Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie sparingów służyć mających podreperowaniu klubowej kasy.

Na jakiej podstawie można mniej więcej ocenić jaki klub się zgodzi zagrać ze mną sparing (przypuszczam, że chodzi o reputację). Asystent wskazuje mi oczywiście teoretyczne kierunki jednak zarobić wiele się na jego wskazówkach nie da. Mam sam "strzelać" na chybił-trafił, a nuż jakiś dobry klub się zgodzi czy można się czymś sugerować więcej? Chciałbym uzbierać w przerwie międzysezonowej chociaż z 80-100tys funtów.

Gram Stalową Wolą (czyli reputację mam mizerną). Jakimś niezrozumiałym przypadkiem awansowałem do Ekstraklasy i mojemu prezesowi się uwidziało, że najpotrzebniejsza jest akurat płyta podgrzewana, o którą nie prosiłem w przeciwieństwie do rozbudowy obiektów trening. . Efekt jest taki, że na dzień dobry 1mln funtów w plecy (już po dodaniu kasy za prawa telewizyjne, sponsorów itp ) obiekty mizerne i brak szansy na jakąkolwiek inwestycje, a nawet przyzwoity kontrakt dla zawodnika (jak na Stw. Wolę oczyw).. I tak spadnę więc chciałbym choć zmniejszyć dług klubu (a tak mi pięknie szło i 2 sezony skończyłem z bilansem +100tys funtów), żeby w II lidze za rok nie zaczynać od minusa.

 

Drugie pytanie:

 

Moi skauci są dość przyzwoici w mojej ocenie (Determ+Adaptacja+Ocena pot. >10), baza danych jest bardzo duża choć liga wybrana tylko polska, mogę wyszukiwać w Europie Wsch, a za cholerę nie znajduje mi ani jednego zawodnika nigdzie, oprócz Polski. Co jest nie tak? Czy to też przez to, że reputacja Stalówki jest taka żałosna?

Patch 10.3, bez żadnych updatów.

 

Liczę na jakieś wskazówki.

Pozdr

Odnośnik do komentarza

Ja za to mam dziwne pytanie. Nigdzie nie znalazłem na nie odpowiedzi. Mianowicie: Niechcący kupiłem 1 zawodnika więcej z poza unii europejskiej w 1 sezonie. Jednak nic by się nie stało gdyby to był jeden z tych którzy do mnie przyszli, a nie właśnie ten który był już 3 ponieważ jest to niesamowity talent i chciałbym aby już trenował w moim klubie żeby uzyskać pełnie możliwości. Poza tym bardzo by mi się przydał do taktyki na początku jako częsty zmiennik zaś po około sezonie jako podstawowy zawodnik. Niestety właśnie on był tym 3 zawodnikiem. I teraz moje pytanie, czy jeśli kupiliśmy już kogoś i na jego profilu widnieje napis "1.7.2015 przechodzi do klubu ..." to czy da się to odwołać?

Odnośnik do komentarza

Witam.

Chciałbym zapytać czy u was pojawa się podobny problem z końcówkami meczów. Mnie denerwuje ten problem już od serii fm 08, poprzez serię fm09. Chodzi o to, że w ostatnich minutach meczu, kiedy prowadzę jedną bramką, nagle przeciwnik stwarza sobie więcej sytuacji bramkowych niż w całym meczu. Często właśnie tracę bramkę na remis w końcówce meczu. Niezależnie od drużyny, którą prowadzę i niezależnie od taktyki, którą ustawię. Jest to strasznie denerwujące, bo kiedy przegrywam jedną bramką, wtedy choćbym nie wiem jak ofensywnie ustawił drużynę to moi piłkarze nie są w stanie stworzyć choćby jednej sytuacji podbramkowej. Czas doliczony mija bardzo szybko i sędzia kończy mecz. Nie wiem czy jest to jakiś błąd w grze, ale staram się instalować wszelkie patche poprawiające błędy, a to mimo wszystko się powtarza.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Chciałbym zapytać czy u was pojawa się podobny problem z końcówkami meczów. Mnie denerwuje ten problem już od serii fm 08, poprzez serię fm09. Chodzi o to, że w ostatnich minutach meczu, kiedy prowadzę jedną bramką, nagle przeciwnik stwarza sobie więcej sytuacji bramkowych niż w całym meczu. Często właśnie tracę bramkę na remis w końcówce meczu. Niezależnie od drużyny, którą prowadzę i niezależnie od taktyki, którą ustawię. Jest to strasznie denerwujące, bo kiedy przegrywam jedną bramką, wtedy choćbym nie wiem jak ofensywnie ustawił drużynę to moi piłkarze nie są w stanie stworzyć choćby jednej sytuacji podbramkowej. Czas doliczony mija bardzo szybko i sędzia kończy mecz. Nie wiem czy jest to jakiś błąd w grze, ale staram się instalować wszelkie patche poprawiające błędy, a to mimo wszystko się powtarza.

