Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

zmień taktykę ale nie wiem czy to pomoże. ja grając Tottenhamem po rewelacyjnym sezonie zawsze następny jest słaby lub bardzo słaby.

 

a to dziwne bo ja zawsze mam ze drugi sezon jest lepszy od pierwszego...

 

i nie wiadomo co jest tego przyczyna w fm 09 grajac interem w ciagu 4 lat wygralem 4 razy serie a i 2 razy lm a tu widze ze bedą duze problemy poniewaz z grupy nie wyjde ...

Odnośnik do komentarza

chodzi mi o to że jeśli wygram np. ligę i jakiś puchar to w następnym sezonie mam dużo remisów a moja drużyna nie gra na miarę swoich możliwości a znów kolejny sezon jest b. dobry, zawodnicy walczą i raczej jestem w czołówce

miałem również takie akcję że w sezonie przegrałem tylko 2 mecze w lidzę, na koniec byłem 1 ale w krajowych pucharach odpadłem w 1 i 3 kolejce z jakimiś cieniasami

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie

 

Przytrafiła mi się taka oto sytuacja:

Gram Birmingham City (Patch 10.2 - 1-szy sezon). Właśnie rozgrywałem mecz na wyjeździe z Hull City (3 mecz sezonu, zespół dopiero się dociera). Taktyka, którą gram to 4-4-2 z ram taktycznych FM09 + moje modyfikacje (STRZAŁKI, NIE KREATOR). Akurat w tym meczu ustawienie jest bardzo defensywne, ponieważ duża liczba kontuzji i nie ma za bardzo kto grać. Po mniej więcej 25 minutach wychodzę na prowadzenie 3:0 !! Trzy szybkie kontry i 3 razy bum. Ale teraz w 26 minucie Geovanni strzela bramkę na 3:1 i Hull, które do tej pory stało jak wryte zaczyna bardzo ostro cisnąć. Bardziej defensywnie niż gram już się nie da (chyba). CO ROBIĆ ????

Ten mecz oczywiście się skończył, ale mam pytanie co Wy byście zrobili na moim miejscu, bo ja zgłupiałem w tym momencie...

Odnośnik do komentarza

Witam mam takie pytanie: otóż w edytorze każda z drużyn ma swoje statystyki tzn. np. ofensywa, tempo, szerokośc gry albo ulubiona formacja. Czy te statystyki mają znaczenie, gdy gracz steruje klubem czy tylko gdy są sterowane przez komputer? Czy jeżeli np. obejmuję klub ze słabym poziomem krycia to będzie to miało znaczenie w grze mojego zespołu?

Odnośnik do komentarza

Witam,

Potrzebuje porady odnośnie stworzonej przeze mnie taktyki. Pozwoliła mi ona awansować Hetmanem Zamość do ekstraklasy piłkarskiej, już w sezonie 2010 2011. Niestety ostatnio moja drożyna zaczyna osiągać coraz słabsze wyniki. W 14 meczach obecnego sezonu moi piłkarze strzelili 20 bramek stracili 6.Wygrałem 10 meczy po 2 zremisowałem i przegrałem.

 

Oto moja taktyka:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b15d8762eef20bed.html

 

Ustawienia drużynowe

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5c7f0228b9cdb052.html

 

Ustawienia piłkarzy

BR- Bramkarz-libero zad. Obrona

OP/OL- Boczny wysunięty obrońca zad. Wsparcie

OS- Obrońca grający piłka zad. Obrona

OS- Środkowy obrońca zad. Obrona

DPŚ- Rygiel defensywny zad. Obrona

PŚ- Cofnięty rozgrywający zad. Wsparcie

PŚ- Wysunięty rozgrywający zad. Atak

OPP/OPL- Schodzący napastnik zad. Atak

N - Napastnik zad. Atak

 

 

Nich mi ktoś doradzi co mógłbym w niej zmienić!! Dodam że nigdy nie tworzyłem własnej taktyki zawsze jakaś ściągałem z neta, wiec to mój pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza

Ale nic w ustawieniach więcej nie zmieniałem. Wszystko po za tym co widać jest ustawione domyślnie.

Problemem jest słaba skuteczność mojej drużyny.

 

 

 

"Już sobie sam pomoglem przesuwajac jednego z pomocników na OPŚ. Jak narazie sprawdza sie bardzo dobrze i udalo mi sie wyjsc z grupy w pucharze uefa i byc na 1 miejscu w lidze"

Odnośnik do komentarza

chodzi mi o to że jeśli wygram np. ligę i jakiś puchar to w następnym sezonie mam dużo remisów a moja drużyna nie gra na miarę swoich możliwości a znów kolejny sezon jest b. dobry, zawodnicy walczą i raczej jestem w czołówce

miałem również takie akcję że w sezonie przegrałem tylko 2 mecze w lidzę, na koniec byłem 1 ale w krajowych pucharach odpadłem w 1 i 3 kolejce z jakimiś cieniasami

 

