Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś sprawdzone metody gry dla obrońców? Bo gram Atletico i po 7 kolejkach mam już 14 straconych bramek, a obrońców kiepskich nie mam. Moje polecenia, które od trzech wersji gry się świetnie sprawdzały tutaj zawodzą i już kompletnie nie mam pomysłu. Pewnie Wy też jakiejś Ameryki nie odkryliście, ale z pewnością kilku z Was lepiej idzie gra w defensywie. Przypomnę, że ja preferuję starą metodę - na suwakach. :)

 

Stare metody rlz :D Dokładnie z czym masz problem? Bramki tracisz ponieważ taksa nie działa, czy obrońcy ciency? :> Może robiłeś jakieś zakupy do defensywy i jeszcze się nie zgrali? Daj może jakieś screeny z taksą, polecenia piłkarzy itp. Coś może wspólnie się wykombinuje ;]

Odnośnik do komentarza
Macie jakieś sprawdzone metody gry dla obrońców? Bo gram Atletico i po 7 kolejkach mam już 14 straconych bramek, a obrońców kiepskich nie mam. Moje polecenia, które od trzech wersji gry się świetnie sprawdzały tutaj zawodzą i już kompletnie nie mam pomysłu. Pewnie Wy też jakiejś Ameryki nie odkryliście, ale z pewnością kilku z Was lepiej idzie gra w defensywie. Przypomnę, że ja preferuję starą metodę - na suwakach.

Zależy w czym jest problem. Możesz zagrać delikatniej w odbiorze i pressingu, oraz wąsko i cofniętą obroną wtedy powinni dobrze utrzymywać szyk i nie będą przepuszczać prostopadłych piłek. Problemem mogą być za to strzały z dystansu ale to można rozwiązać defensywnym pomocnikiem.

Odnośnik do komentarza

Problem tkwi w tym, że często gubią krycie, zachowują się jakby byli zagubieni np. dwóch śr obr w jednym miejscu, obok siebie. Zaraz porobię screeny, będziecie wiedzieć o co mi chodzi. Problem na pewno nie tkwi w zgraniu, bo sprowadziłem tylko jednego obrońcę na początku okienka transferowego i grali przez cały sezon przygotowawczy i pierwsze mecze razem. Ich poziom też nie jest taki zły (krycie mają po 16, odbiór też), a atrybuty fizyczne i psychiczne też nie są słabe.

 

Polecenia śr obr:

http://www.wgraj.org/img.php?mode=full&file=12397

 

Polecenia bocznych:

http://www.wgraj.org/img.php?mode=full&file=12395

 

Syt. 1:

http://www.wgraj.org/img.php?mode=full&file=12393

 

Syt. 2:

http://www.wgraj.org/img.php?mode=full&file=12396

 

Podaje tylko sytuacje z jednego meczu, ale takie jak przy tej drugiej bramce zdarzają się częściej..

 

Aha, a jak radzicie sobie, gdy przeciwnik gra już 4-2-4? W poprzednich wersjach też dawałem radę, a tutaj są problemy.

Odnośnik do komentarza

Ja na Twoim miejscu stoperom dałbym mentalność 4-5, podania dość krótkie, grę przy przeciwniku na środek, wyłączył ataki z głębi pola (po kiego dajesz to stoperom? żeby nadziewać się na kontry? :> ). Bocznym obrońcom też daj gpp na środek.

 

Fajnie byłoby gdybyś dał polecenia zespołowe, bo z indywidualnych nie wszystko można wyczytać.

Odnośnik do komentarza

Zacząłem 3 sezon WIsłą.

1 sezon

zdobycie mistrza i awans do 1/8 LM

2 sezon mistrz i awans z fazy grupowej LM do 1/16 LE potem awans do 1/8 LE

Mam tez wielu dobrych pilkarzy jak na polską ligę.

http://img21.imageshack.us/i/skladwisly.jpg/

Mam jednak problem.

Z takim składem powinienem łatwo i gładko wygrywac z zespolami polskimi.

Jednak kazdy mecz to są męki.

Caly dzien spedzilem na tworzeniu i sprawdzaniu wielu taktyk i nic nie pomaga.

Morale zespolu dobre rozmowy motywacyjne tez wedlug instrukcji poradnika.

Potrzebna mi dobra i SOLIDNA taktyka.

Pomocy. nerwica mnie już łapie

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to jednak rozmowy motywacyjne, nie umiesz zmotywować zawodników. Z taką paką (pewnie się edytorem bawiłeś- McDonald, Viana, Milito, Majewski, Janczyk) powinieneś lać wszystkich na krajowym podwórku z łatwością. Niestety w tym FM bardzo często jest problem z motywowaniem grajków pod słabszych rywali. Nie wiem na jakiej podstawie sądzisz, że rozmówki masz dobre? Bo tak piszą w jakimś poradniku? Nie wszystko co jest w poradnikach musi się w 100% sprawdzać. Czasem lepiej ruszyć głową i zrobić coś po swojemu.

