Skocz do zawartości

Programy sieci p2p


Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuacja tego tematu

 

Mam taki problem- używałem Azureusa, jednak strasznie słabe transfery wyciągał. Kolega poradził BitCometa i jak na początku łączny download podchodził mi do 200kb/s to teraz lecę na okolicach 10kb/s, a plików do ściągania jest sporo i kilka z dość dużą popularnością (2000 ludzi). Czy to coś z moim łączem, czy może coś w ustawieniach czy co? Kolega twierdzi, że on wyciąga nawet do 700-800kb/s. Normalnie jestem na wirelessie, ale teraz podłączyłem się pod kabelek. Na górze jest jeszcze jeden komputer, chyba włączony jest na nim Azureus, ale dużo nie ściąga. Jak mogę zwiększyć transfer?

Odnośnik do komentarza
Kontynuacja tego tematu

 

Mam taki problem- używałem Azureusa, jednak strasznie słabe transfery wyciągał. Kolega poradził BitCometa i jak na początku łączny download podchodził mi do 200kb/s to teraz lecę na okolicach 10kb/s, a plików do ściągania jest sporo i kilka z dość dużą popularnością (2000 ludzi). Czy to coś z moim łączem, czy może coś w ustawieniach czy co? Kolega twierdzi, że on wyciąga nawet do 700-800kb/s. Normalnie jestem na wirelessie, ale teraz podłączyłem się pod kabelek. Na górze jest jeszcze jeden komputer, chyba włączony jest na nim Azureus, ale dużo nie ściąga. Jak mogę zwiększyć transfer?

 

Z wlasnego doswiadczenia wiem ze 2 programy p2p uruchomione w tym samym momencie to znacznie obnizony transfer. Po za tym sprawdz czy swieci Ci sie w BC wan ip ?

Odnośnik do komentarza
Kontynuacja tego tematu

 

Mam taki problem- używałem Azureusa, jednak strasznie słabe transfery wyciągał. Kolega poradził BitCometa i jak na początku łączny download podchodził mi do 200kb/s to teraz lecę na okolicach 10kb/s, a plików do ściągania jest sporo i kilka z dość dużą popularnością (2000 ludzi). Czy to coś z moim łączem, czy może coś w ustawieniach czy co? Kolega twierdzi, że on wyciąga nawet do 700-800kb/s. Normalnie jestem na wirelessie, ale teraz podłączyłem się pod kabelek. Na górze jest jeszcze jeden komputer, chyba włączony jest na nim Azureus, ale dużo nie ściąga. Jak mogę zwiększyć transfer?

Najlepiej to poszukać na forum danego klienta jak go skonfigurować pod Twoje łącze. Ja bym jednak polecał uTorrenta, nie dość, że na forum jest wyjaśnione jak go skonfigurować to i specjalny program jest do tego. Tak poza tym to na moim łączu 1024/1024 wyciągam czasem po 250kb/s nawet do 300kb/s bez żadnych dodatkowych zmian.

Odnośnik do komentarza

Belkin Wireless G Plus Router F5D7231-4

 

Spróbowałem pójść za wskazówkami od uTorrenta, zrobiłem wszystko jak kazał (miałem problem ze znalezieniem DNS Server do mojego routera i nie wiem czy w końcu dobrze tam wpisałem...), ale nadal port jest zablokowany :/

 

Czy to ma znaczenie, że robię to na połączeniu wirelessowym?

Odnośnik do komentarza

Podążając za poradami stąd: http://www.portforward.com/english/routers...-4/Utorrent.htm próbuję odblokować ten cholerny port, lecz niestety za każdym razem mi się to nie udaje :| We właściwościach połączenia internetowego zmieniam te wszystkie dane i jeżeli już uda mi się wprowadzić odpowiednie liczby, tak że net na nich działa, to port nadal jest zablokowany :| Już nie wiem co mam robić...

Odnośnik do komentarza
Hmm... nie wiem?

Szukaj opcji DMZ(demilitarized zone), zazwyczaj tam podajesz IP komputera, ktory ma zewnetrzne IP, ktore jest neizbedne w wiekszosci programow p2p

 

Rozumiem, że znajdę to gdzieś w ustawieniach swojego firewalla?

