Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Też miałem solidne problemy z tym ustawieniem przeciwnika, lecz znalazłem na to sposób. 4-1-2-1-2, bardzo wąsko, nastawienie kamikadze, tempo wolne, bardzo płynnie i cofnięta linia obrony :) Początkowo miało to być ustawienie tylko porzeciwko 4:5:1 i jemu podobnych ale tak dobrze zaczęło się spisywać, że zostało moim podstawowym :)

Odnośnik do komentarza

http://i48.photobucket.com/albums/f211/jan111to/1-10.jpg

 

oto rysunek poglądowy. Szukam pomocy jak ustawić polecenia indywidualne, by moi OP P/L - wybiegali za plecy obroncow, gdzie dostawaliby pilki od swoich rozgrywajacych na wolne pole, dobiegali i albo podawali do napadziora albo sami wykanczali akcje.

 

Dla OP PL:

1) Ustawic taxe: szeroko - normalnie - wasko??

2) ustawic : wybiegaj na wolne pole-graj szeroko-??

3) ograniczona-nieograniczona

4) scisle krycie: tak-nie

 

etc... prosze o podpowiedzi z gory ty :)

Odnośnik do komentarza

http://i48.photobuck...n111to/1-10.jpg

 

oto rysunek poglądowy. Szukam pomocy jak ustawić polecenia indywidualne, by moi OP P/L - wybiegali za plecy obroncow, gdzie dostawaliby pilki od swoich rozgrywajacych na wolne pole, dobiegali i albo podawali do napadziora albo sami wykanczali akcje.

 

Dla OP PL:

1) Ustawic taxe: szeroko - normalnie - wasko??

2) ustawic : wybiegaj na wolne pole-graj szeroko-??

3) ograniczona-nieograniczona

4) scisle krycie: tak-nie

 

etc... prosze o podpowiedzi z gory ty :)

 

Moim zdaniem to przede wszystkim trzeba zawodnikom krzyknac: "podania na wolne pole" i "zagrania na skrzydła" (czy jakos tak z pamieci pisze) jezeli chcesz uruchamiac skrzydlowych. No i oczywiscie w poleceniach indywidualnych "atak z glebi pola" i "rajdy z pilka" trzeba ustawic na "czesto".

Odnośnik do komentarza

Witam, proszę o pomoc w prowadzeniu mojego zespołu (Wisła Kraków), używam taktyki complete dominance 10.2, dotychczas taktyka spisywała się dobrze, wywalczyłem awans do fazy grupowej LM, w innych rozgrywkach także jest bardzo dobrze, ale do czasu, jestem 1,5 miesiąca przed zimowym okienkiem i w tym momencie taktyka jak by przestała działać, tzn wyniki są dużo słabsze, na początku wygrywałem ze śląskiem nawet do 6:0 a teraz dostaje baty na wyjeździe od Lecha i na własnym terenie od Odry Wodzisław, próbowałem sam pokombinować i przywrócić wcześniejszy poziom gry ale mi się nie udało, zmieniłem prawemu napstnikowi strategie czy tam styl na kompletny napastnik, prawy napastnik bez zmian lis pola karnego. Zmieniałem ogólną strategie zespołu na kontrole, zagrałem tak 2 mecze no i było trochę lepiej ale to nadal daleko to wcześniejszego poziomu gry kiedy to przeciwnik niemalże nie istniał. Obserwowałem jak gra moja drużyna i postaram się teraz opisać co według mnie najbardziej "niszczy" poziom gry, drużyna gubi piłkę w początkowej fazie ataku, ich podania są często przechwytywane przez przeciwników, środkowi obrońcy popełniają błędy a to prowadzi do sytuacji 1 na 1. Proszę o pomoc, mój skład to :

 

--------------------------S Lung jr--------------------------

 

---P Alvarez---Głowacki----Marcelo------P Brożek----

 

---------------------------Diaz-------------------------------

 

-----------------Garguła------Stilic-------------------------

 

----------------------Łobodziński---------------------------

 

------------Lewandowski----P Brożek-------------------

 

Nie jestem zaawansowanym graczem w FM, tak właściwie to dopiero zaczynam grać w tą grę, wcześniej grałem tylko w FM09.

Mam jeszcze pytanie dotyczące rozmów motywacyjnych, jak motywować piłkarzy na meczach wyjazdowych z równorzędnym przeciwnikiem, jak gdy przeciwnik jest mocniejszy i jak gdy jest słabszy ??

