Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy co dokładnie zniknęło, bo nie trybię? :) Jakiś screen? tak na oślep - to wina używanej przez Ciebie skórki, możesz wejść do folderu danej skórki/panels/

i tam odnaleźć plik odpowiedzialny za wyświetlanie ekranu taktyki zespołu, coś ze słowami "tactic view" czy coś w tym stylu, i go wyciąć (nie usunąć) stamtąd.

Odnośnik do komentarza

Wchodząc w ekran taktyki nie ma "koszulek" tylko są same nazwiska.Skórki nie zmieniałem...Wcześniej nie miałem też logo klubów.Wchodząc w zakładkę jakiegos piłkarza nawet jak nie było zdjęcia to była tak jakby osoba,teraz jest pusto:-)

Da się moze zrobić jakiś reinstal?Gram przez STEAM

Odnośnik do komentarza

Zmien skórkę na inna, nie defaultową :) Jeśli grasz na domyślnym skinie, to nie mam pojęcia, jakieś sprawdzenie spójności plików może by pomogło.

Ps - spróbować możesz w ustawieniach gry wskazać inny folder dodatków, i zrestartować grę, jeśli nie chcesz ich wyrzucać, a to ich wina :)

Odnośnik do komentarza

Coś, co może przydać się w ustalaniu instrukcji indywidualnych mających utrudnić życie graczom przeciwnika, robiłem to kiedyś dla skórki "midas touch 10", autorstwa jakiegoś Greka, która to skórka ten element miała już trochę zaimplementowany, ale pewnie z innymi skinami, po jakichś modyfikacjach będzie również działać.

Skin jest wciąż dostępny choćby tutaj: http://www.fmgreece.gr/downloads/

Otóż rozchodzi się o to, by podmienić w skinie folder panels - podmienić, czyli wywalić cały stary folder, i wrzucić to:

http://www.sendspace.com/file/talyug - pobieranie tym niebieskim prostokątem z napisem "click here to start download from sendspace =)

gdyż skin midas touch 10 w swej oryginalnej wersji zawierał parę niepotrzebnych plików, które powodowały np. niewyświetlanie się osoby menadżera w oknie informacji ogólnych o danej reprezentacji, w widoku taktycznym literki W jak wsparcie, O jak obrona czy A jak atak były dziwnie porozrzucane, zamiast każda tkwić przy koszulce swojego zawodnika, i chyba jeszcze w "stronie domowej" naszego menadżera w którymś okienku wiadomości były nieczytelne, i jeśli nie wyrzucimy kilku zbędnych plików (nie wiem, może autor coś chciał nimi fajnego osiągnąć, ale nie wyszło), możemy się cieszyć takimi na przykład ułatwieniami, przygotowując się do meczu:

- Krótkie krycie

- Pressing

- Odbiór piłki

- Wymuś zagranie nogą

- Kilka innych atrybutów

- Morale i forma rywali

Za ten ekran odpowiada plik "opposition tactic person list" z folderu "panels", jeśli by ktoś chciał wybrać sobie inne atrybuty, można je tam zmienić. Szkoda też, że nie udało mi się umieścić tam pozycji zawodników rywala, zamiast flag narodowości, wychodziło coś dziwnego - może nie potrafiłem =)

 

Oprócz tego dodałem jeszcze w rezultatach rozmowy motywacyjnej widok na wysokość atrybutów waleczności i determinacji, oraz osobowość naszych zawodników (szkoda, że nie potrafiłem zrobić tego w pliku, który odpowiadał za motywowanie zawodników w trakcie meczu), a także kilka użytecznych, moim zdaniem, atrybutów naszych zawodników w ekranie taktyki (np. rzuty rożne, dośrodkowania, technika, decyzje, czy tam podania przy wyborze wykonawców kornerów, odbiór, agresywność, waleczność i opanowanie przy intensywności odbioru piłki, i takie tam)

 

