Skocz do zawartości

Wymagania techniczne FM 2010


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie przyszla mi gierka(kupilem na gram.pl) i tryb 3d strasznie mi zacina, nie wiem co robic, w Fm2009 nie mialem takiego problemu

 

sprzet: athlon 4200, 1Gb ramu, gf 7600gs

 

Słaba grafika, bo to kwadratowe 3d ma niezłe wymagania na to jak wygląda. Nawet na niskich detalach myślę, że będzie się przycinać. Ja bym tak próbował, żeby grać na 3d.

 

1. Aktualizacja sterowników karty graficznej.

2. Jeśli nie pomaga to wyłączyć widok stadionu/nieba/warunków pogodowych albo wszystkie wymienione.

3. Wymiana grafiki (jeszcze 1GB ramu też by się przydał) na przynajmniej 9600GSO, jeśli zasilacz to nie jakiś no-name.

Odnośnik do komentarza

wlasnie przyszla mi gierka(kupilem na gram.pl) i tryb 3d strasznie mi zacina, nie wiem co robic, w Fm2009 nie mialem takiego problemu

 

sprzet: athlon 4200, 1Gb ramu, gf 7600gs

 

Słaba grafika, bo to kwadratowe 3d ma niezłe wymagania na to jak wygląda. Nawet na niskich detalach myślę, że będzie się przycinać. Ja bym tak próbował, żeby grać na 3d.

(...)

3. Wymiana grafiki (jeszcze 1GB ramu też by się przydał) na przynajmniej 9600GSO, jeśli zasilacz to nie jakiś no-name.

 

:lol: Bez przesady - może jeszcze każesz mu zainstalować W7, bo na xp/viscie zwalnia :roll:

 

Karta graficzna: zgodna z DirectX 9.0c, posiadająca 256 MB VRAM i sprzętowe wsparcie technologii Pixel Shader (Nvidia GeForce 6800 lub ATI Radeon x1600)

 

To są wymagania zalecane, a jak wiadomo zawsze są one zawyżone. Ja bym był za instalacją aktualnych sterowników i zamykanie pamięciożernych/procesorożernych procesów działających w tle, drogą eliminacji likwidując te powodujące opóźnienia.

Odnośnik do komentarza

3. Wymiana grafiki (jeszcze 1GB ramu też by się przydał) na przynajmniej 9600GSO

nie popadajmy w skrajności. Ja mam GF 6600 i w demie nie miałem żadnych problemów.

 

9600gso napisałem w sensie 3d i najwyższych detali bez żadnych przycinek.

 

Oczywiście:

 

Słaba grafika, bo to kwadratowe 3d ma niezłe wymagania na to jak wygląda. Nawet na niskich detalach myślę, że będzie się przycinać. Ja bym tak próbował, żeby grać na 3d.

(...)

3. Wymiana grafiki (jeszcze 1GB ramu też by się przydał) na przynajmniej 9600GSO, jeśli zasilacz to nie jakiś no-name.

 

:roll:

 

Ja wiem, że wymiana sprzętu na lepsze przyniesie efekt, ale w tym samym sensie jak format w przypadku wykrycia wirusa.

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

proszę pomóżcie.

 

Zainstalowałem sobie FM 2010 na komputerze stacjonarnym i na laptopie i na stacjonarnym "muli" i to nie tylko w trybie 3D ale też ogólnie FM chodzi wolno i cały komp też, IE się wolno otwiera, Outlook też. Natomiast na laptopie FM śmiga. Z demem na stacjonarnym nie było kłopotów.

 

Krótka specyfikacja wygląda tak:

 

Stacjonarny:

 

Windows XP

Intel Core2 6400 2,13 Ghz

Pamięć 1 GB

NVIDIA GeForce 8600 GT

 

Laptop:

 

Windows Vista

Intel Pentium Dual CPU T3200 2 Ghz 2 Ghz

Pamięć 4 GB

NVIDIA GeForce 9200M GS

 

Olbrzymia róźnica jest w pamięci, czy to będzie miało wpływ? Co jeszcze zrobić

 

Pozdrawiamm

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

proszę pomóżcie.

