Skocz do zawartości

Książki - dobre, złe i średnie. Co czytać?


Rekomendowane odpowiedzi

Nowy niby Wiedźmin słaby. Pierwsze opowiadanie jako takie, reszta słaba. Nie polecam.

 

Całkowicie zmieniając gatunek to polecam "Pięć lat kacetu", bardzo ciężki temat opisany prostym językiem i w przystępnej formie dlatego [po lekturze nie ma się doła a miejscami można się nawet uśmiechnąć. Książka dość chaotyczna ale w tym wypadku trzeba to zaliczyć do plusów.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, zovalik napisał:

Całkowicie zmieniając gatunek to polecam "Pięć lat kacetu", bardzo ciężki temat opisany prostym językiem i w przystępnej formie dlatego [po lekturze nie ma się doła a miejscami można się nawet uśmiechnąć. Książka dość chaotyczna ale w tym wypadku trzeba to zaliczyć do plusów.

 

Są jeszcze dwie książki Grzesiuka: "Boso, ale w ostrogach" i "Na marginesie życia". Jak tą Ci się dobrze czytało to te też powinny dobrze wchodzić :)

Odnośnik do komentarza
Cytat

 

W 2018 roku rusza kolekcja Mistrzowie Polskiej Fantastyki. Co dwa tygodnie będzie można kupić książki fantasy Jarosława Grzędowicza, Andrzeja Pilipiuka czy też Mai Lidii Kossakowskiej.

 

Kiedy startuje seria?

 

W styczniu wydawnictwo Fabryka Słów oraz Edipresse Polska ruszają z kolekcją prasową, w której znajdzie się 40 książek fantastycznych popularnych polskich autorów. Dostępna ona będzie u dystrybutorów prasy (kioski, saloniki prasowe, stoiska z prasą) oraz na specjalnej stronie internetowej. Mistrzowie Polskiej Fantastyki wystartują 18 stycznia.

 

Mistrzowie Polskiej Fantastyki – jaka cena?

 

Kolekcję otworzy Pan Lodowego Ogrodu – Tom 1 autorstwa Jarosława Grzędowicza. Cena książki będzie wynosić 8.99 zł. Każda kolejna zaś 16,99 zł. W prenumeracie za jedną książkę zapłacimy zaś 12,99 zł.

Wszystkie książki w twardych oprawach po ustawieniu na półce będą wyglądać tak:

Mistrzowie-Polskiej-Fantastyki-Ksiazki.p

Mistrzowie Polskiej Fantastyki – pełna lista książek:

 

1. Pan Lodowego Ogrodu tom 1 – Jarosław Grzędowicz 11-01-2018
2. Pan Lodowego Ogrodu tom 2 – Jarosław Grzędowicz 25-01-2018
3. Pan Lodowego Ogrodu tom 3 – Jarosław Grzędowicz 08-02-2018
4. Pan Lodowego Ogrodu tom 4 cz. 1 – Jarosław Grzędowicz 22-02-2018
5. Pan Lodowego Ogrodu tom 4 cz. 2 – Jarosław Grzędowicz 08-03-2018
6. Księga Jesiennych Demonów – Jarosław Grzędowicz 22-03-2018
7. Achaja tom 1 cz. 1 – Andrzej Ziemiański 05-04-2018
8. Achaja tom 1 cz. 2 – Andrzej Ziemiański 19-04-2018
9. Achaja tom 2 cz. 1 – Andrzej Ziemiański 27-04-2018
10. Achaja tom 2 cz. 2 – Andrzej Ziemiański 17-05-2018
11. Achaja tom 3 – Andrzej Ziemiański 30-05-2018
12. Zapach Szkła cz. 1 – Andrzej Ziemiański 14-06-2018
13. Zapach Szkła cz. 2 – Andrzej Ziemiański 28-06-2018
14. Wieże do nieba – Jacek Piekara 12-07-2018
15. Sługa boży – Jacek Piekara 26-07-2018
16. Młot na czarownice – Jacek Piekara 09-08-2018
17. Miecz aniołów – Jacek Piekara 23-08-2018
18. Łowcy Dusz – Jacek Piekara 06-09-2018
19. Kroniki Jakuba Wędrowycza – Andrzej Pilipiuk 20-09-2018
20. Konan Destylator – Andrzej Pilipiuk 04-10-2018
21. Operacja Dzień Wskrzeszenia – Andrzej Pilipiuk 18-10-2018
22. Wampir z M-3 – Andrzej Pilipiuk 30-10-2018
23. 2586 Kroków – Andrzej Pilipiuk 15-11-2018
24. Kuzynki – Andrzej Pilipiuk 29-11-2018
25. Księżniczka – Andrzej Pilipiuk 13-12-2018
26. Dziedziczki – Andrzej Pilipiuk 27-12-2018
27. Zaginiona – Andrzej Pilipiuk 10-01-2019
28. Zborowski – Jacek Komuda 24-01-2019
29. Diabeł Łańcucki cz. 1 – Jacek Komuda 07-02-2019
30. Diabeł Łańcucki cz. 2 – Jacek Komuda 21-02-2019
31. Czarna Bandera – Jacek Komuda 07-03-2019
32. Siewca Wiatru cz. 1 – Maja Lidia Kossakowska 21-03-2019
33. Siewca Wiatru cz. 2 – Maja Lidia Kossakowska 04-04-2019
34. Ruda Sfora – Maja Lidia Kossakowska 18-04-2019
35. Czerwona Mgła – Tomasz Kołodziejczak 02-05-2019
36. Demony Leningradu – Adam Przechrzta 16-05-2019
37. Adept – Adam Przechrzta 30-05-2019
38. Złodziej Dusz – Aneta Jadowska 13-06-2019
39. Nocarz – Magdalena Kozak 27-06-2019
40. Komornik – Michał Gołkowski 11-07-2019

