Skocz do zawartości

Wymagania techniczne FM 2010


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy, mam pytanie, ładuje wszystkie ligi z krajow takich jak -> Anglia Belgia Francja Hiszpania Holandia Niemcy Polska Włochy, 27 lig z 8 krajów, duza baza danych i mam tylko (albo aż) 2 gwiazdki, niedawno kupilem nowy sprzęt i wydaje mi sie, że jakos słabo te 2 gwizadki wyglądają na tle nowego komputera, chociaż oczywiście moge sie mylić, prosze o Wasze zdanie czy wyglada to oki, czy może za mało tych gwiazdek, moj sprzęt to amd phenom II x4 945 quad-core, pamiec ddr III 4gb (2x2gb)1333mhz, karta grafiki sapphire radeon hd4890 1024, rozwiejcie moje watpliwości :) Jeśli za malo tych gwiazdek to czego to moze byc wina ?

 

 

Nie patrz sie na gwiazdki tylko na to czy Ci sie dobrze gra. Ja np. ustawilem sobie 33 ligi i mam pol gwiazdki ale gra mi sie dobrze :] A sprzet mam slabszy od Twojego.

 

 

Niektóre osoby podpowiadają zmiane oprogramowania, mam xp, a proponuja siodemke, ciekawi mnie jak wyglada sprawa z tymi gwiazdkami u kogos kto ma podobna konfiguracje

Odnośnik do komentarza

Co żeś sie tak uczepil tych gwiazdek :D Jesli gra dziala plynnie to znaczy ze masz wystarczajaco duzo gwiazdek. A tak naprawde nie ma wiekszej roznicy miedzy 0,5 gwiazdki a jedna albo miedzy 1 a 2-oma. A chyba nie zamierzasz wydawac 500zl zeby miec 0,5 gwiazdki wiecej(czego de facto w grze nie zauwazysz)?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

witam.

 

nie wiem czy to odpowiednie miejsce, ale zaryzykuję :) (jeżeli admini uznają, że jednak nie trafiłem z lokalizacją prosiłbym o przeniesienie postu do odpowiedniego tematu)

więc mam problem. od tygodnia próbuję uruchomić FMa10 na laptopie z windows7. udało mi sie to zobić zaraz po instalacji i od tej pory kiedy próbuję włączyć grę nie dzieje się absolutnie NIC. ile razy kliknąłbym w ikonę FMa tyle razy nie dzieje się NIC;[

i moje pytanie, czy ktoś z was miał może podobny problem i sobie z nim poradził?

 

dodam oczywiście, że sama gra jak i win7 są oryginalne.

Odnośnik do komentarza

Też Wam tak muli tryb 2D? Wymagania zalecane zdecydowanie spełniam, gra ogólnie trochę muli (tutaj śmieszne są co roku zapowiedzi twórców że gra będzie "szybsza" - FM2008 chodzi dużo lepiej nawet z wczytanymi 10 ligami więcej), ale to da się przeżyć, jednak zacinające się kulki są strasznie męczące (oczy przede wszystkim). O dziwo tryb 3D chodzi idealnie, a tryb 2D muli tak samo nawet z wczytaną 1 ligą na małej bazie - ewidentnie jakiś błąd gry. Ma ktoś podobną sytuację lub zetknął się z taką? Dodam, że problem już był w Fmie 09 u mnie, we wcześniejszych wersjach wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Sluchajcie, a takie pytanie małe bym mial. Planuje kupic laptopa do pracy, nic wielkiego jakies C2D okolo 2 GHz, ze 3 Gb ramu i dobrze byloby zeby moc na jakims wakacyjnym wyjezdzie pograc sobie w FM-ka najnowszego. Wiadomo ze chce wydac jak najmniej, bo raz ze to glownie do pracy, a dwa ze i tak laptop raczej nie pozyje dluzej jak ze 3 lata. I tutaj pytanie ? Na jakiej najgorszej grafice (chodzi o lapki oczywiscie) to pojdzie, włączając w to mecze w trybie 3D ? Ma ktos moze doswiadczenia z intelowska grafika GMA4500 ? Dalej sa 4330 i 4570 od ATI, oraz jakies GF z serii 100 i 200 ? Prosze aby wpisywaly sie osoby ktore graja na czyms takim albo graly.

