Skocz do zawartości

Odra Wodzisław Śląski


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

27-letni obrońca Grzegorz Jakosz podpisał dzisiaj dwuletni kontrakt z Odrą Wodzisław. Jest to pierwszy piłkarz pozyskany przez Odrę w przerwie letniej. Ostatnim klubem Grzegorza Jakosza była Arka Gdynia, jednak piłkarzowi skończył się kontrakt i zdecydował się na przejście do naszego klubu.

- Bardzo się cieszę, że mogę zagrać w Odrze. Miałem kilka propozycji z innych klubów jednak zdecydowałem się na przejście do Wodzisławia. Prezes Socha złożył mi ofertę i długo się nie zastanawiałem. Mieszkam w Raciborzu więc będę miał blisko na stadion Odry

No to pierwszy transfer, który można nazwać wzmocnieniem. Jakosz dobrze spisywał się w Arce, pamiętam go jeszcze z występów w Włókniarzu Kietrz i przyznam, że koleś ma papiery na granie ;) tylko, że ten transfer był przeprowadzony bo Dymkowski szykuje się na wyjazd stały do Poznania... Smuda zapragnął go mieć w Lechu :/

Odnośnik do komentarza
Miło nam poinformować iż mecz reprezentacji U21 pomiędzy Polską a Kazachstanem, 11 września zostanie rozegrany na stadionie Odry.

 

W dniu dzisiejszym do klubu dotarło pismo z PZPN następującej treści:

 

"Mam przyjemność poinformować Pana Prezesa że decyzją kierownictwa PZPN została Państwu powierzona organizacja międzypaństwowego meczu eliminacyjnego reprezentacji U21 pomiędzy Polską a Kazachstanem w dniu 11.09.2007.

Podjęcie powyższej decyzji ułatwiła nam szeroko znana, długoletnia przychylność dla rozwoju piłki nożnej władz miejskich, władz klubu oraz osobista Pana Prezesa.

Jest ona również gwarancją że powyższe przedsięwzięcie stworzy pozytywny wizerunek miast w oczach sympatyków tej dyscypliny sportu. Jednocześnie ugruntuje na arenie międzynarodowej dobrą opinię o możliwościach organizacyjnych PZPN i współpracujących z nim partnerów.

Wierzymy że decyzja władz PZPN jest zarazem uznaniem dla dotychczasowych dokonań jak i motywacją dla dalszych, aktywnych działań miejscowego środowiska piłkarskiego.

 

Pozostaję z wyrazami szacunku,

Sekretarz Generalny PZPN

Zdzisław Kręcina

Bardzo fajnie, że to u nas odbędzie się spotkanie młodzieżówki bo ostatnio reprezentacja gościła u nas przy okazji meczu ze Szwedami (zakończonym awansem do baraży). Jest to kolejna szansa dla miasta na rozreklamowanie się ;)

Odnośnik do komentarza
Jedna z hiszpańskich firm budowlanych prawdopodobnie zostanie głównym inwestorem Odry Wodzisław. Klub już wkrótce ma otrzymać list intencyjny, w którym firma zadeklaruje wykupienie większościowego pakietu akcji.

Całą sprawę pilotuje menedżer piłkarski Feliks Moneo Gil, który zajmuje się także transferem Jerzego Dudka do Realu Madryt. To dzięki niemu trafili do "Królewskich" trzej młodzi piłkarze Wodzisławskiej Szkółki Piłkarskiej: Kamil Glik, Krzysztof Król i Szymon Matuszek. Gil reprezentuje także m.in. interesy znakomitego Brazylijczyka Diego z Werderu Brema. Hiszpan spotkał się z działaczami Odry i rozmawiał na temat inwestycji w Wodzisławiu. - Tworzymy spółkę akcyjną i poszukujemy inwestora - mówi prezes Odry Edward Socha. Czy to już przesądzone, że Hiszpanie przejmą Odrę? Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, klub już wkrótce otrzyma list intencyjny, w którym firma ma zadeklarować wykupienie większościowego pakietu akcji.

