Skocz do zawartości

Risen


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Ne wiem ile osób gra w tę grę, ale jest to chyba na tyle świeży i ciekawy eRPeG, że warto założyć mu nowy temat.

Aktualnie jestem w pierwszym rozdziale i napotkałem na dość irytujący problem.

W zadaniu "Najlepszy wojownik" pokonałem trójcę przydupasów Brogara oraz Craiga - jako premię). Niestety Brogara nie mogę wyzwać na pojedynek, gdyż opędza się ode mnie jak koń od muchy.

Być może wpływ na niego ma fakt, iz zebrałem juz dla niego haracz od ziomków i poleciałem z jęzorem do Racheli, która skłoniła mnie do pogrożenia palcem Brogarowi. Ten odburknął mi jedynie, że za cienkim Bolkiem jestem i tyle...

 

Co z tym zrobić? Brakuje mi już tylko brogarowego kawałka miecza i za nic nie mogę ruszyć do przodu. Jak zmusić go do walki?

 

Odnośnik do komentarza

On walczy dopiero jak zrobisz kilka innych questów. Po prostu rób wszystko dalej, a on z czasem będzie chciał walczyć :)

Nie mogłem nic więcej zrobić, ale rozwiązałem problem.

 

Wlazłem mu na chatę a gdy ten polazł za mną, wyciągnąłem kozik zza pazuchy. Strasznie go to wkurzyło i po prostu mnie zaatakował. Skroiłem mu cztery litery, obrabowałem nieprzytomnego, złożyłem miecz u kowala i przebrnąłem ten etap.

 

 

Edyta: po jakiej stronie gracie? Ja stałem się bandziorem, ale wciąż w halce i gaciach biegam :D

Odnośnik do komentarza

Mam szybki kłeszczyn. Zwiedzając wyspę trafiłem na potężne, niezwykle groźnie wyglądające zwierzaki. Załączam screen uwidaczniający jeden z nich. Co to jest i na jakim etapie mozna podjąc z tym walkę? Na razie nawet nie próbowałem bo nie czułem się na siłach :keke:

 

Smok? (plik waży niemal 3mb)

 

Spośród innych zwierzaków intrygują mnie

goryle, potężne skorpiony, ogry, ghule

. Na jakim poziomie mozna z nimi powlaczyć?

 

Świetna jest walka z gnomami, zwłaszcza gdy zaatakują trójką z wodzem na czele a kilka, z drugiej linii, dodatkowo obrzuca mnie jabłkami :D

Odnośnik do komentarza

Mam szybki kłeszczyn. Zwiedzając wyspę trafiłem na potężne, niezwykle groźnie wyglądające zwierzaki. Załączam screen uwidaczniający jeden z nich. Co to jest i na jakim etapie mozna podjąc z tym walkę? Na razie nawet nie próbowałem bo nie czułem się na siłach :keke:

 

Smok? (plik waży niemal 3mb)

 

Spośród innych zwierzaków intrygują mnie

goryle, potężne skorpiony, ogry, ghule

. Na jakim poziomie mozna z nimi powlaczyć?

 

Świetna jest walka z gnomami, zwłaszcza gdy zaatakują trójką z wodzem na czele a kilka, z drugiej linii, dodatkowo obrzuca mnie jabłkami :D

 

To nie smok tylko przerośnięty żółw :) Ciężko się z nimi walczy, bo łatwo przebijają się przez blok a potem chowają się do skorupy :/ Za to jest z nimi jakiś bug, bo ja je bez problemu zabijałem z kuszy (nie reagowały na bełty).

Gnomy może są i śmieszne, ale potem jak chcesz zdobyć achievmenta za 20 paczek z narzędziami to już nie jest tak zabawnie (trzeba znaleźć wszystkie grupy, rozsiane po całej mapie).

