2014_.tac

 

http://img11.imageshack.us/img11/316/maxymili2.jpg

http://img709.imageshack.us/img709/6773/maxymili.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja gram już 5 sezon Wolfsburgiem i w 4 sezonie nie wygrałem Bundesligi a w poprzednich wygrywałem.. taktyka kompletnie przestała funkcjonować zawodnicy się kompletnie gubią na boisku i nie wiedzą co mają robić :((((

 

Grałem cały czas jedną i tą samą taksa a zawodników mam tych samych w większości.. gram 4-1-2-1-2 nie iem co jest grane ;////

Odnośnik do komentarza

Ja gram już 5 sezon Wolfsburgiem i w 4 sezonie nie wygrałem Bundesligi a w poprzednich wygrywałem.. taktyka kompletnie przestała funkcjonować zawodnicy się kompletnie gubią na boisku i nie wiedzą co mają robić :((((

 

Grałem cały czas jedną i tą samą taksa a zawodników mam tych samych w większości.. gram 4-1-2-1-2 nie iem co jest grane ;////

Też tak mam. Rozpoczął się sezon i zawodnicy rezerwowi, zmiennicy pierwszego składu, bardzo dobrzy, niewiele gorsi od głównej drużyny, przegrali pierwszy mecz z Wolws. Beznadziejnie. Potem grała pierwsza drużyna i wgrała 2:0 Kolejny mecz drugiej drużyny wygrałem ale zacząłem od wpadki było 0:1. Z trudem odbiłem na 2:1. Myślę, że to kwestia formy zawodników, ich rozegrania. Pod koniec sezonu natomiast często przestają grać bo są już znużeni.

Warto wtedy trochę zmienić taktykę. Dać szansę młodym, nich młode wilki zagonią trochę starych wyjadaczy do roboty. Wtedy Ci też jakby się ożywiają i zaczyna im zależeć.

Ogromny wpływ ma atmosfera w drużynie. Kilku niezadowolonych potrafi zasiać niezły ferment. Grają byle jak, nie przykładają się na 100%. Olewają ważne mecze. To powoduje, że drużyna nie gra i przegrywa.

Odnośnik do komentarza

Wszystko fajnie, ale nie zawsze da się od razu taką taktykę ustawić. Mało jest drużyn w których jest wielu wartościowych środkowych pomocników od samego początku, dlatego niekiedy jesteśmy skazani na grę skrzydłowymi. Warto by się zastanowić jakie polecenia najlepiej się spisują w tym FM'ie. Może zamiast gry przy linii bocznej dać im schodzenie do środka? Do tego jeszcze ofensywne wejścia bocznych obrońców i mamy coś w stylu gry w piłkę ręczną z "pół lewym", "środkowym", i "pół prawym" rozgrywającym :) Napastnik musiał by być silny, grał by jak obrotowy. Pozostali zawodnicy to np. 2 DM którzy zabezpieczali by tyły wraz z 2 obrońców, oraz pomagali w przejściu z obrony do ataku. Co o tym sądzicie?

 

To w sumie jest jakiś pomysł.No ja jednak wolałem sprzedać z Lecha Wilka i Peszke za 2.5 miliona ojro i za ta kasę kupisz przecież niezłych graczy.Chociaż myślę ze na nowej łatce(jak może kiedyś wyjdzie) to spróbuje jeszcze raz ze skrzydłowymi taksę zrobić.

Odnośnik do komentarza

A ja wam udostępnię swoją takse sworzoną w stylu klasycznym, nowa metoda nie jest jak dla mnie czymś lepszym czy czymś co w jakiś sposób pomaga tworzyć taktyki.

Stworzyłem ją grając Interem który przejełem w 2014r po tym jak zajął 15 miejsce w lidze. Miłego testowania;p

 

http://www.sendspace.pl/file/dba13911388198ffe9c4918

Odnośnik do komentarza

Ustaw mu nabieg na krotki slupek lub jesli jest wysoki i silny to atakuj bramkarza czy tam pole bramkowe

Troszkę źle się wyraziłem. Chodziło mi o wejścia w pole karne podczas akcji, a nie SFG. Czy w Waszych taktykach napastnik też się spóźnia?

Nie u mnie sie nie spozniaja.Ustaw typ dosrodkowan moze inny

Odnośnik do komentarza

http://w779.wrzuta.pl/plik/3kagpayRmdt/4-3-3_espanyol_espanyol_lip._2011

 

Taktyka, ktora gralem w 3 sezonie w swoim Espanyol Barcelona.

na koniec sez: zajalem 3 miejsce, doszedlem do finalu PE (przegrana z szejkami :/)... Testowalem tez w Polsce, dok. w Wisle, to po 11 kolejkach mialem 2 pozycje ze strata 1 pkt do lidera (polonia warszawa omg)... Testujcie u siebie :)

Odnośnik do komentarza

przewaga liczebna na wyjeździe?

