Skocz do zawartości

Zmiany zachodzące w przepisach piłkarskich


Rekomendowane odpowiedzi

 

w Niemczech jest tak, że jak podpiszesz umowe na czas nieokreślony to co ? pracodawca nie może Cie zwolnić ? no to są chyba jakieś abusrdalne jaja

 

W Niemczech oczywiście też można rozwiązać umowę na czas nieokreślony, to po prostu autor powyższego artykułu, jak to na weszło, pisze od rzeczy bez znajomości tematu.

Odnośnik do komentarza

Mi by pasowała wideo weryfikacja w piłce nożnej, ale tylko na życzenie sędziego.

Tak w sumie było w tej sytuacji - boczny zauważył coś na powtórce i dał znać głównemu.

 

Zamiast stawiać kolejnego arbitra za bramką niech go usadzą przed monitorem i będzie sprawdzał wątpliwości głównego nie zatrzymując praktycznie gry.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc później...

Mam trochę wątpliwości co do odwołanej przy użyciu VAR bramki Portugalii: https://www.youtube.com/watch?v=Kac5SMydrUI

 

Spalony był dobre kilka sekund przed strzałem dającym bramkę, po spalonym Pepe powalczył o pozycję w polu karnym, podał piłkę do Ronaldo, ten uderzył z woleja, bramkarz sparował piłkę na poprzeczkę, ta dopiero spadła na 16 m i po tym strzale wpadła do bramki w pełni legalnie. Trochę dalekie cofnięcie akcji, jak to jest weryfikowane? Bo tak samo dobrze mogłaby pójść kontra po rzucie rożnym zakończona bramką, a sędzia by się dopatrzył faulu w polu karnym po tym rzucie rożnym i odwołał bramkę :|

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie bardzo wiedzialem, gdzie to wrzucic, wiec laduje tutaj :)

 

Ciekawa sprawa z meczu Czechy-Portugalia na Euro u-19. Czesi zdobyli bramke bezposrednio z rzutu wolnego wykonywanego... z wlasnej polowy :D Sedzia jednak bramki nie uznal, poniewaz gol padl po uderzeniu z rzutu wolnego podyktowanego w wyniku pozycji spalonej Portugalczykow. W takich sytuacjach druzyna przeciwna rozpoczyna gre od rzutu wolnego posredniego. Co ciekawe, sedzia najpirw wskazal na srodek boiska, a dopiero pozniej zmienil swoja decyzje, wiec tez do konca nie byl pewny interpretacji przepisow.

https://vimeo.com/224364393?activityReferer=1

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Może średnio wyszło,ale jest sprawiedliwie. Zamiast 0:2 jest cofnięcie do 0:1 i karnego. Zbyt długo trwa ale jest sprawiedliwie. Kiedy decydują się losy meczów czy trofeów, awansów to jest to kluczowe, żeby było sprawiedliwie.

 

Tylko to tworzy furtkę w podobnych sytuacjach: dlaczego sędzia nie cofnął się 3 akcje, skoro mógł w tym meczu 2. A skoro cofnął się 3, to dlaczego nie 4 w innym itd.? A jeżeli przepisy tego nie uwzględniają to dlaczego? Wiem co masz na myśli z uczciwością, ale znam środowisko piłkarskie i mocno obawiam się, że obecne w nim klauny (np. Probierz) obrzydzą VAR i się z niego zupełnie zrezygnuje, zanim się go poprawi.

 

Jestem pewien, że w obecnym sezonie będzie z tym bardzo dużo chaosu, ale też uważam, że do MŚ w Rosji powinni się z tym ogarnąć.

Odnośnik do komentarza

Dlatego, że karny i w kontrze akcja bramkowa jest kluczowymi wydarzeniami w meczu. Na pewno pojawia się też błędy, ale dla mnie logiczne, że cofnięte zostało akurat do tego momentu.

 

Bardzo naiwne, że niektórzy nie będą tego wykorzystywać w niewłaściwy sposób :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...