Pewnie w innych skinach, i efemach też tak można, ale się nie znam, a tu miałem zaczęte, trochę to jedynie rozbudowałem =)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ktoś ma jakieś pomysły, jak zagrać przeciwko drużynie ustawionej "Głębokim 4231" czyli 2 defensywnych pomocników, OPL, OPŚ, OPP i napastnik? Daję zagrania na skrzydła, lub ataki skrzydłami, ewentualnie zagrania na obieg, by nie pchać się środkiem, i skrócenie pola gry, żeby jedyny napastnik rywali miał daleko do bramki, ale i tak zęby bolą od patrzenia na grę mojego zespołu. W polskiej ekstraklasie grają tak Widzew i Ruch, i wygrałem z nimi po 1-0 dzięki stałym fragmentom - karny i różny. Moja taktyka to 442, w ataku lis pola karnego i kompletny napastnik (wsparcie) lub 451 z jednym Opś i kompletnym napastnikiem (A) w ataku.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Sprowadziłem do polskiej ligi chorwackiego bramkarza Chelsea, Mateja Delaca, pewnie wiadomo - talent jak cholera, pomimo osiemnastu lat uważany jest za najlepszego łapacza w zespole, i wciąż może być o dużo lepszy. Był wystawiony na listę transferową, inaczej pewnie nie przyszedł by do nas za żadne skarby (zresztą i tak zgodził się podpisać kontrakt dopiero po losowaniu grup Ligi Mistrzów, w której zagra mój zespół, wcześniej przez całe lato, gdy graliśmy w eliminacjach, odmawiał). Dostać musiał status kluczowego zawodnika, i 70.000 euro miesięcznie. Zrodziło to w umysłach kilku innych starszych graczy (dotychczas najwyższa gaża to było 40.000) marzenia o transferze do innego klubu :) Czy słuszny może być wyciągnięty stąd wniosek, że takie właśnie transfery wywołują u innych zawodników chęć zarobienia większej kasy?

Druga myśl to spotkania o stawkę - coś tam czytałem kiedyś o tym, ale może za takie gry są uznawane również wszystkie spotkania przed którymi (jeśli jeden z naszych ważnych zawodników jest akurat kontuzjowany) pojawia się info, że poczynania kolegów zawodnik obejrzy z trybun?

Odnośnik do komentarza

W Lidze Mistrzów odpadłem po fazie grupowej, zdobywając punkty za wyjazdowe 0-0 z późniejszym triumfatorem, Man Utd, i pokonanie u siebie 1-0 Celticu. W Glasgow przegraliśmy 0-2, i choć mieliśmy tyle samo oczek co Celtic, to Szkoci zajęli trzecie miejsce w grupie, za MU i Juventusem. Na koniec sezonu Andraż Kirm trafił jednak do jedenastki marzeń Ligi Mistrzów obok jakichś tam gwiazd światowego futbolu =)

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...
  • 4 miesiące później...

Kurcze, rozpocząłem sobie granie w Chinach i przestał mi działać plik fake :) Japonia i Niemcy grają no-najmami, kluby z Japonii mają zmienione nazwy, a w grze jest postać Jensa Mustermanna zamiast Olivera Kahna :) Co więcej gdy wczytam jakaś inną karierę plik fake działa jak należy. Zacząłem nawet inną grę w lidze chińskiej i tam na początku również wszystko działa jak powinno. Tak jakby w pewnym momencie (może po pucharowym spotkaniu z zespołem z Japonii, wpadłem na nich w Mistrzostwach Panpacyficznych ) w grze było zakodowane ignorowanie pliku fake. Trochę deprymujaco to działa, przywykłem do powoływania najlepszych niemieckich graczy, a kulawa kadra Japonii (kluby jakoś zaakceptowałem przy starcie) to przy grze w Azjii jednak dyskomfort :(

Odnośnik do komentarza

Zobaczę, ale Niemcy już jeden mecz rozegrali "szarakami" odkąd to zauważyłem. No i obecność w grze Jensa Mustermanna to znak, że coś nie halo... Pogram trochę i jak dalej będzie lipa to może pokombinuje z dodaniem do listy grywalnych teamow w pliku fake kluby z Japonii (przynajmiej te z którymi mogę zagrać, które uczestnicza w moich rozgrywkach, ile da się sprawdzić ich ID) dopisujac w pliku fake takie same linijki tekstu jakie są dla reprezentacji Niemiec czy Japonii, może to coś da :-k

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...
  • 1 rok później...

Hej mam pytanko czy do starych FM np.10 lub 11 będą jeszcze jakieś działające dodatki , uaktualnienie składów??

Pozdr.

I za razem które lepszy fm10 czy fm11??

Zasadniczo chyba tylko to, co ludzie na dyskach mają. Ja do 10-ki mam na bank. Uaktualnień nie spodziewałbym się. Chociaż peżet teraz pisze karierę na wersji 10, może coś ma.

 

Dla mnie lepszy FM2010- ale pewnie z dwóch powodów:

1. fajna kariera Hutnikiem Warszawa,

2. w 11 grałem bardzo mało.

Odnośnik do komentarza

Powiem tak kupiłem 17 ale źle mi się gra bo zamula (za słaby laptop już )

Skoda że sprzedałem kolekcje FM:/

Została mi tylko 10i 11tka, wiadomo mniej bajerów ale fajnie się grało kiedys.. tylko szkoda że trzeba się w czasie cofnąć że składami

A dodatki z np.16,17 będą pasować np.herby koszulki ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...