Na pewno. Szukaj opcji gdzie podajesz wyjatki(porty), ktore zostaja otwarte i nie sa bronione przez firewalla ;)

Odnośnik do komentarza
Na pewno. Szukaj opcji gdzie podajesz wyjatki(porty), ktore zostaja otwarte i nie sa bronione przez firewalla wink.gif

Ok, wyszło tak, że ja mam freeware'ową wersję ZoneAlarm i nie mam możliwości odblokowywania pojedynczych portów. Spróbowałem więc kompletnie wyłączyć ZoneAlarm, po czym włączyłem Firewalla Windosowskiego i tam odblokowałem program i port, jednak jak później sprawdziłem to port nadal był zablkowowany :|

Szukaj opcji DMZ(demilitarized zone), zazwyczaj tam podajesz IP komputera, ktory ma zewnetrzne IP, ktore jest neizbedne w wiekszosci programow p2p

Ale gdzie ja mam tageo szukać i co z tym zrobić? Mam ustawić swoje IP jako zewnętrzne?

Odnośnik do komentarza

Jak juz nzajdziesz opcje DMZ to zazwyczaj jest tam okienko gdzie podajesz ip uzytkownika, ktore bedzie zewnetrzne. Wpisujesz np. 192.168.0.1, a swoje ip sprawdzisz, albo klikajac na polaczenie sieciowe -> Obsluga, albo START -> Uruchom -> cmd -> ipconfig/all . Jak znajdziesz swoje ip wpisujesz tam i po problemie ;) Przyczym przyjzalbym sie jeszcze twoim firewallom czy napewno sa dobrze ustawione ;)

Odnośnik do komentarza

Zacząłem szukać w internecie jak założyć to DMZ i nie wygląda to zbyt prosto :| Tutaj są dwa artykuły, powiedz mi czy chodzi Ci o to:

http://www.boutell.com/newfaq/creating/dmz.html

http://searchwindowssecurity.techtarget.co...i998340,00.html

 

A tak swoją drogą, to czy ma to znaczenie, że przy tych wszystkich zmianach jakie robię (otwieranie portów, ustawianie static IP) ma to jakieś znaczenie, że jestem na swoim laptopie, który odbiera połączenie wirelessowe? Czy może powinienem to robić na komputerze, który jest bezpośrednio podłączony do routera? I jeżeli odblokuję port na jednym komputerze to muszę to robić na drugim także, czy to już jest dla całego połączenia internetowego?

Odnośnik do komentarza

Korzystam z BitCometa od bardzo dawna i co ciekawe na nowszych wersjach transfery są porażająco słabe :/ Cały czas korzystałem i wciąż korzystam z BitCometa 0.70, ale z ciekawości na paręnaście dni zainstalowałem BitCometa 0.86, potem 0.87 i w końcu 0.88 i za każdym ściągając te same torrenty osiągane prędkości były w granicach 0-5 KB/s :|

 

Jednak gdy wróciłem do BitCometa 0.70 wszystko wróciło do normy, czyli średnie prędkości 50-100 KB/s, a w podrywach nawet 200 KB/s :> I z tego co się orientuje mój przypadek nie jest odosobniony :keke:

Odnośnik do komentarza
Korzystam z BitCometa od bardzo dawna i co ciekawe na nowszych wersjach transfery są porażająco słabe :/ Cały czas korzystałem i wciąż korzystam z BitCometa 0.70, ale z ciekawości na paręnaście dni zainstalowałem BitCometa 0.86, potem 0.87 i w końcu 0.88 i za każdym ściągając te same torrenty osiągane prędkości były w granicach 0-5 KB/s :|

 

Jednak gdy wróciłem do BitCometa 0.70 wszystko wróciło do normy, czyli średnie prędkości 50-100 KB/s, a w podrywach nawet 200 KB/s :> I z tego co się orientuje mój przypadek nie jest odosobniony :keke:

Autorzy BitCometa kombinuja straszliwie glownie z DHT i na wielu trackerach ten klient jest z miejsca banowny.

 

Na pewno ma to wplyw na jego wydajnosc.

Odnośnik do komentarza

A ja próbuję i próbuję i nie mogę portu otworzyć :| Mój kumpel próbuje właśnie ze mną, na swoim kompie i też ma z tym problemy. Otwieram port w Windosowskim firewallu, wyłączam swojego ZoneAlarm, żeby mi nie blokował, wchodzę do ustawień routera, poprzez wpisanie mojego default gateaway w firefoxie, udostępniam ten port w zakładce Virtual Servers i nadal nic :/ Zaraz jeszcze spróbuję jeszcze raz ustawić sobie to static IP...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...