 

Zainstalowałem sobie FM 2010 na komputerze stacjonarnym i na laptopie i na stacjonarnym "muli" i to nie tylko w trybie 3D ale też ogólnie FM chodzi wolno i cały komp też, IE się wolno otwiera, Outlook też. Natomiast na laptopie FM śmiga. Z demem na stacjonarnym nie było kłopotów.

 

Krótka specyfikacja wygląda tak:

 

Stacjonarny:

Windows XP

Intel Core2 6400 2,13 Ghz

Pamięć 1 GB

NVIDIA GeForce 8600 GT

 

Laptop:

Windows Vista

Intel Pentium Dual CPU T3200 2 Ghz 2 Ghz

Pamięć 4 GB

NVIDIA GeForce 9200M GS

 

Olbrzymia róźnica jest w pamięci, czy to będzie miało wpływ? Co jeszcze zrobić

Pozdrawiam

jak dla mnie 1gb pamieci byl optymalny dla FM2006, dla FM2010 wydaje mi sie ze rozsadne minimum to 3gb...

ale w 10 jeszcze nie gralem wiec trudno mi jednoznacznie to ocenic ;]

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Mam problem. Mój laptop a raczej odtwarzacz nie "widzi" płyty. Inne gry czyta bez problemu. Nie wiem więc czy jest to wina sprzętu czy może brak jakiegoś sterownika. Gra jest oczywiście oryginalna, a ja jestem "lewy" w tych sprawach, więc proszę was o pomoc ;)

Odtwarzacz to: Optiarc DVD RW AD-7561A

Spróbuj może zainstalować przez steama?

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Mam problem. Mój laptop a raczej odtwarzacz nie "widzi" płyty. Inne gry czyta bez problemu. Nie wiem więc czy jest to wina sprzętu czy może brak jakiegoś sterownika. Gra jest oczywiście oryginalna, a ja jestem "lewy" w tych sprawach, więc proszę was o pomoc ;)

Odtwarzacz to: Optiarc DVD RW AD-7561A

Spróbuj może zainstalować przez steama?

 

Sęk w tym, że nie mogę zainstalować gry bo komputer mi jej nie widzi :) ale dzięki za pomoc.

Ma ktoś jakieś rozwiązanie ?. Bardzo Was proszę o pomoc, bo to jest tragiczne gdy gra leży sobie w pudełku a ja mogę co

najwyżej na nie popatrzeć. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Mam problem. Mój laptop a raczej odtwarzacz nie "widzi" płyty. Inne gry czyta bez problemu. Nie wiem więc czy jest to wina sprzętu czy może brak jakiegoś sterownika. Gra jest oczywiście oryginalna, a ja jestem "lewy" w tych sprawach, więc proszę was o pomoc ;)

Odtwarzacz to: Optiarc DVD RW AD-7561A

Spróbuj może zainstalować przez steama?

 

Sęk w tym, że nie mogę zainstalować gry bo komputer mi jej nie widzi :) ale dzięki za pomoc.

Ma ktoś jakieś rozwiązanie ?. Bardzo Was proszę o pomoc, bo to jest tragiczne gdy gra leży sobie w pudełku a ja mogę co

najwyżej na nie popatrzeć. Z góry dziękuje.

 

 

Instalujesz Steam ( no chyba że już go masz ), w menu górnym wybierasz "aktywacja produktu w steam", wpisujesz kod aktywacyjny z pudełka, ściągasz grę i grasz bez płyty w napędzie. I tyle. :)

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Mam problem. Mój laptop a raczej odtwarzacz nie "widzi" płyty. Inne gry czyta bez problemu. Nie wiem więc czy jest to wina sprzętu czy może brak jakiegoś sterownika. Gra jest oczywiście oryginalna, a ja jestem "lewy" w tych sprawach, więc proszę was o pomoc ;)

Odtwarzacz to: Optiarc DVD RW AD-7561A

 

sprawdź płyte w innym napędzie, jeśli zadziała to domyślasz się co jest problemem. Jeśli nie zadziała gram.pl >>dożywotnia gwarancja i te sprawy

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...