 

Cześć

To raczej nie jest wina gry i jakichś błędów czy coś w tym stylu. Moim zdaniem moze to być spowodowane tym że Twoi zawodnicy prowadząc w meczu pod koniec ich koncentracja spada. Powodem tego może być niewłaściwy trening. A może po prostu Twoi zawodnicy pod koniec meczu nie wytrzymują kondycyjnie i to też może być wina treningu. Jeżeli zawodnicy są zmęczeni to spróbuj dać szansę rezerwowym bo musisz wiedzieć ze zmęczony podstawowy zawodnik może zagrać gorzej od swojego zmiennika...

Odnośnik do komentarza

Musisz mieć odpowiedni stan konta, (około 5 milionów euro) i reputacje odpowiednią (wystarczy dojście do fazy grupowej LE), no chyba że grasz w jakieś niskiej lidze, gdzie zawodowstwo jest wymagane w wyższej lidze (patrz Anglia). Ale kotrakty profesjonalne opłacają się, bo piłkarze lepiej się rozwijają, a przy przejściu na zawodnowstwo, nie wygasną ci kontraky zawodników.

Odnośnik do komentarza

Mam dylemat. Szukam środkowego obrońcy do mojego fc Porto.

Tober(? czy cos w tym stylu) z Freiburga - 2,3 mln euro, 10tys tygodniowo. PA: 165 Praktycznie wszystkie statystyki powyżej 11, odbiór, krycie i głowa po 16(potencjalnie). Przyzwoite atrybuty ukryte, kontrowersja 12.

Nicolas Otamendi - 5 mln euro - 5 tys tygodniowo. PA:185. Krycie i Odbiór po 18(potencjalnie) ale Główka max 14. Świetne atrybuty ukryte, important matches, consisteny, loyality itp.. Świetne atrybuty fizyczne i psychiczne, bardzo słabe techniczne.

Odnośnik do komentarza

Moja sugestia: Otamendi. To w końcu środkowy obrońca, niepotrzebna mu aż nadto technika. Na moim sejwie Otamendi jest akurat w Porto, średnia ocen 7.14, to chyba przyzwoicie jak na filar defensywy, no i atrybut tej Twojej główki zaciera się o magiczną 16 :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

witam.

mam taki problem grając:

gram Benficą Lizbona i jestem w sezonie 2042/43, w Portugalii prócz Pucharu tego kraju istnieją także rozgrywki

pt. Puchar Ligi i niestety kolidują mi terminy z rozgrywkami kadr narodowych, tzn. w fazie półfinałowej (jest to tylko jeden mecz)

i najczęściej z przeciwnikiem typu FC Porto lub Sporting Lizbona z kadry 30 osobowej zostaje mi jakieś 6-7 zawodników i to raczej

nie z podstawowej jedenastki, a reszta rozjeżdża się na kadrę...kiedyś miałem wpływ na to - była możliwość wycofania z kadry poszczególnych

graczy a teraz nigdzie nie mogę tego znaleźć...na pewnym etapie gry obarczyłem swojego asystenta obowiązkami typu organizacja sparingów,

rozmowy na konferencjach itd. spróbowałem obecnie wziąć te obowiązki na siebie ale na kadrę i tak nie mam wpływu i co sezon mimo

sporej przewagi w rozgrywkach ligowych akurat z Pucharu Ligi odpadam bo do składu muszę dokooptować juniorów:)

 

proszę o sugestie i pomysły...gdzieś to musiałem przyblokować tak na chłopski rozum...tylko gdzie!???

 

wercyn

 

PS. oto mój email: v.3@gazeta.pl

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...