Skocz do zawartości

Allegro


Gość MikeMitnick

Rekomendowane odpowiedzi

 

Botki takie ładne i szwy poszły :( no nic, za radą, wsadzę je w pudełeczko jakieś i odeślę. Chcę takie same, ale nówki. Żeby Superstary wytrzymały tylko 2 miechy to skandal :qwa:

 

1. A może to nie są Superstary? :)

2. Nówki? Trochę naiwne, na bank najpierw będą chcieli "naprawić".

 

1. Są, są

2. Nówki sztuki, sklep sprzedawał. Odeślę im i poproszę o wymianę na nową parę. Odeszły szwy jak się kończy guma z boku. W jednym i w drugim.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

gosciu od faktury wreszcie sie odezwal, oczywiscie nie sam tylko w odpowiedzi na kolejnego mojego maila w ktorym dopominalem sie o fakture, zajelo mu to raptem 5 miesiecy :|

 

i teraz co sie od niego dowiedzialem (wyliczyl mi to w punktach):

 

1. "kto powiedzial że cokolwiek udaję czy nie widzę" - napisalem mu zeby nie zlewal moich maili bo wiem ze korzysta z internetu (pisalem ze logowal sie np na allegro)

2. "do niczego się nie zobowiązywałem Allegro bo Allegro to nie jest żadna instytucja której mogę sie zobowiązać." - napisalem ze powiedzial babce z allegro ze wysle fakture pod koniec listopada (wtedy co wystawilem sprawe przez program ochrony kupujacych)

3. przyznal ze rzeczywiscie mial wyslac fakture, ale zapomnial, bo "duzo mial na glowie"

4. pretensje do mnie, ze "komus sie chce afere robic za najtanszy telefon za 100 zł" (tak po prawdzie dalem 150;))

5. kolejna obiecanka ze moze mi wyslac fakture w styczniu bo wtedy bedzie w Polsce

6. "poki co telefon sie nie zepsul wiec afera dla afery" - to odpowiedz na to ze chce miec fakture zeby moc oddac w razie czego na gwarancje

7. i na koniec "oczywiscie moze pan wystawic negatywa ale odwdziecze sie tym samym" - i to ja robie niby robie dziadostwo, a chlop mnie straszy zemsta jak male dzieci :D

 

pytanie co robic? moze rzeczywiscie nie jest to duza kwota, ale wkurwilem sie bo jak byk bylo napisane ze faktura jest. niby telefon caly czas dziala elegancko, ale skad moge wiedziec czy sie za tydzien nie popsuje? moge w ogole cos zrobic, warto sie tym paprac?

Odnośnik do komentarza

ja bym to zgłosił jeszcze raz do allegro żeby zablokowali mu konto, gość jawnie wali w ciula.

 

negatywa bym wystawił, jak dostaniesz to bym zrobił odpowiedź i dał linka do historii korespondencji z tym gościem. jak kupuje od kogoś towar to patrze ile ma negatywow i czytam co tam jest. czytam również odpowiedź osoby, która negatyw dostała. łatwo poznać, który jest ... słuszny a który z dypy, tak jak ten który Ty prawdopodobnie dostaniesz.

 

nie wiem czy link da się wstawić, obczaj na jakimś pozytywie, który masz do wystawienia. nie wystawienie takiego typowi to lekka farsa, nie uważasz ?

Odnośnik do komentarza

negatywa na pewno wystawie, bo nie dosc ze gosc wali w ciula to jeszcze ze mnie debila i dziada robi, a to juz przesada. to ze mi sie odwdzieczy tym samym to pikus, bo jeden negatyw mi roznicy nie zrobi, a tak jak piszesz zrobie "odpowiedz" i wyjasnie sytuacje, ale mialem nadzieje ze jest szansa na jakas bardziej dosadna "kare" dla niego, bo tez watpie po tym co widze zeby sie przejal negatywem.

 

poki co napisalem do allegro, powiedzialem ze straszy negatywem i mowi ze do nieczego sie nie zobowiazywal i czekam na ich propozycje.

Odnośnik do komentarza

Problem tak naprawdę jest trochę z dupy. Do naprawy gwarancyjnej nie jest potrzebna faktura, paragon czy dowód zakupu. Skąd w ogóle pomysł, że Tobie do czegoś może być potrzebna faktura zakupu przez X telefonu w sklepie Y?

jesteś pewien, że każdy sprzedawca informuje producenta o sprzedaży towaru o konkretnym numerze seryjnym ?

 

co Twoim zdaniem jest must have jak nie dowód zakupu ?

Odnośnik do komentarza

jak to nie jest potrzebna? to na jakiej zasadzie mi udziela naprawy gwarancyjnej? (na aukcji bylo napisane, ze w sklad zestawu wchodzi faktura ktora jest podstawa do udzielenia naprawy gwarancyjnej)

 

no i pomijajac to, skoro nie ma dowodu zakupu to jaka mam w ogole pewnosc ze telefon jest legalny?

 

juz nie mowie o tym, ze dla mnie slabe jest ze cos bylo napisane na aukcji, a ja potem tego nie dostalem, ladowarke czy baterie tez mialbym odpuscic? :P

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

W zeszłym tygodniu były jakieś problemy z logowaniem na Allegro - ludzie logując się lądowali na czyichś kontach i vice versa. Wiedząc o tym odpuściłem logowanie, ale kilka dni temu zauważyłem u siebie w koszyku damskie legginsy do biegania :D Czy ktoś miał podobny case?

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Pytanie techniczne.

Kupiłem na allegro grę na PS4. W opisie nic nie było, że wysyłka "kiedy indziej". Kupiłem, zapłaciłem, a dzisiaj mi koleś maila napisał, że przebywa za granicą i może mi wysłać po 4 stycznia :roll: No dla mnie to jest kłopot, bo jak pracuje, to nie mam czasu i możliwości jeździć na pocztę, pomijam, że zapłaciłem za kuriera i będę się z nim szukał po mieście, o ile w ogóle będę na miejscu.

Można się jakoś domagać zwrotu hajsu, nawet dla zasady i czy Allegro w tym pomoże czy to kwestia dobrej woli sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza

Pytanie techniczne.

Kupiłem na allegro grę na PS4. W opisie nic nie było, że wysyłka "kiedy indziej". Kupiłem, zapłaciłem, a dzisiaj mi koleś maila napisał, że przebywa za granicą i może mi wysłać po 4 stycznia :roll: No dla mnie to jest kłopot, bo jak pracuje, to nie mam czasu i możliwości jeździć na pocztę, pomijam, że zapłaciłem za kuriera i będę się z nim szukał po mieście, o ile w ogóle będę na miejscu.

Można się jakoś domagać zwrotu hajsu, nawet dla zasady i czy Allegro w tym pomoże czy to kwestia dobrej woli sprzedawcy?

A kupiłeś od firmy, czy od osoby prywatnej i czy na aukcji, czy kup teraz?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...