 

Ładnie by to wyglądało w czytaniu i później na półce ;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czego spodziewałem się po książce "Fanatycy" wydawnictwa SQN. Dla ludzi urodzonych po roku 2000 to może i coś nowego. Może to też zrobić wrażenie na ludziach wychowanych pod kloszem. Dla mnie, rocznika 83' zero atrakcji w tej pozycji. Chuliganem nie byłem, na mecze za małolata chodziłem, a wszystkie te historie zawarte w książce dało się słyszeć na osiedlowych ławkach. 3/10

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Andrzej ZiemiańskiVirion. Wyrocznia

 

Spin-off Achai. Poznajemy same początki, młodzieńcze lata Viriona, późniejszego szermierza natchnionego (pozdro Feanor ;) ).

Lektura przyjemna, choć mi osobiście podobała się ta część trochę mniej niż „Achaja”. W sumie wszystko zostało napisane dobrze, logicznie- reszta to taki typowy Ziemiański: literatura nieskomplikowana. Nie traktuję tego jako zarzutu mocnego. Wręcz przeciwnie- dobrze się to czyta, szybko.

Może to też wynika z tego, iż akcja jest naprawdę szybka, nie ma czasu na jakieś przynudzanie (choćby we fragmentach), jak w dobrych filmach sensacyjnych. Ciekawość ciągnie nas do dalszego czytania pozycji. Dlatego tu bym zasugerował, żeby ci, co nie zamierzają sięgnąć po „Viriona” na spokojnie poczekali na tom drugi lub na wszystkie części cyklu (chyba ma być ich trzy). Przeczytałem tom pierwszy i pozostał lekki niedosyt w postaci przerwanej historii.

Klimat z „Achai” oraz „Pomnika” jest lekko zarysowany i powoli zmierza w tamtą stronę (przynajmniej ja tak to odczułem), ale w końcu akcja dzieje się sporo lat wcześniej.

Samego bohatera można polubić od pierwszych stron. Jest to trochę inne pokazanie go niż we wcześniejszych częściach cyklu.

Książa dla lubiących świat Achai.

 

Teraz wracam do poważniejszej fantastyki- "Opowieści z meekhańskiego Pogranicza". 

Odnośnik do komentarza

Książka o natchnionym szermierzu, nie można mnie słabiej zachęcić (chyba, żeby to była koprodukcja z Cherezińską) ;)

 

a ja w międzyczasie przeczytałem drugą składankę „Królów wyklętych” i jest lepiej niż wcześniej. Szczególnie „Prawo mężczyzn” czyta się świetnie. Ocena podskoczyła mi do 7/10. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tullio Avoledo Metro 2033: Krucjata dzieci

 

MaKK nie jest miłośnikiem włoskich części metra. Mnie się one bardzo podobają. Przede wszystkim jest brutalnie, czasami wręcz bardzo brutalnie. Do tego dochodzi mocna dawka religijna co mnie pasuje. Niektórych mogą drażnić istoty nadprzyrodzone, ale ich istnienie może być wywoływanie przez bohaterów za pomocą telepatii lub czegoś takiego. Już w pierwszej części czarni wpływali tak na umysł Artema. 

Nie wiem czy jest sens rozwodzić się nad fabułą. Tym razem akcja dzieje się Mediolanie. Jest ksiądz Daniels, są Synowie Gniewu i zgodnie z tytułem głównymi bohaterami są dzieci i młodzież.  

Zapewne włoska historia zamieni się w trylogię, bo autor zostawił sobie elegancką furtkę :) 

   

 

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...