Skocz do zawartości

FM 2010 - STEAM


corsik

Rekomendowane odpowiedzi

Słów kilka na temat ofery zakupu gry przez Steam.

Jestem wieloletnim użytkownikiem tego programu i mam bardzo pozytywne doświadczenia. Pomimo dojrzałego już wieku 27 lat jedynymi płytkami które trzymam w pudełkach to WIN XP oraz Kaspersky ;) - nie wątpliwie jest to duży plus właśnie STEAM - dostęp i bezpieczeństwo przechowywanego programu.

Zarówno FM 2008 jak i 2009 gram przez STEAM ( zawsze up - to - date, nie muszę się o to martwić ).

 

Zastanawiam się nad kupnem 2010 ponownie przez STEAM - dlaczego? Ano dlatego, że zaraz po północy 30 X 2009 będę mógł odpalić nową wersję gry. Niestety minusy są następujące :

49.99 Eur oraz to jaki produkt odpalę? Jakie jest prawdopodobieństwo powtórki FM 2009 ( gra była tragiczna do łatki 9.0.3 kiedy gra się już bardzo dobrze)? Zakupiłem FM 2008 przez STEAM i był to błąd - gra do dzisiaj jak o niej myślę wywołuje ciarki obrzydzenia na moich plecach, szczególnie porównując to z FM 2007 który uwielbiałem :). Nie chcę po raz wtóry wyrzucić kasy w błoto ( po początkowej wersji 2009 obiecałem że koniec z FM :) ale po 9.0.3 prowadzę kolejny klub od zera do bohatera ( na razie bez bohatera ).

Zastanawiam się czy ktoś z Was również zakupi przez STEAM oraz osoby które może są bliżej FM 2010 - jakie są wasze odczucia co do nadchodzącej wersji. Ja swoje zdanie niejako mam ale może ktoś też podzieli się swoimi uwagami?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja nauczony doświadczeniem kupuje FMa koło Lutego. Wtedy jest już za połowę ceny, z łatkami itp. Natomiast to że możesz coś ocenić po wersji demo to pic na wodę. Wersja demo nie wiem jakim cudem jest "ułatwiona". Każdorazowo grając w demo goliłem wszystkich ile wlezie średnimi klubami, a potem po zakupie gry, importowaniu taxy okazywało się że nie ma tak różowo.

 

BTW kiedy jest zapowiedziana oficjalna premiera?

Odnośnik do komentarza

30. 10. 2009

 

Na Steam dają tą grę ale nie wiem po co - wolałbym kubek... Też myślałem się wstrzymać ale nie mogę się opanować i już 2 razy byłem na etapie zamówienie przed premierą 2010. W sumie w FM 2009 spokojnie mam jeszcze 2 - 3 miesiące grania kariery którą chce skończyć. Nową już zacznę w 2010 :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Generalnie ostatnio ceny gier poszły w górę (Risen, Dragon Age itd.) co twórcy tłumaczą rosnącymi kosztami produkcji. Dla Brytoli te parę funtów pewnie różnicy nie zrobi, no ale w Polsce te 30plnów to już jest różnica. Jak dla mnie decyzja o podwyżce cen nieco dziwna, bo jakby nie patrzeć, to gry nie są dobrem koniecznym i takie zwiększanie cen może spowodować rezygnację z zakupu, więc raczej nie spodziewałbym się większych zysków, ale może wydawcy wiedzą lepiej.

Odnośnik do komentarza

Generalnie ostatnio ceny gier poszły w górę (Risen, Dragon Age itd.) co twórcy tłumaczą rosnącymi kosztami produkcji. Dla Brytoli te parę funtów pewnie różnicy nie zrobi, no ale w Polsce te 30plnów to już jest różnica. Jak dla mnie decyzja o podwyżce cen nieco dziwna, bo jakby nie patrzeć, to gry nie są dobrem koniecznym i takie zwiększanie cen może spowodować rezygnację z zakupu, więc raczej nie spodziewałbym się większych zysków, ale może wydawcy wiedzą lepiej.