Odnośnik do komentarza

Witam!

 

Mam ogromy problem z gra:/ na wstepie mowie ze ma orginalna. kupilem niedawno nowego laptopa. na najnowszym patchu wgralem 43 ligi z 17 krajow i wszystko ladnie chodzilo az do roku 2012:/ gra mi sie zacielaaa i nic nie szlo juz zrobic:/ nawet jak wylonczylem gre wgralem na nowo savea to znowu mi sie w tym samym momencie zaciela:/ nie wiecie czym jest to spowodowane? iloscia lig czy moze czyms innym? z gory dziekuje za odp:)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ja mam następujący problem. Miałem zainstalowanego FM 2010 i chodził bez zastrzeżeń pod patchem nr 3. Po odinstalowaniu i ponownej instalacji gra wyłącza się po załadowaniu do menu startowego.

Usunąłem wpisy do rejestru, mam Framework 3.5 SP1 , system Win Vista SP1. Wirusów nie mam . Sprzętowo też nic nie brakuje : Karta 256 MB, procek Intel Core 2 1.8 ghz, 3 giga RAM pamięci.

Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu z FM 2010.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Mam problem natury technicznej.

Mój sprzęt to:

AMD Athlon 3500+ 2.21GHz

4GB Ram

GeForce 9600GT

 

Odpalam grę z najnowszym patchem, wrzuciłem dodatek lig angielskich http://www.cmrev.com/fileplanet/plik/English-National-League-System-Update-v067.html (nudzi mnie już zaczynanie choćby w 2lidze, poszukuje wyzwań)

Wybieram nową gre, odpala tylko ligę angielską i nawet kiedy zaznaczam że chce zacząć w 7 lidze gra tak niemiłosiernie muli, po czym kiedy się wczyta, bawię się w drożynie około 5min i gra się zawiesza.

Wymagania spełniam spokojnie. Czy to znaczy że te ligi aż tak obciążają procek? W FM08 nie było takich problemów przy większej ilości lig.

Odnośnik do komentarza

Mam problem natury technicznej.

Mój sprzęt to:

AMD Athlon 3500+ 2.21GHz

4GB Ram

GeForce 9600GT

 

Odpalam grę z najnowszym patchem, wrzuciłem dodatek lig angielskich http://www.cmrev.com/fileplanet/plik/English-National-League-System-Update-v067.html (nudzi mnie już zaczynanie choćby w 2lidze, poszukuje wyzwań)

Wybieram nową gre, odpala tylko ligę angielską i nawet kiedy zaznaczam że chce zacząć w 7 lidze gra tak niemiłosiernie muli, po czym kiedy się wczyta, bawię się w drożynie około 5min i gra się zawiesza.

Wymagania spełniam spokojnie. Czy to znaczy że te ligi aż tak obciążają procek? W FM08 nie było takich problemów przy większej ilości lig.

 

 

Pod tym dodatkiem jest napisane, ze trzeba grac pod patchem 10.2, ale nie wiem czy to ma wieksze znaczenie. Ja grałem na tym dodatku http://www.cmrev.com/fileplanet/plik/English-National-League-System-Update-v097.html , 11 liga a oprocz tego zaladowane ligi Niemiec Francji Polski Hiszpani i Włoch, nie chodzilo jakos idealnie, ale mozna bylo prowadzic ciekawa rozgrywke, ale jakbym gral nastepnym razem to wystarczy tylko zaladowac dodatkowo lige Polski :)

Odnośnik do komentarza

http://img261.images...32010212334.png

 

Konf mojego laptopa. Czy jest za słaby? Bo nawet jak wezmę średnią bazę, 3 ligi to mam po pół gwiazdki :|

 

Już ci pisałem, że to nie jest kompletna konfiguracja twojego kompa, bo niektóre wartości są pozakrywane, z tytułu wersji testowej Everesta (choćby całkowita wielkość RAMu). :]

 

Ściągnij sobie Everest Home Edition, będziesz miał kompletny raport.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...