Skocz do zawartości

Wymagania techniczne FM 2010


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Powtórzę to samo co napisałem w temacie FM 2008:

 

Jak Wy jesteście śmieszni. Weźcie włączcie FMa i sprawdźcie jak gra będzie się zachowywać na Waszym sprzęcie przy różnej konfiguracji lig. Skąd ktoś, kto ma zupełnie inny sprzęt może wiedzieć ile będzie działać lig na Twoim kompie? Każda konfiguracja sprzętowa zachowuje się inaczej w zależności od zainstalowanego systemu operacyjnego, zainstalowanych innych programów, zasyfienia rejestru itp.

Skoro gra ma podane wymagania minimalne i optymalne, to można się domyśleć, że na optymalnych można załadować spokojnie 10 klas rozgrywkowych na zwykłej bazie danych. Dla każdego określenie płynna gra znaczy coś innego. Jeżeli stwierdzisz, że zadowala Cię taka konfiguracja to grasz dalej - jeżeli nie, to zmniejszasz ilość lig albo rozmiar bazy danych. Proszę, nie zadawajcie więcej pytań czy na Waszym sprzęcie gra będzie chodziła dobrze i ile lig możecie załadować... Załadować możecie wszystkie ligi na pełnej bazie danych. Pytanie tylko czy chce Wam się czekać 30 minut aż komputer przemieli jedną kolejkę ligową.

Odnośnik do komentarza

Witam!

Przy wczytywaniu gry mam zawsze 1 gwiazdek na wydajności a wymagania spełniam bez zarzutu. Ilość gwiazdek nie zmienia się gdy wczytuje 1 lub wszystkie ligi. Jest zawsze jedna. Czym to może być spowodowane?

Mój komp: Pentiu D 2,66 GHz, 2GB Ram, GF GTS 250

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam!

Przy wczytywaniu gry mam zawsze 1 gwiazdek na wydajności a wymagania spełniam bez zarzutu. Ilość gwiazdek nie zmienia się gdy wczytuje 1 lub wszystkie ligi. Jest zawsze jedna. Czym to może być spowodowane?

Mój komp: Pentiu D 2,66 GHz, 2GB Ram, GF GTS 250

 

Nie zwracaj w ogóle na to uwagi. Gwiazdki i ocena wydajności/szybkości rozgrywki według nich ssie po same kule i nijak ma się do rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza

Witam!

Przy wczytywaniu gry mam zawsze 1 gwiazdek na wydajności a wymagania spełniam bez zarzutu. Ilość gwiazdek nie zmienia się gdy wczytuje 1 lub wszystkie ligi. Jest zawsze jedna. Czym to może być spowodowane?

Mój komp: Pentiu D 2,66 GHz, 2GB Ram, GF GTS 250

 

Nie zwracaj w ogóle na to uwagi. Gwiazdki i ocena wydajności/szybkości rozgrywki według nich ssie po same kule i nijak ma się do rzeczywistości.

 

Defragmentacja dysku znacząco poprawia liczbę gwiazdek.

Odnośnik do komentarza

Gorthin o ile się nie mylę to Athlon 2500+ ma taktowanie na poziomie 1.8 GHz, a nie 1.4 :)

 

Przepraszam mój błąd, to będzie Sempron, a nie Athlon, a Sempron ma właśnie taktowanie 1,41GHz. A demo luknąłem, i ciężko coś stwierdzić, bo włączyłem mecz, i chwilę się ładowało, a potem w miare śmigało, ale po 4-5 meczach już spowolniło. Więc pewnie za słaby to będzie komp, no chyba że da coś jak dokupię ze 2GB ramu, ale no nie wiem co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak z demem ale pełna wersja miała problem z wyciekiem pamięci przez co po kilku meczach zmulało trochę i dopiero patch 10.1.1 to naprawił.

 

 

Aha i myślisz, że może to poprawić, więc ściągne patcha i zobaczę, czy się coś zmieniło, dzięki za info. Myślałem, że nowy patch wyjdzie po święach albo trochę przed,tzn w następnym tyg. a tu niespodzianka.

Odnośnik do komentarza

Ale patcha nie zainstalujesz do dema musisz mieć pełną wersję.

 

Oczywiście wiem, musiałem demo ściągnąć bo płytki z pełną wersją nie mogłem znaleźć, ale już znalazłem. Więc zainstalowałe oba patche i dupa, przycina, pozmieniałem w ustawieniach, aby jak najmniej szczegółów było, ale dalej idzie kiepsko, być może za mało RAMU, trzeba będzie pewnie dokupić ze 2GB i pewnie pójdzie.

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem nowy, mam pytanie, ładuje wszystkie ligi z krajow takich jak -> Anglia Belgia Francja Hiszpania Holandia Niemcy Polska Włochy, 27 lig z 8 krajów, duza baza danych i mam tylko (albo aż) 2 gwiazdki, niedawno kupilem nowy sprzęt i wydaje mi sie, że jakos słabo te 2 gwizadki wyglądają na tle nowego komputera, chociaż oczywiście moge sie mylić, prosze o Wasze zdanie czy wyglada to oki, czy może za mało tych gwiazdek, moj sprzęt to amd phenom II x4 945 quad-core, pamiec ddr III 4gb (2x2gb)1333mhz, karta grafiki sapphire radeon hd4890 1024, rozwiejcie moje watpliwości :) Jeśli za malo tych gwiazdek to czego to moze byc wina ?

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem nowy, mam pytanie, ładuje wszystkie ligi z krajow takich jak -> Anglia Belgia Francja Hiszpania Holandia Niemcy Polska Włochy, 27 lig z 8 krajów, duza baza danych i mam tylko (albo aż) 2 gwiazdki, niedawno kupilem nowy sprzęt i wydaje mi sie, że jakos słabo te 2 gwizadki wyglądają na tle nowego komputera, chociaż oczywiście moge sie mylić, prosze o Wasze zdanie czy wyglada to oki, czy może za mało tych gwiazdek, moj sprzęt to amd phenom II x4 945 quad-core, pamiec ddr III 4gb (2x2gb)1333mhz, karta grafiki sapphire radeon hd4890 1024, rozwiejcie moje watpliwości :) Jeśli za malo tych gwiazdek to czego to moze byc wina ?

 

 

Nie patrz sie na gwiazdki tylko na to czy Ci sie dobrze gra. Ja np. ustawilem sobie 33 ligi i mam pol gwiazdki ale gra mi sie dobrze :] A sprzet mam slabszy od Twojego.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...