Jeśli chodzi o ligę i o to, że w pierwszym sezonie jest dobrze, później tak sobie, a później znowu dobrze, to wydaje mi się, że FM po prostu myśli(Chociaż tu pewnie Ameryki nie odkryłem). Jak wiadomo nie jest to już gra, gdzie można mieć "killer taktykę" na całą karierę. Ja to widzę tak: W pierwszym sezonie stworzyłeś fajną taktykę i Twoja drużyna wszystkich lała bez problemu. Natomiast w drugim sezonie Twoja drużyna była tak groźna dla innych managerów, że ustawiali swój zespół i taktykę pod Twoją drużynę. Dlatego jak grałeś cały czas jedną taktyką to Cię, rozszyfrowali. Natomiast jeśli chodzi o trzeci sezon, że znowu szło Ci dobrze i wygrywasz, to w tym wypadku Twoi przeciwnicy z ligi Cię trochę zlekceważyli i nie skupiali się na Tobie tak bardzo jak w poprzednim sezonie, gdyż zająłeś niższą pozycję w lidze. Wydaje mi się, że tak właśnie jest teraz w managerze i być może moja opinia jest całkiem realna. Kiedy idzie Ci dobrze i zajmiesz wysokie miejsce w lidze, Twoi rywale koncentrują się na Tobie dużo bardziej. Dlatego moja skromna osoba, radzi zmieniać taktyki, bo czasy, kiedy wygrywało się jedną taktyką, zawsze i wszędzie, minęły bezpowrotnie. Musi być rotacja.

 

Natomiast jeśli chodzi o wpadkę w pucharach ze słabszymi rywalami, wydaje mi się, że mogło to mieć podłożę psychiczne i Twoi zawodnicy, najzwyczajniej w świecie zlekceważyli przeciwnika.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Twoja drużyna była tak groźna dla innych managerów, że ustawiali swój zespół i taktykę pod Twoją drużynę

z tym mogę się zgodzić ale

Dlatego moja skromna osoba, radzi zmieniać taktyki, bo czasy, kiedy wygrywało się jedną taktyką zawsze i wszędzie, minęły bezpowrotnie. Musi być rotacja.

no to Cię zaskoczę gdyż modyfikuję taktykę co sezon.

Odnośnik do komentarza

No to w takim razie, sytuacja jest dziwna :) Bo jeśli w 1 i 3 sezonie idzie Ci dobrze i za każdym razem modyfikujesz swoją taktykę, a w 2 sezonie nie jest najlepiej, to może chodzi o to, że w tym 2 źle ją zmieniasz w stosunku do swoich piłkarzy? Nie wiem, tylko się "głośno" zastanawiam. Poza tym można by było o tym dużo pisać i dyskutować.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

mi się wydaję że tak jak ty zasugerowałeś przeciwnicy są bardziej zmotywowani na mecze za mną i ustawiają taktykę pod mój zespół ale i moi zawodnicy po udanym sezonie sobie odpuszczają

na marginesie dodam że właśnie po sezonie w którym zająłem 5 miejśce (5pkt straty do lidera) gram rewelacyjny sezon, na półmetku jestem liderem z 1 przegranym z ManUtd po bardzo wyrównanym meczu i po 2 remisach, przede mną finał pucharu ligi z Liverpoolem oraz 5runda pucharu również z Liverpoolem.

Odnośnik do komentarza

A ja z kolei Panowie, nie zmieniam taktyki właściwie wcale i idzie mi cały czas zajefajnie:p. U mnie problem, syndrom czy jakkolwiek to zwać, rozwiązuje rozmowa motywacyjna. I, jeśli widzę, że chłopak spala się w meczach o stawkę, bądź daje ciała z cieniakami mimo kilku prób - do żyda go, bez względu na to, jak fajnie wygląda. Ukryte atrybuty są bardzo ważne; ma to przełożenie właśnie na grę z burakami (nie uwłaczając nikomu) i na grę w Europie.

Odnośnik do komentarza

Masz rację. To właśnie ukryte atrybuty decydują o tym że jakiś mierny zawodnik gra lepiej niż ten u którego wszystkie skille są na poziomie 16. Zwłaszcza regeni często się tacy trafiają. Mi jednak wydaje się że jest coś takiego jak syndrom drugiego sezonu. Za jego pojawienie odpowiadamy my sami, oraz właśnie ukryte atrybuty. Jeśli po udanym sezonie będziemy mocno chwalić nasz zespół to zawodnicy o niskiej ambicji spoczną na laurach. Z drugiej strony jeśli będziemy dużo oczekiwać w następnym sezonie to ci którzy mają niski atrybut presji na pewno będą grać poniżej swoich możliwości. Najlepiej jest uczyć się od najlepszych. Spójrzcie co teraz trener Barcelony mówi. Nie chwali się na każdym kroku że ma najlepszy team na świecie, ale tonuje swoje wypowiedzi bo wie że powtórzenie poprzedniego sezonu będzie bardzo trudne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...