Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem trochę problemów z harmonią - zmieniłem statusy zawodnikom na odpowiadające faktycznej roli jaką odgrywają. Przestali narzekać. Po miesiącu znowu kilku płacze na brak harmonii i dodają, że zbyt surowo oceniam zespół. I tu pytanko, czy faktycznie warto dawać skrajnie wysokie pochwały po każdej wygranej ?

Generalnie po zwycięstwie daję "dobrze się spisaliście" Ze dwa razy po wysokich wygranych dałem "zagraliście cudownie" Negatywnych ocen nie wystawiłem bo start w rozgrywkach niesamowity 11-0-1

Odnośnik do komentarza

Po meczu stosuje takie rozmówki:

 

U siebie, gdy przegrałem lub zremisowałem, o ile miałem szansę na zwycięstwo - rozczarowanie.

U siebie, gdy przegrałem lub zremisowałem, ale to było do przewidzenia - okaż zrozumienie lub ambitna walka

U siebie, gdy wygrałem jedną bramką, będąc faworytem - brak

U siebie, gdy wygrałem różnicą dwóch lub więcej bramek - dobrze się spisaliście

 

Na wyjeździe podobnie, jednak gdy wygrywam, zawsze daję "dobrze się spisaliście"

Odnośnik do komentarza

zauwazyłem że wszyscy mamy umowy do 21października. Gram na najnowszym update z 5września ze (zmienionymi umiejętnosciami) i gram Legią. Pobawiłem się troszkę w fmrte i pozmieniałem daty wygasnięcia kontraktu :) mam nadzieje że teraz bedzie wszystko w porządku, ale ta sytuacja mnie bardzo zdziwiła.

Odnośnik do komentarza

Witajcie! Mam net 1mb, kolega ma 2mb. Czy mamy szansę zagrać w fm'a przez neta, tak żeby gra chodziła w miarę płynnie? Co trzeba zrobić, ustawić?

Graliśmy już przez hamachi, pamiętam, że wyłączyliśmy niemal wszystkie dodatkowe ligi itp. a gra i tak chodziła jak flaki z olejem (kolega z lepszym netem był hostem,stawiał serwer). Proszę o pomoc chłopaki! :)

Odnośnik do komentarza

Kolejne pytania:

 

1) Dlaczego w Anglii mogę nadać numery tylko 25 zawodnikom? Gracze poniżej 21 lat grają u mnie bez numerów. Dziwne. Nie przypominam sobie oglądając w TV Premiership, żeby tak było.

 

2) Dlaczego gra nie traktuje moich juniorów jako wychowanków. Mam w juniorach jakiś 21 graczy a żaden z nich nie ma statusu wychowanka w Lidze Mistrzów. Rejestracje można obejść przez urlop, ale chyba nie o to chodzi. Nie pamiętam, żeby w FM08 żaden junior ze szkółki nie był traktowany jako wychowanek.

 

Gram w ta grę jakieś 3 tygodnie i naprawdę gra się fajnie. Ale kilka błędów jest irytujących.

Odnośnik do komentarza

@sefko1

1. To efekt nowych przepisów wchodzących od tego sezonu - max. 25 graczy, z których minimum ośmiu musi być angielskimi wychowankami. W Fmie można nie przydzielać numerów zawodnikom u21, ale jak są wystawiani irl to jednak w protokole meczowym muszą mieć przypisany numer.

2. A grają już u Ciebie 3 lata? Za wychowanka krajowego/klubowego uznaje się zawodnika, który w wieku 15-21 lat spędził 3 sezony w kraju/klubie

Odnośnik do komentarza

up

 

1. Rozumiem, że mogę zarejestrować tylko 25 graczy, tylko dlaczego nie mogę nadać numerków pozostałym. Dziwne, że rejestracja i nadanie numerków jest powiązane. Może to sprawdza się w Portugalii, gdzie można zarejestrować 50 graczy, ale w Anglii to wygląda śmiesznie.

 

2. Wychowankowie przychodzą do klubu w wieku 16-17 lat. Nie wiem ile lat wcześniej grali w szkółce. W dodatku klub sam zwalnia juniorów po sezonie. Teraz oczywiście to wiem, ale sugerując się poprzednimi wersjami FM-a gdzie każdy wychowanek był traktowany jako "wychowany w klubie", zostałem z ręka w nocniku, tzn z dwoma wychowankami. I nic się w tej kwestii nie zmieni przez najbliższy rok. Gdybym wiedział, to trzymałbym jakiś szmaciarzy w rezerwach zamiast ich zwalniać co sezon na free transfer.

Odnośnik do komentarza

jeśli nie masz wychowanków, to zostawiasz wolne miejsce na liści (np. brakuje Ci trzech - rejestrujesz 22 zawodników na 25 wolnych miejsc)

no i zwykle piłkarze u21 nie wymagają rejestracji

 

a rejestracja i nadawanie numerów jest prawie wszędzie powiązane, w Hiszpanii i Polsce też

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...