Skocz do zawartości

Giełda


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie sprzedałeś akcji, to nie zarobiłeś nic. O 13 % wzrosła wartość, ale Twoim zyskiem będzie to dopiero jak akcje sprzedasz. W swoim czasie notowałem znacznie większe "zyski" na Tauronie, wszystko nagle momentalnie pierdyknęło i tyle z "zysków" było. Na CDRed na przestrzeni ostatnich paru miesięcy rozliczyłem 3 dobre transakcje, kolejno zysku: 10%, 10%, 8% i dopiero to jak dla mnie był dobry zarobek.

Odnośnik do komentarza

A jeszcze trzeba odliczyć podatek czy opłatę dla biura maklerskiego. Chociaż teraz nie pamiętam czy tego pierwszego czasami biuro za nas nie płaci tak jak banki przy lokatach. Co by jednak nie mówić zarobić na pewno można tam dużo jak i stracić. Swego czasu widziałem, że jakaś spółka po wejściu na WGPW po pierwszym dniu na niej zaliczyła wzrost ceny akcji o 1000%. Do teraz jest to rekord.

Odnośnik do komentarza

DM WBK przysyła szczegółową informację, a później się podatek płaci samemu. Prowizje też są różne. Ja to tam nie obracam jakimiś kolosalnymi kwotami przy sprzedaż, ale w przypadku zleceń w sieci jest to w granicach 6 zeta przy sprzedaży do 2k.

Oczywiście, że można zarobić, jakby nie można było, to by giełdy nie istniały ;)

Odnośnik do komentarza

No o minimum 5 pln. Czyli o ile kupujesz akcje i czekasz X czasu aż urośnie to jest spoko, ale przy częstych transakcjach, może sporo pochłaniać.

 

A te małe kwoty to tysiąc, dwa. Z tyloma ludzie też zaczynają, i przy takich kwotach 5 pln od transakcji to nie jest tak mało.

Odnośnik do komentarza

Z tego co widzę nie masz pojęcia o czym piszesz, więc lepiej nie wpłacaj ;)

Jeśli sprzedaż/kupisz za 2000pln masz przy stawce 0.4% prowizję 8pln, jeśli za 20.000 masz 80pln. Za każdym razem to jest 0.4% i naprawdę Lagren nie ma znaczenie czy grasz za 2000 czy 20.000, za każdym razem proporcjonalnie takie same koszta ponosisz. Oczywiście, że za 300-500pln "nie opłaca" się, bo wtedy jest 5pln prowizji zamiast 2pln, ale nie przesadzajmy, że te 3pln są takie kluczowe.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Mam pytanie bo nie za bardzo rozumiem.

 

 

 

Dzień scalenia i wymiany akcji Biotonu w stosunku 100:1 został ustalony na 13 stycznia - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

Za każde sto akcji spółki o wartości nominalnej 0,20 zł w wyniku scalenia zostanie wydana jedna akcja o wartości nominalnej 20 zł.

Dniem referencyjnym, czyli dniem na koniec którego ustala się stan własności akcji podlegających scaleniu, jest 3 stycznia. (PAP)

Link poniżej:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Dniem-scalenia-i-wymiany-akcji-Biotonu-w-stosunku-100-1-jest-13-stycznia-3026005.html

wytłumaczy mi ktoś o co chodzi? Posiadam x akcji kupionych po 22 gr

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...

Dawno nikt tu nie pisał :-k

 

Forumke nie inwestuje/spekuluje papierami wartościowymi?

 

Ja się zacząłem interesować tematem, przeczytałem internety, dołożyłem ze dwie książki i szukam jakiejś platformy do kupowania amerykańskich akcji, ETF'ów i podobnych rzeczy po jak najmniejszych kosztach. Na razie podoba mi się "Degiro".

 

Może ktoś z Was może polecić coś z własnego doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.11.2018 o 08:58, kolek23 napisał:

Dawno nikt tu nie pisał :-k

 

Forumke nie inwestuje/spekuluje papierami wartościowymi?

 

Ja się zacząłem interesować tematem, przeczytałem internety, dołożyłem ze dwie książki i szukam jakiejś platformy do kupowania amerykańskich akcji, ETF'ów i podobnych rzeczy po jak najmniejszych kosztach. Na razie podoba mi się "Degiro".

 

Może ktoś z Was może polecić coś z własnego doświadczenia?

Na giełdzie się nie znam, ale nie jestem pewien, czy teraz bym wchodził. Oczywiście można znać bezpośrednio jakąś super firmę, ale z całego świata napływają sygnały przemijającej koniunktury. Oczywiście można iść wtedy w short sale, ale do tego potrzeba kapitału :)

 

 

Odnośnik do komentarza
5 hours ago, wwosik said:

Na giełdzie się nie znam, ale nie jestem pewien, czy teraz bym wchodził. Oczywiście można znać bezpośrednio jakąś super firmę, ale z całego świata napływają sygnały przemijającej koniunktury. Oczywiście można iść wtedy w short sale, ale do tego potrzeba kapitału :)

 

Wszystko zależy od sposobu inwestowania ofc, bo na spekulowaniu przejechać się można zawsze, a inwestując w Fundusze Indeksowe biorąc pod uwagę 10-15-20 lat stałego inwestowania, to przez kryzys się nie straci w dłuższej mecie.

 

Ale zgadzam się, na pewno lepiej zaczynać po kryzysie, tylko... już od dwóch lat się mówi, że to już-zaraz-teraz, a nadal jak nie było, tak nie ma.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kolek23 napisał:

 

Wszystko zależy od sposobu inwestowania ofc, bo na spekulowaniu przejechać się można zawsze, a inwestując w Fundusze Indeksowe biorąc pod uwagę 10-15-20 lat stałego inwestowania, to przez kryzys się nie straci w dłuższej mecie.

 

Ale zgadzam się, na pewno lepiej zaczynać po kryzysie, tylko... już od dwóch lat się mówi, że to już-zaraz-teraz, a nadal jak nie było, tak nie ma.

 

Ok, z tą perspektywą to się zgadzam, ale to już nie mówimy o aktywnym inwestowaniu, a o lokacie raczej. I to jest jedyny sposób w jaki ja zamierzam wkładać w giełdę pieniądze ;)

 

A z kryzysem, to na razie były oznaki, że się zbliża, ale nie że już gruchnęło. Dopiero przedwskaźniki się opuściły. A poza tym jak wiadomo, rynki mogą pozostać dłużej nieracjonalne, niż short-sellerowi starczy płynności...

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, wwosik said:

 

Ok, z tą perspektywą to się zgadzam, ale to już nie mówimy o aktywnym inwestowaniu, a o lokacie raczej. I to jest jedyny sposób w jaki ja zamierzam wkładać w giełdę pieniądze ;)

 

Ja aktywnego nawet nie zamierzam kijem przez szmate ruszać :) tylko pasywne fundusze indeksowe :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...