Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

A co za problem zrobić obraz swojej własnej oryginalnej płyty i grać na innym kompie?

czyli jak mam beznapedowy komp to rozumiem, ze ta wersja znowu wymaga plyty? bezsens... a tak mialem co robic na wykladach :/

 

Wersja kupiona przez STEAM nie wymaga płyty.

 

A co za problem zrobić obraz swojej własnej oryginalnej płyty i grać na innym kompie?

 

Ano taki, że jest to nielegalne. Płyta nie jest Twoja własna, Twoja własna jest licencja na jej używanie na jednym komputerze.

Odnośnik do komentarza

Nie masz racji Profesorze, polskie prawo pozwala na stworzenie sobie kopii zapasowej gry, filmu, programu czy czegokolwiek na płycie. Jeśli umowa licencyjna stanowi inaczej, to i tak polskie prawo stoi wyżej.

 

Nie masz racji, Doki :*. Kopię zapasową możesz sobie stworzyć, ale grę możesz mieć zainstalowaną tylko na jednym stanowisku, bo licencję masz wykupioną tylko na jedno stanowisko. Kopię zapasową masz na wypadek, gdyby uszkodzeniu uległ nośnik z programem, a nie w celu zainstalowania jej na drugim stanowisku.

Odnośnik do komentarza

Ano taki, że jest to nielegalne. Płyta nie jest Twoja własna, Twoja własna jest licencja na jej używanie na jednym komputerze.

Jeśli jest prawowitym właścicielem gry, to ma prawo do posiadania jednej kopii zapasowej. Według polskiego prawa może wtedy nawet używać różnych cracków itp, aby nie niszczyć oryginalnej płyty. Polskie prawo z okresy XX w. to jest to ;)

Odnośnik do komentarza

W tym roku są trzy możliwości używania FM'a:

 

1. Kupujesz grę przez Steam i grasz bez płyty.

2. Kupujesz grę na DVD i grasz z płytą w napędzie.

3. Kupujesz DVD, rejestrujesz na Steam i grasz bez płyty w napędzie.

 

Tak więc dla każdego coś miłego.

 

Profesorze - czy w takim razie pogrubiona opcja

a) działa dla FM10

b) pozwala mi na instalację na >1 komputerze?

Odnośnik do komentarza

też myślę jak to zrobić bo jak mam ja i brat kupić 2 gry to trochę dla nas za dużo się będzie trzeba podzielić jakoś.Poza tym obraz płyty to zwykły nielegal przez co i tak trzeba cracka i wtedy nici z aktualizacji pewno błędy więc to raczej nie wchodzi w grę.

Też szukam rozwiązania np tego co wyżej czy u siebie zainstaluje z płyty ? a na 2 kompie ze steamu i będę mógł połączyć się w grze w tym samym czasie? mieszkamy razem kompy są w 1 domu.Wtedy jest legalne?

 

Niestety wydaje mi się wtedy trzeba by ciągle odłączać neta co jest kłopotliwe i nie można wtedy grać razem w sieci we 2 jednocześnie bo zbanują nam klucz

Odnośnik do komentarza

Wybaczcie moje słabe ogarnięcie w temacie, ale chciałbym usłyszeć w miarę jasną deklarację.

Sytuacja wygląda tak: facet studiujący w Warszawie, a pochodzący z Podkarpacia chce grać w FM10 na swoim laptopie na studiach. Laptop jest słaby, więc kiedy będzie w domu, to chciałby grać na PC, żeby trochę podgonić z rozgrywką. Żebym mógł tak robić, to:

1) jedną z wersji mam zarejestrować przez Steam, a drugą normalnie zainstalować?

2) będę musiał się bawić w deinstalowanie gry na laptopie i instalowanie na PC?

3) muszę kupić FMa 2 razy?

Odnośnik do komentarza

Wybaczcie moje słabe ogarnięcie w temacie, ale chciałbym usłyszeć w miarę jasną deklarację.

Sytuacja wygląda tak: facet studiujący w Warszawie, a pochodzący z Podkarpacia chce grać w FM10 na swoim laptopie na studiach. Laptop jest słaby, więc kiedy będzie w domu, to chciałby grać na PC, żeby trochę podgonić z rozgrywką. Żebym mógł tak robić, to:

1) jedną z wersji mam zarejestrować przez Steam, a drugą normalnie zainstalować?

2) będę musiał się bawić w deinstalowanie gry na laptopie i instalowanie na PC?

3) muszę kupić FMa 2 razy?

Instalujesz po prostu na obu klienta Steam, i na jednym komputerze rejestrujesz, a na drugim logujesz sie na konto na ktorym zarejestrowales FM-a.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...