Skocz do zawartości

Zmiany zachodzące w przepisach piłkarskich


Rekomendowane odpowiedzi

Ale jakie to ma znaczenie czy Probiesz, Mourinho czy Zidane będzie mówił, że jakby cofnąć nie jedną, a trzy akcje do tyłu to tam była ręka? Teraz też wszyscy mówią o tym.

 

Takie ma znaczenie, że te komentarze mogą doprowadzić do jakichś absurdów na boiskach, bo będą tworzyły niepotrzebną presję i stawiały znak zapytania nad słusznością VAR (oczywiście tylko gdy będzie działał nie niekorzyść którejś ze stron).

Odnośnik do komentarza

Dla mnie pół na pół dobra reakcja. Sędzia podjął słuszną decyzję z anulacją gola, ale... Ale VARu powinien użyć wcześniej skoro miał wątpliwość, czy tam zostało to zgłoszone mu. Mówię o faulu w polu karnym. Wtedy powinien być stop. A żeby wtedy kontry już nie było, no cóż... Albo mamy i korzystamy i liczymy się z takimi sytuacjami, albo wracamy do czasów bez systemu i liczymy się błędami sędziowskimi takimi jak były.

Odnośnik do komentarza

Powinien, powinien, ale nie widział. Ja się przychylam do tezy że teraz futbol jest zbyt szybki aby sędziowie zawsze zdążyli ogarnąć sytuację. Zresztą posędziujcie sobie kiedyś, w roku 2007 jak złamałem rękę w nadgarstku miałem przyjemność być sędzią jak koledzy grali :) A tego typu przypadki gdy techniczne nowinki nie są idealnie dopasowane do sytuacji będą się zdarzać, trzeba to udoskonalić/wprowadzić inne regulacje. Oby tylko nie zawrócono z raz obranego kierunku.

Odnośnik do komentarza

 

Może średnio wyszło,ale jest sprawiedliwie. Zamiast 0:2 jest cofnięcie do 0:1 i karnego. Zbyt długo trwa ale jest sprawiedliwie. Kiedy decydują się losy meczów czy trofeów, awansów to jest to kluczowe, żeby było sprawiedliwie.

 

Tylko to tworzy furtkę w podobnych sytuacjach: dlaczego sędzia nie cofnął się 3 akcje, skoro mógł w tym meczu 2. A skoro cofnął się 3, to dlaczego nie 4 w innym itd.? A jeżeli przepisy tego nie uwzględniają to dlaczego? Wiem co masz na myśli z uczciwością, ale znam środowisko piłkarskie i mocno obawiam się, że obecne w nim klauny (np. Probierz) obrzydzą VAR i się z niego zupełnie zrezygnuje, zanim się go poprawi.

 

Jestem pewien, że w obecnym sezonie będzie z tym bardzo dużo chaosu, ale też uważam, że do MŚ w Rosji powinni się z tym ogarnąć.

 

O kurwa serio? Przecież to zajebiście pokazuje, że system Var jest sprawiedliwy. Wszystko odbyło się w JEDNEJ akcji. Sędzia nie miał możliwości zastosowania VAR w żadnym innym momencie tego fragmentu meczu, bo piłka była w grze, więc nie cofnął w sumie żadnej akcji. To czepialstwo.

Odnośnik do komentarza

VAR może być użyty w 4 sytuacjach:

 

  • gol
  • czerwona kartka
  • karny
  • ustalenie "tożsamości" zawodnika

Jeśli sędzia uzna, że potrzebuje asysty VAR, to jest chwila przerwy na weryfikację akcji, może sam obejrzeć akcję, może zastosować się do sugestii sędziego sprzed monitora VAR.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
Cytat

Striker Alvaro Morata is suspended after picking up a yellow card for celebrating his winning goal against Bournemouth in Wednesday's League Cup quarter-final by tucking the ball under his shirt and sucking his thumb.

 

Morata's wife is expecting the couple's first child.

 

"It's a big loss for us... I must be honest, at that moment we were enjoying the goal and I didn't see the situation. I knew he celebrated with the ball under the shirt," Conte said.

 

"It's important to see what happened. If the referee booked him only for putting the ball under his shirt, I think it's a pity... because it's a celebration and you are showing your joy. The referee judged it in a different way."

 

[marca]

Hm, ja rozumiem, ze za zdjecie koszulki sedzia ma prawo pokazac zolta kartke, ale za wlozenie pilki pod koszulke tez sa juz kartki? Cos mnie ominelo w zmianach w przepisach, czy sedzia sie troche zagalopowal?

Odnośnik do komentarza
Cytat

Consequently, the 131st AGM of The IFAB held in London on 3rd March 2017
unanimously agreed that national FAs (and confederations and FIFA) should
now have the option, if they wish to use it, to modify all or some of the
following organisational areas of the Laws of the Game for football for which
they are responsible:
For youth, veterans, disability and grassroots football:
• size of the field of play
• size, weight and material of the ball
• width between the goalposts and height of the crossbar from the ground
• duration of the two (equal) halves of the game (and two equal halves of
extra time)
• the use of return substitutes
• the use of temporary dismissals (sin bins) for some/all cautions (YCs)

For any level except competitions involving the 1st team of clubs in the top
division or ‘A’ international teams:
• the number of substitutions each team is permitted to use up to a
maximum of five

 

Czy ja dobrze rozumiem, że związki piłkarskie dostały zielone światło na przykład na wprowadzenie instytucji sin bina? Bardzo fajna wiadomość, teraz tylko czekać, kto pierwszy skruszy ten beton :-k 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 6 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...