Odnośnik do komentarza

Zastosowałem się do powyższych porad ale nadal moja drużyna nie gra na tyle dobrze co na początku sezonu, mecz przeciwko ruchowi Chorzów na wyjeździe zakończył się wynikiem 2:2, u mnie 2 bramki strzelił Stilic, strategia na której grałem ten mecz to "kontrola" + parę instrukcji z ławki, proszę o pomoc w polepszeniu gry mojego zespołu

Odnośnik do komentarza

A statystyki drużynowe się zmieniły? Masz kłopot z posiadaniem piłki lub coś takiego? Z tego co napisałeś nie wiele można pomóc. Jednak ja proponuje cofnąć kogoś z pomocy aby pomógł rozegrać piłkę i przejść do ataku. Zmień jednemu PŚ nieco nastawienie, ataki z głębi i rajdy, aby poczekał nieco i nie uciekał do przodu, wtedy obrońcy będą mieli więcej opcji podania piłki

PS. Jeśli wszystkie ustawienia w taktyce są robione "ręcznie" to zmiana strategi czy polecenia z ławki nie działają bo każdy aspekt jest sztywno określony przez twórce taksy. Nie wiem czy u ciebie tak jest ale lepiej to sprawdź

Odnośnik do komentarza

W zremisowanym meczu z ruchem chorzów miałem 51 % posiadania piłki, 71 % podań celnych, 13 strzałów na bramkę z czego 5 w cel, 2 strzały z dystansu, 116 przebiegniętych kilometrów, w meczu z piastem na wyjeździe gdy taktyka jeszcze "działała" miałem nawet gorsze statystyki od tych poza strzałami, było ich 12 a z nich 8 celnych.

A co do ustawień w taktyce robionych ręcznie to tak są one prawie wszystkie robione ręcznie, sugerujesz abym je "odznaczył" ???

Zastanawiam się też czy jednemu środkowemu obrońcy nie dać polecanie żeby grał tylko na własnym polu karnym, tzn żeby zapobiegał sytuacją 1 vs 1 poprzez zostanie z tyłu gdy reszta próbuje przebić się pod pole karne przeciwnika. I jakie krycie dać środkowym obrońcą 1 na 1 czy może strefowe ?? Boczni mają ustawione 1 na 1.

Co do środkowych pomocników to mieli ustawione żeby grali maksymalnie na całym boisku, jednemu zmieniłem na "własna połowa" suwak jest ustawiony na środku, a temu drugiemu ŚP ( u mnie Garguła) może zaznaczyć żeby szukał gry ?

Odnośnik do komentarza

W zremisowanym meczu z ruchem chorzów miałem 51 % posiadania piłki, 71 % podań celnych, 13 strzałów na bramkę z czego 5 w cel, 2 strzały z dystansu, 116 przebiegniętych kilometrów, w meczu z piastem na wyjeździe gdy taktyka jeszcze "działała" miałem nawet gorsze statystyki od tych poza strzałami, było ich 12 a z nich 8 celnych.

A co do ustawień w taktyce robionych ręcznie to tak są one prawie wszystkie robione ręcznie, sugerujesz abym je "odznaczył" ???

Zastanawiam się też czy jednemu środkowemu obrońcy nie dać polecanie żeby grał tylko na własnym polu karnym, tzn żeby zapobiegał sytuacją 1 vs 1 poprzez zostanie z tyłu gdy reszta próbuje przebić się pod pole karne przeciwnika. I jakie krycie dać środkowym obrońcą 1 na 1 czy może strefowe ?? Boczni mają ustawione 1 na 1.

Co do środkowych pomocników to mieli ustawione żeby grali maksymalnie na całym boisku, jednemu zmieniłem na "własna połowa" suwak jest ustawiony na środku, a temu drugiemu ŚP ( u mnie Garguła) może zaznaczyć żeby szukał gry ?

Nie sugeruje abyś "odznaczał" bo taksa będzie wtedy już zupełnie inna, chodzi mi tylko o to że musisz teraz wszystko modyfikować ręcznie. Jak działają polecenia z ławki fajnie opisane jest tu, przzeczytaj to i będziesz wiedział co musisz zrobić aby uzyskać np "cofnięcie do defensywy" czy "podania w pole karne" bo u ciebie to nie będzie działać.

Chyba obaj obrońcy środkowi powinni zostać z tyłu? Chodzi ci o to aby dać mu "grę przy przeciwniku" tylko we własnym polu karnym? To dobry sposób ale musi to być obrońca z dobrym przyspieszeniem, przewidywaniem i agresją. Normalnie można uzyskać to dając rolę "zabezpieczenie", więc musisz sprawdzić na jakiejkolwiek innej taksie co zmienia się piłkarzowi gdy mu taką rolę ustawisz i potem wprowadzić to do swojej taksy.

U tych środkowych pomoćników to też piszesz chyba o grze przy przeciwniku tak? To inaczej jest pressing i raczej nie odpowiada za to jak piłkarz się zachowuje gdy ty masz piłkę. Nie musisz tego zmieniać chyba że zawsze pod koniec meczu zawodnicy są wyczerpani. W twojej taktyce środkowi pomocnicy są bardzo ofensywni, więc tak jak ci radziłem jednemu zmień nastawienie (ustaw np dokładnie na środku), ataki z głębi pola ustaw na rzadko, i możesz spróbować "szukania gry".

Odnośnik do komentarza

Macie jakieś sprawdzone metody gry dla obrońców? Bo gram Atletico i po 7 kolejkach mam już 14 straconych bramek, a obrońców kiepskich nie mam. Moje polecenia, które od trzech wersji gry się świetnie sprawdzały tutaj zawodzą i już kompletnie nie mam pomysłu. Pewnie Wy też jakiejś Ameryki nie odkryliście, ale z pewnością kilku z Was lepiej idzie gra w defensywie. Przypomnę, że ja preferuję starą metodę - na suwakach. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...