A jeśli to rzeczywiście wina taksy to musisz być kompletną nogą żeby z takim składem mieć problemy.

Mam jeszcze pytanie, skoro tyle czasu spędzasz na tworzenie nowych taktyk i ich testowanie to ile meczów poświęcasz na tą drugą czynność?

Odnośnik do komentarza

nie bawilem sie.wystarczy zarobic duzo kasy w LM i na sprzedazy pilkarzy i troche podciagnac reputacje klubu.

Milito, nakamura,Majewski,Viana-za darmo ,konczyly sie im kontrakty :)

Brozka sprzedalem za 10 mln euro wiec kasy mam nie tylko jego sprzedalem drogo.

Kupuje mlodych i pozniej sprzedaje jak podrozeją.Nia bawilem sie zadnym edytorem,,transfery ,,prawdziwe".

postanowilem testowac taktyke na jednym czy 2 meczach tzn wczytuje ciagle ten mecz szukajac dobrej taktyki.

Odnośnik do komentarza

ogólnie to troche masz słabych bocznych obrońców i napastników. środkowi pomocnicy na chwilę obecną może jakoś ujdą w tłumie. ja bym tu wstawił takse complete dominance i skład: stachowiak - kowalczyk, milito, sadlok, fofana - djemba-djemba (lub traore - nie znam go więc nie wiem czy lepszy) - garguła (majewski), hugo viana - nakamura - mcdonald, janczyk. do tego podania na wolne pole, nękanie rywali i gra na zwiększonym ryzyku.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to jednak rozmowy motywacyjne, nie umiesz zmotywować zawodników. Z taką paką (pewnie się edytorem bawiłeś- McDonald, Viana, Milito, Majewski, Janczyk) powinieneś lać wszystkich na krajowym podwórku z łatwością. Niestety w tym FM bardzo często jest problem z motywowaniem grajków pod słabszych rywali. Nie wiem na jakiej podstawie sądzisz, że rozmówki masz dobre? Bo tak piszą w jakimś poradniku? Nie wszystko co jest w poradnikach musi się w 100% sprawdzać. Czasem lepiej ruszyć głową i zrobić coś po swojemu.

A jeśli to rzeczywiście wina taksy to musisz być kompletną nogą żeby z takim składem mieć problemy.

Mam jeszcze pytanie, skoro tyle czasu spędzasz na tworzenie nowych taktyk i ich testowanie to ile meczów poświęcasz na tą drugą czynność?

 

nie trzeba sie edytorem bawic

cos sie osiaga to zawodnicy chca juz przychodzic a i nie ktorzy sa na sprzedaz..

a co do siania to bez problemu, majac na transfery 5mln to potrafie nakupic kilkarzy za 30-40mln , przy tym nikogo nie sprzedajac

Odnośnik do komentarza

http://img215.images...s/i/skladm.jpg/

skład

 

http://img686.images...transferyu.jpg/

transfery-jak widac mozna i bez edytora -:) nawet jeszce na plus wyszedlem w kasie :D

 

http://img97.imagesh...s/i/napast.jpg/

na atak chyba tez nie powinienem nazekac :D ?

bynajmniej na Janczyka :D

w kazdym meczu minimum jeden gol :)

Dostałem za Małeckiego oferte 8 mln euro od reki :) wiec w zime nowe wzmocnienia szykuje :)

 

http://img97.imageshack.us/i/fofana.jpg/

kupiony za 110 k euro a za rok czy dwa beda koleeejne miliony euro :D

tak trzeba sobie radzic w polsce niestety :D

szukac mlodych utalentowanych ;P lub starszych bez kontraktow:D

Odnośnik do komentarza
Ja na Twoim miejscu stoperom dałbym mentalność 4-5, podania dość krótkie, grę przy przeciwniku na środek, wyłączył ataki z głębi pola (po kiego dajesz to stoperom? żeby nadziewać się na kontry? :> ). Bocznym obrońcom też daj gpp na środek.

 

Fajnie byłoby gdybyś dał polecenia zespołowe, bo z indywidualnych nie wszystko można wyczytać.