 

- Rozmawiałem we wtorek z Gilem. Potwierdza, że jedna z hiszpańskich firm budowlanych chce kupić większość akcji Odry. To ogromna szansa dla klubu - uważa Janusz Pontus, szef Wodzisławskiej Szkółki Piłkarskiej, który pomaga Odrze w kontaktach z Gilem.

 

- Teraz czekam na propozycje Hiszpanów - dodaje Socha, któremu nie zależy na prezesurze w tworzącej się spółce. - Nigdy nie chciałem być prezesem. Zostałem nim w marcu tego roku, bo nie było innych kandydatów. Chciałbym w przyszłości skupić się na pracy menedżera, bo to potrafię robić najlepiej - tłumaczy.

 

Tymczasem klub zawiesił czwartoligową drużynę rezerw. - Od przyszłego sezonu startują rozgrywki tzw. Młodej Ekstraklasy i nie opłaca się nam utrzymywać trzech drużyn - wyjaśnia szef Odry. Kluby wystawią w rozgrywkach drużyny złożone z zawodników, którzy nie skończyli jeszcze 21 lat. Gdy Odra będzie grała w lidze mecz u siebie np. z Zagłębiem Lubin, wtedy następnego dnia w Lubinie zagrają drużyny młodzieżowe. W meczu może wystąpić jedynie trzech starszych piłkarzy. Młodą Odrę będzie prowadził Jarosław Skrobacz, a zespół mają wspomóc zawodnicy Wodzisławskiej Szkółki Piłkarskiej.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

 

Dzisiaj to jakiś dzień dobroci dla Odry chyba ;) Najpierw ten mecz U21, a teraz w końcu coś ze sponsorem. Gdyby się udało, to może w końcu uda się ustabilizować tą sytuację finansową klubu...

Odnośnik do komentarza

Z tymi Hiszpanami to Socha już marudzi od dobrych 3 miesięcy i szczerze mówiąc to jakoś mu nie wierzyłem ;) a tu proszę - wiele wskazuje na to, że w końcu doczekamy się sponsora z prawdziwego zdarzenia. Tylko ciekawe na ile oni podniosą kapitał Odry i czy będziemy mogli liczyć w końcu na stabilizację w klubie :-k

Odnośnik do komentarza

Mariusz Mężyk, Icon, Mariusz :*

 

Jeśli Mężyk do nas dołączy, to w naszym ataku będzie ciekawie. Jest już Grzegorzewski, Chmiest także (chociaż otrzymał ofertę z Arki Gdynia, ale chyba jest rozsądny i woli I Ligę?), no i kolega z Bytomia. Z drugiej jednak strony patrząc na sytuację finansową naszego klubu to albo Mężyk, albo Chmiest :>

 

BTW, Piotr Szymiczek podpisał nowy dwuletni kontrakt, Dariusz Dudek roczny.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Jeśli do pierwszej kolejki nowego sezonu Odra Wodzisław nie będzie spółką akcyjną, jej miejsce w Orange Ekstraklasie zajmie Wisła Płock

 

- Zgodnie z polskim prawem klub, który nie jest spółką akcyjną i nie ma zgody ministra sportu, aby występować jako stowarzyszenie, nie może grać w lidze zawodowej - tłumaczy Marcin Stefański, dyrektor Orange Ekstraklasy.

 

gazeta.pl

 

:o

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony zarząd dał dupy ale z drugiej jeżeli klub jest na najlepszej drodze by znaleźć sponsora to czemu teraz nagle straszy się Odrę degradacją? Socha zapowiedział, że do grudnia na 100% Odra będzie S.A. ale potrzebuje jeszcze tych kilku miesięcy by wszystkie sprawy dograć do końca. Wychodzi na to, że ktoś na siłę chce wcisnąć Płock do Ekstraklasy. A niech sobie nas wyrzucają, przynajmniej będziemy jedynym klubem w historii OE, który nigdy z pierwszej ligi nie spadł :]

Odnośnik do komentarza
Z jednej strony zarząd dał dupy ale z drugiej jeżeli klub jest na najlepszej drodze by znaleźć sponsora to czemu teraz nagle straszy się Odrę degradacją? Socha zapowiedział, że do grudnia na 100% Odra będzie S.A. ale potrzebuje jeszcze tych kilku miesięcy by wszystkie sprawy dograć do końca. Wychodzi na to, że ktoś na siłę chce wcisnąć Płock do Ekstraklasy. A niech sobie nas wyrzucają, przynajmniej będziemy jedynym klubem w historii OE, który nigdy z pierwszej ligi nie spadł :]