 

przewaga liczebna, i jeśli grasz Valencią to możesz dać spokojnie też grę na większym ryzyku. myśle że tej klasy zawodnicy sobie poradzą ;] chociaż akurat mając Silvę w składzie raczej bym się zdecydował na zwykłą complete dominance z Silvą na OPŚ.

Odnośnik do komentarza

Witajcie.

Opisze moj styl grania, moze mi ktos pomoze?

 

Gram Sunderlandem, wlasnie zaczynam drugi sezon w anglii. Pierwszy byl niezbyt udany, bylem w dolnej czesci tabeli.

Moja taktyka to:

 

------BR------

-------------

OP--OS-OS--OL

-----DP------

--PS----PS---

-----OP------

---N-----N----

 

Moja filozofia gry to plynna kontrola gry. Czy nie wymagam zbyt wiele od swoich zawodnikow w tak mocnej lidze? Czesto zawezam gre srodkiem pola, staram sie grac duzo krotkimi podaniami. Dopiero wzmacniam sobie sklad, jednak srodek pomocy mam dosc dobry [z van der Vaartem na czele od zeszlego sezonu, oraz wlasnie dokupilem Beckhama, ktory przyda sie przy rozgrywaniu i stalych fragmentach gry]. Z przodu biegaja sobie Suarez i Adriano, czyli duet dosc uzupelniajacy sie i mysle ze powinien strzelac dosc sporo, jednak poki co tego nie czyni.

Jesli chodzi o poszczegolne ustawienia tj typowe: boczni wsparcie, srodkowi obroncy, defensywny tylko od obrony, srodkowi od wsparcia, ofensywny srodkowy to typowa "10" do kreowania gry, Suarez to kompletny napastnik a Adriano to odgrywajacy, badz srodkowy napastnik [zastanawiam sie nad tym].

 

Tak wiec prosze o rady, co moge poprawic w grze, a moze w ogole zmienic poki jest czas? [poczatek sparingow]. Chodzilo mi o to, aby moi zawodnicy kontrolowali to, co dzieje sie na boisku, abym nie gral z kontry bo to wg mnie jest gra taka na farta dla slabych zespolow, a u mnie kadra krystalizuje sie juz niecienko. W tak przecietnym zespole na razie unikam gry, by skrzydla atakowaly - dalem tylko wsparcie bo z powrotem do obrony moze byc gorzej czyli rowniez z silami. Na bokach mam Srne i Insue, ale zmiennikow juz tak wartosciowych nie mam.

Mam tempo gry wolne, stosuje glownie krotkie podania. Mysle, ze staralem sie wszystko dopracowac ... a jednak. Cos nie gra, wyniki sa slabe, dosc tego powiedziec, ze na poczatku sezonu byly lepsze, a potem im dalej w sezon tym gorzej. Na pewno to jest tez kwestia zgrania sie zawodnikow i moze zaczna w sezonie grac lepiej, jednak czy ta taktyka w ogole wg was ma sens? Dzieki z gory za pomoc, pozdrawiam i czekam na porady/uwagi.

 

Ahh no i jeszcze jedno pytanie, ktore mnie strasznie nurtuje. Czy zmieniac taktyke przed meczami? Chodzi o nastawienie, albo nawet filozofie? Czy robic to juz w trakcie meczow? Czy jesli zmieniac, to w panelu zanim rozpocznie sie mecz w taktyce, czy jak juz bede w trybie meczowym to wtedy zmieniac te ustawienia? Czy warto zmieniac styl gry np. jak jestem faworytem i gram u siebie na KONTROLE, a jak gram na wyjezdzie i sa rowne szanse albo jestem skazany na porazke, to dawac kontre? Dla mnie wydaje sie to logiczne, tylko nie wiem jak z zastosowaniem tego w grze?

Odnośnik do komentarza

 

 

Ahh no i jeszcze jedno pytanie, ktore mnie strasznie nurtuje. Czy zmieniac taktyke przed meczami? Chodzi o nastawienie, albo nawet filozofie? Czy robic to juz w trakcie meczow? Czy jesli zmieniac, to w panelu zanim rozpocznie sie mecz w taktyce, czy jak juz bede w trybie meczowym to wtedy zmieniac te ustawienia? Czy warto zmieniac styl gry np. jak jestem faworytem i gram u siebie na KONTROLE, a jak gram na wyjezdzie i sa rowne szanse albo jestem skazany na porazke, to dawac kontre? Dla mnie wydaje sie to logiczne, tylko nie wiem jak z zastosowaniem tego w grze?

Każdą zmianę wprowadzaj już w trybie meczowym bo to nie spowoduje zmiany w kolejnych meczach tylko w tym jednym konkretnym. Inaczej po kilku meczach twoja taktyka przestała by w ogóle funkcjonować. A co do Twojej taktyki to takie ustawienie ma potencjał nie lichy bo najlepsze taksy pod FM10 powstały w oparciu o taką formację. Ja na twoim miejscu dałbym bocznym obrońcom obronę zamiast wsparcia bo Angole lubią grać skrzydłami :) I mam pytanie do Ciebie. Ile twoja klasyczna 10 ma średnio podań w meczu??

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...