 

 

Ja jestem od dawna w 3. rozdziale i kompletnie nie mam motywacji, żeby iść dalej :/

Odnośnik do komentarza

Dziwna ta gra trochę. Wciąż jestem w pierwszej części, ale zwiedzam sobie wyspę i tak trafiłem na

jakąś wypasioną twierdzę pełną gnomów ze stadem wodzów. Zarżnąłem twarzystwo, kompletując jakieś zadanie o torbach na narzędzia (cokolwiek to znaczy, bo zadania takiego nie miałem). Nastepnie zlazłem do podziemi, gdzie połupałem trochę szkieletów a na końcu trafiłem na jakiegoś wypasionego potworka (Gryger?), który stawiał duży opór, dopóki nie wyczarowałem dwóch pomocników. Wtedy poszło gładko. Przy okazji skosiłem jakiś mieczyk zdrajcy oraz zebrałem części "Wichru burzy" czy jakoś tak.

Tak właśnie powinno być w pierwszej części? :-k

Odnośnik do komentarza

Mnie ten chaos denerwuje. Do tego dalogi są jakieś...dziwne. Najpierw gadam z kolesiem i zostaje kwestia zupełnie nieistotna, w stylu "No to sobie tu odpacznę" i "KONIEC", a potem okazuje się, ze pod "No to sobie tu odpocznę" kryła się dysputa o całej lokacji :roll: Albo koleś nie ma mi nic do powiedzenia, a przy nastepnej wizycie...opowiada mi to co ja już wiem.

Na bagnach wybiłem 3 grupy stworów, o których wcześniej rozmówcy się nawet nie zająknęli, a zlecili mi zadanie dopiero po eliminacji tychże stworów. Ogólne gra mi się podoba, choć te dialogi - pomijam katastrofalna czcionkę i umiejscowienie - są zbyt chaotyczne i nieuporządkowane, wprowadzając zamieszanie.

System walki jest fajny, ale pod warunkiem, ze walczymy z jednym przeciwnikiem (walka na arenie, choć niektóre musiałem powtarzać po 5 razy dały mi masę satysfakcji). Walki z watahami błyskawicznych wilków są "troszkę" głupie, bo zanim mój zada jeden cios, to 3 wilki właściwie go roznoszą. Trochę na początku jesteśmy zbyt bezbronni wobec otaczającego świata, szczególnie, że mieczykiem z plaży nie możemy blokować ciosów wilków czy szczurów :|

No i to chyba pierwsza gra, w której pierwszy "pancerz"

miałem po kilku h (nie chciałem wydawać masę kasy na jakiś kubrak licząc, że zgodnie z zapewnieniami jednego z żołdaków dostanę zbroję od bossa, co się okazało oczywiście nieprawdą i do walki z obozem Inkwizycji szedłem na boska i w szmatach, bo złoto na bieżąco wydawałem na trening :roll:

 

Odnośnik do komentarza

do walki z

obozem Inkwizycji

szedłem na boska i w szmatach, bo złoto na bieżąco wydawałem na trening :roll:

ja biegałem w szmatach aż do chwili pojawienia się w mieście, gdzie to wysupłałem nieco grosiwa na

płaszcz

 

system walki jest doskonały i bardzo efektowny (szczególnie gdy ma się tarczę)

do tego piękna grafika i ów wspomniany chaos, choć trochę uciążliwy, jest do przełknięcia

czcionka napisów rzeczywiście jest fatalna

czuję się jakbym czytał sejmowy maszynopis :keke:

Odnośnik do komentarza

Mam pewien problem. Poszukuję

dysków dla inkwizytora

i biegam jak kot z pęcherzem, gdyz nie mogę znaleźć

świątyni "na wschodzie"

. Czy ktoś może mi wyjaśnić gdzie ona jest, gdyż zadanie

o poszukiwaniu jej, zlecone przez Finchera

zostało u mnie anulowane (nie wiem czemu) i na mapie nei mam jej zaznaczonej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...