 

Euro skoczyło do góry to podwyższyli ceny. Teraz już jest niżej niż było pół roku temu ale z obniżką zawsze czeka sie do ostatniej chwili :). Target dla takich gier jest stały więc wychodzą z założenia że i tak fan serii kupi.

Odnośnik do komentarza

Masz rację, ale jak już napisałem, gry to jednak dobro luksusowe, z którego można zrezygnować. Z drugiej strony jednak podwyżka cen wynosi 30% więc musiałaby zrezygnować z zakupu 1 osoba na 4, żeby przyniosło to straty. A nawet jeśli nie zniechęci to do zakupu fanów, to też nie przyciągnie nowych nabywców, szczególnie w krajach mniej zamożnych (Europa Wschodnia). Choć oczywiście wiemy, że SI nastawia się raczej na Wyspy czemu nie ma się co dziwić, skoro tam schodzi kilkadziesiąt razy więcej egzemplarzy niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza

Zamówiłem pre-order bo nie przepadam za STEAMem. Drażni mnie ten system, wolę mięć grę w pudełku, wtedy widzę na co wydałem pieniądze. Cena 99 zł była dla mnie miłą niespodzianką (mam FM 2008 z gram.pl, więc za kolejną płacę mniej). Jedyny minus (co się zresztą okaże) to to, że przez STEAM grę mam rzeczywiście 30.10. po północy i w na każdym komputerze (a w FM'a gram na kilku maszynach w różnych miejscach). Tego właśnie się obawiam, jako, że premiera w piątek, a jeśli chodzi o szybkość dostawy to gram.pl nie błyszczy. Poprzednim razem otrzymałem grę tydzień po premierze. Teraz, żeby nie ryzykować zamawiam kurierem, ale nie jestem przekonany czy gra będzie w dniu premiery. Co do samej gry, jakoś mnie nie przeraża ilość bugów, które zapewne wynikną po premierze. Chłopaki z SI powinni demo wydawać dwa miesiące przed premierą, wtedy łatka w dniu premiery nie byłaby potrzebna, a i gracze z pewnością bardziej zadowoleni. jak wspomniałem nie przeraża mnie to. Pogram i tak najpierw na rozgrzewkę, a zapewne przy 3-5 karierę zacznę na poważnie. W końcu grać będę cały rok...

Odnośnik do komentarza

Zamówiłem pre-order bo nie przepadam za STEAMem. Drażni mnie ten system, wolę mięć grę w pudełku, wtedy widzę na co wydałem pieniądze. Cena 99 zł była dla mnie miłą niespodzianką (mam FM 2008 z gram.pl, więc za kolejną płacę mniej). Jedyny minus (co się zresztą okaże) to to, że przez STEAM grę mam rzeczywiście 30.10. po północy i w na każdym komputerze (a w FM'a gram na kilku maszynach w różnych miejscach.

 

Wystarczy, że zakupioną box'ową wersję gry zarejestrujesz na STEAM a będziesz mógł używać wszędzie gdzie chcesz bez płyty.

 

Tego właśnie się obawiam, jako, że premiera w piątek, a jeśli chodzi o szybkość dostawy to gram.pl nie błyszczy. Poprzednim razem otrzymałem grę tydzień po premierze. Teraz, żeby nie ryzykować zamawiam kurierem, ale nie jestem przekonany czy gra będzie w dniu premiery.

 

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35166&pid=2178

 

Na gram.pl wybieram zawsze opcję kurier i jeszcze nigdy nie czekałem więcej niż jeden dzień.

Odnośnik do komentarza

Co do grania przez STEAM to oczywiście wiem, że będę mógł grać na każdym z kompów. Jednak nie przepadam za tym rozwiązaniem i Uniloc bez płyty bardziej mi odpowiadał.

Ja niestety mam niemiłe doświadczenia z zamawianiem z gram.pl, ponieważ spóźniali mi się zawsze z wysłaniem produktów. Mam nadzieję, że tym razem będzie tak jak napisali.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...