 

 

 

Kiedy było powiedziane, że kluby muszą zmienić się w SA ? 15 minut temu, czy może dość dawno temu ? Teraz Socha zapowiada, że w grudniu Odra będzie SA, a powinna być już jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
Dwaj pomocnicy Damian Seweryn z Górnika Zabrze i Jacek Kuranty z GKS Bełchatów zostali nowymi piłkarzami Odry Wodzisław. Seweryn związał się z Odrą na półtora roku, a Kuranty został z Bełchatowa wypożyczony na rok
Polski napastnik, Marcin Chmiest przenosi się na Cypr. 28-letni Polak podpisał dwuletni kontrakt z mistrzem tego kraju, APÓEL-em Nikozja.
Informacje potwierdzone w klubie. Jestem zaskoczony megaambitnym wyjazdem Chmiesta na Cypr :roll: Seweryn może się przydać bo w Zabrzu był wyróżniającym się graczem. Kurantego nie pamiętam z żadnego meczu i nie wiem na co go stać.
Kiedy było powiedziane, że kluby muszą zmienić się w SA ? 15 minut temu, czy może dość dawno temu ? Teraz Socha zapowiada, że w grudniu Odra będzie SA, a powinna być już jakiś czas temu.
Taaa, tysiąc lat temu ;] niech Śląsk Wrocław dają w jej miejsce, co?
Odnośnik do komentarza

Argument masz rzeczowy, że ho ho. Węszysz spisek, zamiast palnąć Sochę w łeb, bo ten myślał, że po raz kolejny PZPN przymknie oko, tak jak przymykał w zeszłych latach na licencje. A tym czasem ... I guzik mnie obchodzi, kto miałby zająć miejsce. Kluczową rzeczą, o której mówie, jest przeginanie, w tym wypadku przez Odrę przepisów licencyjnych i wietrzenie podstępu innych klubów. A pretensję można mieć tylko do siebie ...

Odnośnik do komentarza

Gówno wiesz jak zwykle i wymądrzasz się. Gdyby Socha chciał zrobić przekształcenie spółki "po polsku" czyli na odpierdol zrobiłby to już wiosną. Jednak nie chce on odwalać fuszerki i zrobić wszystko dobrze. Są cały czas prowadzone rozmowy ze sponsorami, którzy weszliby w spółkę i takie groźby ze strony Stefańskiego mogą tylko przestraszyć hiszpańskich inwestorów, którzy chcą sponsorować Odrę. Jeżeli jesteś zwolennikiem robienia wszystkiego na odwal to mieścisz sie w tych samych ramach co większość naszych polityków.

Odnośnik do komentarza
Gówno wiesz jak zwykle i wymądrzasz się. Gdyby Socha chciał zrobić przekształcenie spółki "po polsku" czyli na odpierdol zrobiłby to już wiosną. Jednak nie chce on odwalać fuszerki i zrobić wszystko dobrze. Są cały czas prowadzone rozmowy ze sponsorami, którzy weszliby w spółkę i takie groźby ze strony Stefańskiego mogą tylko przestraszyć hiszpańskich inwestorów, którzy chcą sponsorować Odrę. Jeżeli jesteś zwolennikiem robienia wszystkiego na odwal to mieścisz sie w tych samych ramach co większość naszych polityków.

 

 

A teraz, ponieważ Ty się nie wymądrzasz, to mi powiedz. Ile czasu Odra miała na to, żeby przekształcić się w S.A. ??

Odnośnik do komentarza
A teraz, ponieważ Ty się nie wymądrzasz, to mi powiedz. Ile czasu Odra miała na to, żeby przekształcić się w S.A. ??

Rok.

Powtarzam - jeżeli chcą degradować Odrę za nic to niech to robią już teraz a nie ociągają się z tym do inauguracji ligi. To taka sama farsa jak w przypadku degradacji Arki i Łęcznej. Słabych bić a mocnych lizać po jajkach choćby nie wiedzieć ile mieli za skórą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...