 

Zespołowe (formacja 4-4-2): http://www.wgraj.org/img.php?mode=full&file=12435

 

A ataki z głębi pola zostawiłem jak są, bo przy ustawieniu rzadko idzie linia do tyłu i zawodnik będzie schodził po stracie piłki na pozycję libero - tak mi się przynajmniej zawsze wydawało. A wyższe ustawienie gpp nie spowoduje rozerwania obrony i piłek za plecy? Co do nastawienia - stosowałem zawsze system dwójkowy i dlatego takie nastawienie obrońców.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie jest tak, że im, relatywnie, lepsi obrońcy tym wyżej można grać. Jednak nawet delikatny pressing i cofnięta obrona może być skuteczna tylko traci się wtedy na posiadaniu piłki. Ja tak gram w Serie C2 i jest to skuteczne. Ostatnio poleciłem swoim zawodnikom agresywny odbiór i nękania rywala i skończyło się to okiwaniem mojego obrońcy na 16 metrze przed bramką.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie jest tak, że im, relatywnie, lepsi obrońcy tym wyżej można grać. Jednak nawet delikatny pressing i cofnięta obrona może być skuteczna tylko traci się wtedy na posiadaniu piłki. Ja tak gram w Serie C2 i jest to skuteczne. Ostatnio poleciłem swoim zawodnikom agresywny odbiór i nękania rywala i skończyło się to okiwaniem mojego obrońcy na 16 metrze przed bramką.

to jest dobre gdy gonisz wynik

Odnośnik do komentarza

Ja zawsze gram wysuniętą obroną, nawet jeśli defensorzy nie są zbyt szybcy. Szybkość można nadrobić ustawianiem się. Jeśli gra się piątką w pomocy, tak jak ja i mam dwóch defensywnych pomocników, to oni kasują większość piłek. Zgarniają też główki wybijane przez stoperów. Naprawdę warto grać wysoką defensywą. Ale tylko jak ma się dwóch środkowych pomocników z zadaniami defensywnymi, którzy asekurują obronę.

Odnośnik do komentarza

Zastanawia mnie twoja taktyka.

 

Grasz skrzydłami a czy nie lepiej środkiem? Ja gram środkiem i mam dobre efekty. Ustawienie 4-1-2-1-2. Mocno w atak idę i nie kombinuję ze szczegółowymi ustawieniami bo tam zazwyczaj można coś popsuć a nie poprawić.

 

Na dodatek masz nieregularnie ustawiony zespół. Dopóki skauci przeciwników niewiele o tobie widzą, to gra Ci się dobrze, ale jak już w lidze Cię rozpracowali to leżysz. No i w końcu masz zawodnika na lewym skrzydle który nie lubi tam grać. Z tej mąki nie będzie chleba ;)

 

Daj tak:

1/ czterech obrońców w tym boczni z funkcją wsparcia, środkowi obrony (nie stoperów),

2/ Potem defensywny pomocnik z funkcją rygiel defensywy / obrona,

3/ Potem dwóch środkowych pomocników z funkcją atak,

4/ Potem ofensywny pomocnik z funkcją wysunięty rozgrywający / atak,

5/ potem dwóch napastników z funkcjami cofnięty napastnik / atak.

 

Wszystko środkiem, żadnych skrzydeł.

 

1/ Teraz jeżeli grasz ze słabszymi przeciwnikami to dajesz przewagę liczebną.

2/ Jeżeli grasz z silniejszymi to dajesz standardową (lub kontratak) nie testowałem kontrataku

3/ Jeżeli grasz z równymi sobie trochę się boisz, ale masz duże szanse na wygrana to graj standardową.

 

Niech grają tak jak ty chcesz, a nie jak narzuci przeciwnik. Jak przegrywam, to daję zawsze przewagę liczebną i to ryzykowne, ale już kilka razy wyprowadziłem dzięki temu wynik. Przykładowo w pucharze aston villa walnęła mi karnego na początku a mi nie szły ataki potem do połowy było 0:1. Dałem przewagę liczebną i wygrałem 3:1. Pod koniec meczu można tez dać agresywny odbiór piłki. Wtedy kartki już tak nie bolą bo jak Ci zdejmą zawodnika to tylko na kilka minut. Poza tym zmieniaj najbardziej zmęczonych lub tych z kartkami ok 50-60 minuty meczu. Zawsze zostawiaj sobie jedną zmianę na kontuzję.

 

Ja jeszcze dodaję pułapki offsidowe zawsze na tak i kontry zawsze na tak.

 

Robiąc transfery zadbaj nie tylko o dobrych zawodników na sezon, ale też aby pasowali do wybranej przez Ciebie taktyki.

 

No i zawsze przed meczem każ grać agresywnie przeciw środkowym obrońcom przeciwników aby się bali i każ zagrywać im na nie tą nogę chyba, że mają obie mocne. Ja daję zagrywanie na nie tą nogę wszystkim zawodnikom drużyny przeciwnej których grają tylko jedną (poza bramkarzami). Nawet tym z ławy :) bo jak wejdą, to już ich niwelujemy.

 

Taktykę i wyniki z ostatniego sezonu mogę wrzucić popołudniu. Ponad pół sezonu grałem 4-1-2-1-2 ale mniej agresywnie dawałem już starą taktykę kilka stron temu. Jednak po przegranej w dwumeczu ćwierćfinał LM 2:5 z Juve wkurzyłem się postanowiłem coś zmienić. Po zmianie nastawienia pomocy na atak drużyna odzyskała skrzydła.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...